Swing jumping

Toužíte po pořádné porci adrenalinu?

 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Toužíte po pořádné porci adrenalinu? Láká Vás zážitek, při kterém často tuhne krev v žilách i velkým odvážlivcům? Swing jumping je dnes již vyhledávaná aktivita, která by neměla chybět ve sbírce nikoho, kdo je vyznavačem adrenalinových zážitků. Swing jump je skok na napnutém pevném laně - jinými slovy: obrovská houpačka se zážitkem volného pádu a stavu beztíže. Je to prostě paráda. Tak se „odvažte“ a skočte, teď je ten správný čas na váš adrenalin!

Co se bude dít?

Po příjezdu na místo konání dojdete k registračnímu místu na Zvíkovském mostě, kde skokan předá poukaz a zaregistruje se ke skoku. Po instrukcích a oblečení do postroje přejde na místo odskoku. Po 2. kontrole a instrukcích přeleze zábradlí a na pokyn instruktora odskočí a poté doplave ke břehu. Celý zážitek trvá přibližně 1 hodiny, v průběhu které odskočíte s dalšími 5 klienty. Pořadí určuje provozovatel.

Co zážitek obnáší?

Zapůjčení postroje a skok.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Myšlenka dobrodružného volného pádu, při kterém vás před smrtí chrání pouze lano připoutané ke kotníkům, není žádnou novinkou? Tato adrenalinová aktivita nachází své kořeny ve starobylé legendě, kterou uchovává v paměti domorodý kmen na ostrově Pentecost v souostroví Vanuatu v Melanésii v Jižním Pacifiku.

Můžeme narazit na různé verze této legendy, shodují se ale v jednom - zmínce o ženě, která se rozhodla originálním způsobem uniknout před zlým manželem. Vyšplhala na vysoký strom, kde si uvázala ke kotníkům liánu. Manžel vylezl za ní, ale než se mu podařilo manželku chytit, vrhla se střemhlav hlavou dolů. Muž skočil také, ale zabil se. Žena přežila jen díky liáně přivázané ke kotníkům. Pak se již legenda rozchází ve dvou verzích. Jedna tvrdí, že muži začali skoky provozovat k obdivu k odvaze, kterou žena projevila. Ta druhá říká, že se muži chtěli pojistit, aby je již žena nemohla oklamat a proto se tohoto obřadu smějí účastnit jen oni sami.

Časem se ze zvyku vyvinul rituál, kterým si domorodci pokoušeli zajistit dobrou úrodu. Každý rok očistili svahy od všech větví a kamenů, rozmělnili hlínu, aby mírnila dopad a vztyčili skokanskou věž. Pro západní civilizaci tento rituál poprvé zaznamenala expedice National Geographic v roce 1950, která zvyk popsala jako skoky do hloubky z výšky okolo 65 stop. V roce 1970 Kal Müller, další reportér National Geographic, jako první cizinec vyzkoušel skok, při kterém se zastaví srdce, jak doslovně Müller rituál popsal.

Doprovod

Vítán – jako divák.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Sportovní, pevná obuv.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Zážitek není věkově omezen. Pro klienty do 18 let je však potřeba souhlas zákonného zástupce. Seskoky se konají pouze o víkendech mezi 11. a 17. hodinou.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Swing jumping u nás můžete absolvovat, pokud vážíte od 50 do 110 kg. Zájemci mladší 18 let potřebují písemný souhlas rodičů nebo zákonného zástupce. Při registraci ke skoku každý účastník podepisuje prohlášení, že netrpí jedním z uvedených (onemocnění srdce a cév včetně cévních anomálií, onemocněním dýchacích cest včetně zánětů horních cest, zánět vedlejších nosních dutin, stavy po úrazu, omezením pohyblivosti, poruchami krevního tlaku, stavy po infarktu, nemocněním nervového systému, epilepsií, vadou páteře, cukrovkou, závratěmi, duševními poruchami, vážnou oční vadou, chorobou vnitřních orgánů, stavem po operaci).

Pro koho

K jaké příležitosti

Na co se ptáte nejčastěji?

 • Otázky a odpovědi

  Q: Je možné doplatit videozáznam, nebo foto?

  A: Ano, za poplatek 700,- Kč přímo dodavateli na místě konání zážitku. Fotografie je pak za 400,- Kč, tričko za 300,- Kč.

  Q: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda může skákat i muž s váhou nad 120 kg?

  A: Dobrý den, v případě tohoto zážitku nejde ani tak o váhu, jako spíš o obvod pasu. Bungee je dimenzováno na daleko větší zátěž, ale pokud by měla skákat osoba, která by nebyla schopna si přes břicho zapnout postroj a karabinu, nebylo by možno seskok uskutečnit. 120 kg vhodně limituje menší postavy, ale trochu omezuje osoby, které mají kolem 2m a skákat jistě mohou i 130 kg.

  Q: Z kolika metrů se skáče?

  A: Skáče se ze 45-ti metrů nad vodou /Vltavou/.

  Q: Mohu se zeptat, zda je možný i skok s kontaktem s vodou?

  A: Ano, skok s kontaktem vody je možný za doplatek na místě (cca 400,- Kč - dle aktuálního ceníku dodavatele).

  Q: Dobrý den, mohu skákat i když vážím jen 49 kg?

  A: Dobrý den, ano je to možné. V tomto případě je doporučen úvaz za postroj, nebo tandem do váhového součtu 135 kg.

  Q: Je možné skákat ve dvou osobách naráz?

  A: Ano, je to možné.

  Q: Je možná instruktáž v anglickém jazyce?

  A: Ano, je to možné, všichni instruktoři hovoří anglicky.

Hodnocení zážitku

4.2 (94 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Písek

1 880,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou náš tip

Vícero lokalit

od 4 250,-

vícero lokalit

od 15 700,-

vícero lokalit

od 18 700,-

náš tip

Praha Zličín

od 2 270,-

náš tip

Praha

od 2 270,-

náš tip

Praha

od 2 270,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.