Skialpový kurz v Krkonoších

Máte rádi zimní sporty?

  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Máte rádi zimní sporty? Pak musíte zkusit skialpinismus, který je v posledních letech na vzestupu. Pomocí speciálně upravených lyží se stoupacími pásy se dá vyšlápnout jakkýkoliv kopec či ztížený terén. Z kopce si to pak svištíte jako na klasických sjezdových lyžích. Vyzkoušejte skialpový kurz, kdy si vás do parády vezmou zkušení instruktoři a je vhodný i pro úplné začátečníky. Naučí vás vše od pohybu v terénu, lavinové problematiky až po zacházení se skialpovým vybavením. Čekají vás 2 skialpové túry s instruktorem krásnou zasněženou krkonošskou krajinou. Objevte na vlastní kůži, co to znamená, stát se skialpinistou.

Co se bude dít?

V pátek proběhne 1. část teorie (18:00 – 21:00): zaškolení do lavinové problematiky, plánování tras, bezpečný pohyb v terénu a poskytnutí první pomoci, seznámení s prvky lavinové výbavy. V sobotu proběhne 2. část teorie (od 9:00): seznámení se základní skialpovou vábavou a následuje skialpová túra. Návrat do 17:00. V neděli kratší skialpová túra, od 9:00 do 14:00. Součástí zážitku není ubytování, pokud jej z důvodu delší vzdálenosti zážitku od Vašeho bydliště potřebujete, je nutné si jej včas na dobu trvání zážitku zajistit.

Co zážitek obnáší?

Základní skialpový kurz vč. teorie,
půjčení skialpového setu (lyže, lyžařské boty, hůlky),
zkušeného instruktora,
2 dny ježdění po zasněžené krkonošské krajině,
certifikát o absolvování + fotografie.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, ubytování, strava, služby nad rámec obsahu balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Víte, co je skialpinismus?

Je to volný pohyb na speciálně upravených lyžích v horském zasněženém terénu. Díky speciálnímu vázání a pasům nalapených na skluznici lyží můžete stoupat do kopců, strmých a ještě strmějších srázů podle toho, jak jste naladěni na adrenalinový skialpining.

Současně jsou lyže navrženy tak, aby nebyl problém s nimi sjet zase z hor dolů. Jejich funkčnost je tak srovnatelná se sjezdovými lyžemi.

První snahy o skialpinistické túry jsou známi již z konce 19. století. Aby lyže neujížděly při výstupu, byly na skluznici umisťovány kusy sobí či tulení kůže a připevňovaly se řemínky.

Pro skialpinisty v těžkém terénu je největším strašákem pád laviny. Pohybují se ve volném horském terénu a proto je nutné, aby byli dostatečně na tuto možnost připraveni. Pro skialpinisty je tak důležité základní vybavení, do kterého bezesporu patří lavinový vyhledávač tzv. pípák, určitě pak lopata a lavinová sonda a přilba.

Tento adrenalinový sport láká rok od roku více nadšenců. Stanete se jím i Vy?

Doprovod

Není možný.

Počasí

Má vliv, nutné vhodné sněhové podmínky.

Oblečení

Sportovní oblečení (více v poznámce).

Na co určitě nezapomenout

OP, zážitkový poukaz, kartičku pojišťovny.

Poznámka

Pro skialpining se nejlépe hodí prodyšné funkční oblečení, tenké a dobře padnoucí ponožky/podkolenky, rukavice, čepice, nákrčník, lyžařská helma a brýle, zimní (lyžařská) bunda + kalhoty, batoh min. 30 l, náhradní oblečení na převlečení. Min. věk není stanoven, nicméně nejmenší velikost lyžařských bot je 36.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav.

Pro koho

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Novinka

Rakousko - Taxenbach

od 1 872,-

Novinka

Rakousko - Taxenbach

od 3 498,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Pec pod Sněžkou

od 1 400,-

Únětice u Prahy

1 890,-

Sněžník

1 990,-

Netolice

od 1 200,-



Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.