Paragliding

Zažijte tento neotřelý letecký sport, při kterém si užijete klouzavý let bez použití jediného motoru.Paragliding

Zažijte tento neotřelý letecký sport, při kterém si užijete klouzavý let bez použití jediného motoru.

Vzlétněte z rozběhu

Startovací dráhou pro paragliding je z pravidla kopec, ze kterého se rozeběhnete a následně začnete plachtit vzduchem díky paraglidingovému křídlu, tzv. padákovému kluzáku. Kromě něj ale bude potřebovat i další vybavení. Důležitý je postroj, přilba, výškoměr, GPS, záchranná šňůra, vysílačka a pro všechny případy i záchranný padák.

Jak probíhá kurz?

Začíná se samozřejmě naučením se potřebných základů a to jak teoretických znalostí, tak praktických dovedností. Se zkušeným instruktorem si projdete vše od samotného startování, ovládání padáku až po přistávání. Důležitá je taky síla větru, od které se odvíjí různé techniky a způsoby startu. Po samotném kurzu se většinou píše i test, který když úspěšně zvládnete, dostanete potvrzení ve formě osobního listu. Díky němu si pak můžete i zažádat o pilotní průkat kategorie “Pilot” u Letecké amatérské asociace ČR.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.