Mám poukaz |Procvičte se v lukostřelbě

Aréna tupounů - akční archery game

Máte rádi akční skupinové hry s přáteli či s rodinou?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2023

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Máte rádi akční skupinové hry s přáteli či s rodinou? Chcete se pobavit, trochu si zasportovat a procvičit se v míření na cíl? Chcete se pobavit? Pak vyzkoušejte tuto akční archery game s vtipným názvem Aréna tupounů. Hra má jednoduchá pravidla a je určena jak pro začátečníky, tak i pro zkušené střelce. Hrát mohou současně malé děti i dospělí. Hra spočívá ve snaze dvou tříčlenných týmů převrhnout pomocí zásahu šípem figurku nepřátelského tupouna. Během hry je samozřejmě možné střílet tupými šípy i na protihráče. Hru si nejlépe užijete v šesti nebo osmi lidech, rozdělených do dvou týmů. Tak na nic nečekejte a hrajte.

Co se bude dít?

V domluvený čas dorazíte na místo konání a předložíte svůj zážitkový poukaz. Seznámíte se s instruktorem, budovou, pravidly hry a pravidly bezpečnosti. Hráči si připraví vybavení, rozdělí se do dvou týmů a hra může začít! Nečekejte sterilní tělocvičnu, žíněnky a chlápka v teplákovce s píšťalkou a stopkami. Nepoužíváme ochranné masky, ale brýle. Když střelíte kamaráda do nosu, bude to bolet. Očekáváme od vás příčetnost. Pro překážky jsou použity balíky sena a papírové krabice. Na podlaze může být seno, možná si umažete kolena, ale archery game stojí zato.

Co zážitek obnáší?

2 hodiny hry,
zapůjčení vybavení,
pomoc instruktora.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby servisní dílny, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Střelba z luku je původně lovecké a vojenské umění, které postupem doby expandovalo do sportovního odvětví. Tradice lukostřelby je stará desítky tisíc let. Dnes se jedná o samostatné sportovní odvětví respektive o specifický olympijský sport. Stala se také národním sportem v Bhútánu, státu v jižní Asii.

Historie lukostřelby

Pravděpodobně je objev luku stejně starý jako objev ohně. Nejstarší známky existence luků můžeme nalézt již před 50 000 lety. O 9 až 10 tisíc let později došlo k velkému zdokonalení a vylepšení, konkrétně šlo o pazourkové hroty na šípy. Teorie praví, že luk se objevil pravděpodobně díky ohnutému stromku a jeho síle, se jakou se narovnává. Člověk tak usoudil, že spojení dvou konců dřeva a napnutím spojujících vláken, na které vhodně přiloží malý "oštěp", mu ho dovolí vymrštit s mnohem větší rychlostí a přesností. Luky bývaly dlouhé okolo 2 metrů a šípy asi tak okolo 1m.

Lukostřelba jako sport

Lukostřelbu jako zábavu a sport vždy dělali američtí trapeři a Skouti, kteří při výročí dobytí a osvobození Ameriky předváděli divadlo o válce osidlovatelů s indiány. Později se prostřednictvím YMCY a Junáka dostala novodobá lukostřelba na přelomu dvacátého století i k nám.

Lukostřelba nechyběla ani na OH v Paříži v roce 1900. Střílela se zajímavá soutěž - napřed 33 metrů jedním směrem a potom na vzdálenost 50 metrů opačným směrem. Naposledy byla lukostřelba na OH v Antverpách v roce 1920. Poté trvalo dlouhých 50 let, než se lukostřelba jako jeden z nejstarších sportů vrátila na program OH. Lukostřelbu dnes dělíme na 3 disciplíny: terčová, terénní a halová.

V roce 1931 vyla v Polsku založena Mezinárodní lukostřelecká federace (FITA - „Federation Internationale de Tir a Larc") a to celkem sedmi státy (Francií, Českou republikou, Švédskem, Polskem, Spojenými státy, Maďarskem a Itálií).

Počasí

Zážitek není příjemný v nízkých teplotách (mráz)

Oblečení

Sportovní s ohledem na počasí.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Minimální věk 6 let (za doprovodu jednoho z rodičů či zákonného zástupce). Na zážitek můžete vzít jakýkoliv počet osob. Hraje se vždy v týmu 3 na 3. Hlavní je čas - hra trvá 2 hodiny a v jejím průběhu můžete týmy střídat kolikrát chcete.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

4.7 (3 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Netolice

1 200,- od 1 080,- 10% sleva

Netolice

1 400,- od 1 260,- 10% sleva

Netolice

1 200,- od 1 080,- 10% sleva

Netolice

1 400,- od 1 260,- 10% sleva

Netolice

1 200,- 1 080,- 10% sleva

Netolice

1 400,- 1 260,- 10% sleva

Netolice

1 400,- od 1 260,- 10% sleva

Netolice

1 600,- od 1 440,- 10% sleva


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou náš tip

Ostrov u Macochy

1 490,- 1 341,- 10% sleva

Horní Bezděkov

720,- 648,- 10% sleva

Praha

4 990,- 4 491,- 10% sleva

Únětice u Prahy

1 890,- 1 701,- 10% sleva

Praha

4 900,- 4 410,- 10% sleva

Děčín

1 400,- 1 260,- 10% sleva

Dolní Světlá

2 490,- 2 241,- 10% sleva

Sněžník

1 990,- 1 791,- 10% slevaKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

Prožijte nezapomenutelné chvíle s Vašimi blízkými – darujte jim zážitek jako dárek a ukažte jim, jak moc si jich vážíte, jak moc je máte rádi! Naše zážitková agentura Vám umožní darovat netradicní dárky a potešit tak opravdu každého. Dárky od Alergie potešily už sta tisíce zákazníku.