Paragliding

Vyzkoušejte neotřelé letecké dobrodružství v podobě paraglidingu – krásné výhledy, adrenalin a zážitek na celý život.

4.9 (133 recenzí)


Paragliding

Vyzkoušejte neotřelé letecké dobrodružství v podobě paraglidingu – krásné výhledy, adrenalin a zážitek na celý život.

Co je to paragliding?

Paragliding je sport a rekreační aktivita, při níž pilot létá lehkým, padákovým kluzákem, který není poháněn motorem. Vzhledem k tomu, že paraglidingové křídlo je skladatelné, dá se snadno přenášet, což tento sport činí velice přístupným. K základnímu vybavení patří kromě padákového kluzáku také postroj, přilba, výškoměr, GPS, záchranná šňůra, vysílačka a pro všechny případy záchranný padák.

Výcvik a kurzy paraglidingu

Každý, kdo se chce stát pilotem, musí projít výcvikem. Kurzy jsou koncipovány tak, aby poskytly účastníkům pevný základ teoretických znalostí i praktických dovedností. Od startování po přistání, od navigace po řízení padáku ve vzduchu. Zkušení instruktoři dohlížejí na bezpečnost, přičemž důraz se klade na pochopení meteorologických podmínek. Po absolvování kurzu a úspěšném složení závěrečné zkoušky dostane účastník certifikát, který ho kvalifikuje k samostatnému létání.

Tandemový paragliding

Pro ty, kteří si chtějí paragliding pouze vyzkoušet nabízí tandemový paragliding ideální možnost. V tandemu létáte spolu se zkušeným pilotem, což vám umožní vychutnat si let bez jakékoli předchozí přípravy. Tandemový paragliding je ideální dárek pro milovníky adrenalinu a dobrodružství v nebi.

Motorový paragliding

Motor umožňuje pilotům vzlétnout z rovných ploch a užívat si delší lety i v oblastech, kde nejsou vhodné terénní podmínky pro klasický paragliding. Motorový paragliding nabízí víc možností kde a kdy můžete létat, přičemž stále poskytuje nezapomenutelný zážitek.

Cena paraglidingu

Cena za paragliding se může výrazně lišit v závislosti na typu letu, délce trvání, lokalitě a dalších okolností. Tandemové lety seženete za poměrně stálou cenu, zatímco výcvikové kurzy, které vedou k získání pilotního průkazu, jsou cenově náročnější.

Bezpečnost především

Bezpečnost je v paraglidingu na prvním místě. Kvalitní výcvik, správné vybavení a důsledné dodržování bezpečnostních nařízení jsou klíčem k bezpečnému a příjemnému letu. Paragliding je nejen o adrenalinu, ale také o propojení s přírodou a o pocitu naprosté svobody. Ať už se rozhodnete pro tandemový zážitek nebo motorový paragliding, čeká na vás zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Kde si užít Paragliding?

Paragliding zažijte buď v krásných Beskydech nebo Jánských lázních. Obě lokality nabízejí nádherné výhledy na česká pohoří a krásné lesy a loukyKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.