Individuální kurz lezení pro děti

Výzva v podobě horolezecké stěny je zábavná i pro ty nejmenší.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Výzva v podobě horolezecké stěny je zábavná i pro ty nejmenší. I vaše ratolest vyslovila touhu naučit se zdolávat vertikální překážky? Kurz lezení věnovaný těm nejmenším, seznámí děti s lezením po umělé stěně zábavnou formou. Na vlastní kůži tak poznají a vyzkouší si, jaké to je být na chvíli horolezcem. Trenéři v kurzu mají k dětí individuální přístup a ke každému dítěti přistupují podle jeho možností a schopností.

Co se bude dít?

Každá hodina začíná základním seznámením s vybavením. Instruktor děti obleče do úvazků a vysvětlí základy pohybu po stěně. V průběhu hodiny si děti zkouší vylézt cesty různé obtížnosti, do lezení se zapojují hodně nohy, dělají se různé hry, které rozvíjí koordinaci pohybů a schopnost lézt lépe.

Co zážitek obnáší?

60ti minutový kurz (instruktora, vstup na stěnu, potřebné lezecké vybavení).

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Horolezectví lze považovat za druh sportu, zvláštní zálibu, ale třeba i životní styl, nebo druh relaxace. Horolezectví dnes zahrnuje tak širokou škálu činností, že jeho přesná definice není možná.

Odvětví horolezectví mají společného snad jen podobné pohyby při postupu ve vertikálním terénu. U některých odvětví existují specifická pravidla lezení.

Horolezci nepůsobící v horách se někdy označují jen jako lezci, ale není to pravidlem. Pro pohyb v horách se také používá označení alpinismus, skialpinismus (kombinace horolezectví a lyžování) a jiné.

Různé podmínky přinášejí různé problémy. Obecně horolezectví v horách přináší náročnější klimatické podmínky, větší nároky na odolnost, větší objektivní nebezpečí. Vysoká nadmořská výška znamená snížený tlak, nedostatek kyslíku a riziko výškové nemoci. Ve sportovně pojatém lezení na skalách, umělých stěnách a boulderingu se zase provádějí různé náročné pohyby („kroky“) vyžadující mimo jiné extrémní sílu a koordinaci pohybů.

Horolezci většinou používají horolezecký materiál k zabránění úrazu a smrti následkem pádu (volné lezení) a k postupu vzhůru - technické lezení. Typickými pomůckami horolezecké techniky jsou například lano, karabiny, cepín a expresky bez kterých by se nedalo lézt.

Obecně se horolezectví považuje za nebezpečnou činnost, ale to platí jen pro určité oblasti. Například lezení na umělé stěně nebo po pevné skále s fixním jištěním může být bezpečnější než mnohé běžné sporty, například oblíbený fotbal.

Doprovod

Maximálně 1 osoba jako divák.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Sportovní oblečení vhodné do haly.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Věkové rozmezí je 5-18 let.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Nutný příznivý zdravotní stav.

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

4.6 (6 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Dolní Světlá

2 490,-

Sněžník

1 990,-

Ústí nad Labem

Praha

1 400,-

vícero lokalit

Praha, Ústí nad Labem

1 500,-

Ústí nad Labem

Praha

1 500,-

vícero lokalit

Praha, Ústí nad Labem

2 250,-

Ústí nad Labem

Praha

2 250,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Pec pod Sněžkou

od 1 400,-

Únětice u Prahy

1 890,-

Sněžník

1 990,-

Netolice

od 1 200,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.