Kurz lezení via ferrat bezpečně

Vyzkoušejte si lezení via ferrat, které je moderním a rychle se rozvíjejícím sportem dneška.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Vyzkoušejte si lezení via ferrat, které je moderním a rychle se rozvíjejícím sportem dneška. Pokud milujete lezení ve skalách a upřednostňujete lezení po zajištěných cestách před klasickým lezením, pak je tento kurz to pravé. V uceleném výukovém programu se připravíte na většinu možností, se kterými se můžete na ferratách setkat. Podrobně se seznámíte se základním vybavením a s pohybem na zajištěných cestách. Část programu je věnována i pohybu na ferratě s dětmi, která má svá specifika a ta je dobré znát.

Co se bude dít?

Horolezecká škola RockJoy pořádá tento kurz již několik let a za tu dobu se stal jedním z nejoblíbenějších kurzů nabídky. Společně se vydáme na německou stranu Lužických hor, kde se nachází krásná via ferrata (Klettersteig) Nonnensteig. Tato zajištěná cesta v pískovcovém hřebenu je vhodná pro trénink začátečníků, ale ani pokročilí borci se nebudou nudit. Je zde mnoho zajímavých úseků, kde si v praxi vyzkoušíte, co jste se naučili. K ferratě musíme nejprve dojít, cesta trvá lehkou chůzí cca 20 minut. Pod ferratou se oblékneme do lezeckého vybavení a vyrazíme. V průběhu lezení se klienti seznamují se základy pohybu po zajištěných cestách a bezpečnosti. Dostatek času je i na focení a svačinu. Výstup končí v restauraci, která je perfektní na doplnění sil. Cesta zpět na parkoviště je již otázkou několika minut.

Co zážitek obnáší?

4-5 hodinový kurz (instruktora, potřebné lezecké vybavení).

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Horolezectví lze považovat za druh sportu, zvláštní zálibu, ale třeba i životní styl, nebo druh relaxace. Horolezectví dnes zahrnuje tak širokou škálu činností, že jeho přesná definice není možná.

Odvětví horolezectví mají společného snad jen podobné pohyby při postupu ve vertikálním terénu. U některých odvětví existují specifická pravidla lezení.

Horolezci nepůsobící v horách se někdy označují jen jako lezci, ale není to pravidlem. Pro pohyb v horách se také používá označení alpinismus, skialpinismus (kombinace horolezectví a lyžování) a jiné.

Různé podmínky přinášejí různé problémy. Obecně horolezectví v horách přináší náročnější klimatické podmínky, větší nároky na odolnost, větší objektivní nebezpečí. Vysoká nadmořská výška znamená snížený tlak, nedostatek kyslíku a riziko výškové nemoci. Ve sportovně pojatém lezení na skalách, umělých stěnách a boulderingu se zase provádějí různé náročné pohyby („kroky“) vyžadující mimo jiné extrémní sílu a koordinaci pohybů.

Horolezci většinou používají horolezecký materiál k zabránění úrazu a smrti následkem pádu (volné lezení) a k postupu vzhůru - technické lezení. Typickými pomůckami horolezecké techniky jsou například lano, karabiny, cepín a expresky bez kterých by se nedalo lézt.

Obecně se horolezectví považuje za nebezpečnou činnost, ale to platí jen pro určité oblasti. Například lezení na umělé stěně nebo po pevné skále s fixním jištěním může být bezpečnější než mnohé běžné sporty, například oblíbený fotbal.

Doprovod

Není možný.

Počasí

K výstupu je potřeba dobré počasí. Nedá se lézt po dešti.

Oblečení

Sportovní oblečení vhodné na ven, pevnou obuv

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Věk 15-60 let. Minimální počet účastníků pro konání kurzu jsou 4, maximální počet je 8.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Nutný příznivý zdravotní stav.

Pro koho

Hodnocení zážitku

5 (3 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Sněžník

1 990,-

vícero lokalit

Praha , Ústí nad Labem

1 400,-

Ústí nad Labem

Praha

1 400,-

vícero lokalit

Praha, Ústí nad Labem

1 500,-

Ústí nad Labem

Praha

1 500,-

vícero lokalit

Praha, Ústí nad Labem

2 250,-

Ústí nad Labem

Praha

2 250,-


Podobné zážitkyKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.