Let balónem standard

Vzneste se do oblak v horkovzdušném balonu a užijte si krásné výhledy na okolní krajinu z koše pouze pro 12 osob. Chcete mít balon jenom pro sebe? Soukromý let horkovzdušným balonem je přesně pro vás.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

nejprodávanější

Na co se budete těšit

Zažijte ten pocit, kdy se takřka dotýkáte nebe, máte svět jako na dlani a užíváte si naprostý klid a ticho ve výšce několika set metrů. Let horkovzdušným balonem patří mezi nejoblíbenější letecké zážitky, a není se čemu divit. Celou hodinu vás bude unášet vítr a vy se při hladkém letu pokocháte krásnými výhledy na okolní krajinu. Poletíte v menším koši pro 12 lidí, oproti standardnímu pro 16, takže žádná hlava na hlavě. Ještě předtím však na zemi zažijete samotné nafukování horkovzdušného balónu a celou přípravu k vzletu. Sledovat, jak obří hořák naplňuje balón vzduchem bude zážitek sám o sobě. Po přistání se dokonce stanete šlechtou a dostanete své baloňácké jméno a pamětní list. Zkrátka zážitek, na který budete vzpomínat po celý svůj život!

Co se bude dít?

Pokud Vám potvrdíme vhodnost povětrnostních podmínek, dostavíte se na určené místo. Tady nastoupíte do balónu a pak už si jen užijete svůj let. Délka letu je 1 hod., ale celá akce trvá 3-4 hodiny. Čas letu je pouze orientační, záleží na povětrnostních podmínkách, dle kterých se délka letu odvíjí. Z důvodu velkého zájmu o soukromé lety balónem, je nutné počítat s tím, že k realizaci zážitku může dojít s větším časovým odstupem od poptání termínu. Vybírat můžete z těchto lokalit: Český ráj, Český Krumlov, Karlštejn, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Bochov u Karlových Varů, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Konopiště, Pálava, Plzeň, Kroměříž, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Roudnice nad Labem.

Co zážitek obnáší?

Cca 60 minutový let pro 1 osobu v koši pro 12 osob, slavnostní křest, pamětní (křestní) list.

Balíček neobsahuje

Stravu, odvoz na místo konání zážitku.

Co dalšího se hodí vědět?

Doprovod

Je možný.

Počasí

Příznivé povětrnostní podmínky.

Oblečení

Pohodlné, tmavé barvy, pevná sportovní obuv, teplota během letu je přibližné shodná s aktuální teplotou na zemi.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Létá se pouze 2x denně: buď s východem slunce nebo 2 hodiny před západem slunce, jiné časy nelze rezervovat. V případě, že nejste schopni se v uvedený čas dostavit na místo konání, máte povinnost tuto skutečnost ihned nahlásit provozovateli či Firmě na zážitky. Zážitku se účastní i další klienti, maximálně však 12 osob v koši. Při poptávce termínu je nutné nahlásit váhu osoby, která poletí a vybranou lokalitu z výše uvedených.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav. Letu se nemohou účastnit těhotné ženy, osoby v podnapilém stavu či pod vlivem návykových látek, osoby se sníženou pohyblivostí, popř. osoby, které nebudou schopné přelézt hranu koše. Důvodem je především vaše bezpečnost a bezpečnost ostatních cestujících v koši. Pilot má právo takového klienta z letu vyřadit. V takovém případě je vám naúčtován přiměřený stornopoplatek.

Pro koho

K jaké příležitosti

Na co se ptáte nejčastěji?

 • Otázky a odpovědi

  Q: Co se stane, pokud v rezervovaném termínu bude špatné počasí?

  A: V případě, že nebude aktuální předpověď počasí vhodná pro let balonem, budete mít možnost za splnění podmínek, si plánovat jiný termín.

  Q: Kdy se ozveme my – datum rezervovaného letu je tu.

  A: Informace k rannímu letu:
  Den před rezervovaným letem v podvečer nejpozději do 20 hod, Vás budeme telefonicky, nebo SMS kontaktovat k upřesnění realizace letu, místa a času setkání.

  Informace k večernímu letu:
  V den rezervovaného letu nejpozději do 12 hodin, Vás budeme telefonicky, nebo SMS kontaktovat k upřesnění realizace letu, místa a času setkání.

  Q: Pokud si s sebou vezmu doprovod, kam se mnou může a co uvidí?

  A: Doprovod s Vámi do balonu samozřejmě nemůže. Balón je celou dobu sledován doprovodným vozidlem, které také zajišťuje návrat pasažérů, posádky a balónu zpět na místo srazu. Pokud s sebou máte doprovod, může sledovat doprovodné vozidlo. Na „startovací louku“ je přísný zákaz vjezdu.

  Q: Nebude mi nahoře zima?

  A: Během letu je stejné teplo jako dole na zemi, kromě toho nefouká (letíme s větrem) a každou chvíli si zatopíme hořákem :-) - nahoře není opravdu "hrozná zima", jak se může zdát.

  Q: Mám trochu strach z výšek a nerad létám letadlem. Zřejmě proto pro mne nebude let balonem vhodný, nebo ano?

  A: Nemusíte mít z letu strach. Kromě toho, že vše je podřízeno Vaší bezpečnosti, je pocit z letu balónem úplně jiný než v letadle nebo i na štaflích. Ve skutečnosti neletíme, ale plujeme vzduchem. Nedrncá to, nepropadáme se, nehoupe to. Také pro pasažéry, kteří měli strach z výšek, byl tento pocit něco jiného a vždy se veškeré jejich obavy rozplynuly.

  Q: Může se zážitku účastnit dítě?

  A: Osoby mladší 18 let mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby nebo po předložení písemného souhlasu zákonného zástupce, do 15 let věku je pak nutný doprovod dospělé osoby, která za dítě v průběhu celé akce odpovídá, a která musí mít svoji letenku. Minimální výška osoby je 135 cm, a to z důvodu, že nemusí vidět přes hranu koše. Držet v náruči dítě během letu, není přípustné.

Hodnocení zážitku

4.8 (433 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Darina

Zážitková Darina hodnotí

Mám ráda výhledy a tím pádem i většinu zážitků ve vzduchu. Let balónem patří mezi ty nejlepší. Už samotný pohled na balón, jak se pomalu nafukuje a vznáší nad zemí, je ohromující. Překvapivě klidný let zakončíte křestem a přijetím do balóňácké šlechty. Několik známých se strachem z výšek mi říkalo, že s letem v balónu problém vůbec neměli. Jedná se tedy o zážitek, který můžete darovat prakticky komukoliv. Za mě je let balónem ideálním dárkem ke kulatinám nebo jako originální místo pro žádost o ruku.

Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Náš tip

Vícero lokalit

Český ráj, Český Krumlov, Karlštejn, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Bochov u Karlových Varů, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Konopiště, Pálava, Plzeň, Kroměříž, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Roudnice nad Labem

od 8 500,-


Podobné zážitky

vícero lokalit

Český ráj, Český Krumlov, Karlštejn, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Bochov u Karlových Varů, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Konopiště, Pálava, Plzeň, Kroměříž, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Roudnice nad Labem

od 15 700,-

vícero lokalit

od 18 700,-

Nejprodávanější

Praha Zličín

od 2 270,-

Náš tip

Praha

od 2 270,-

Náš tip

Praha

od 2 270,-

vícero lokalit

Přerov, Erpužice

od 2 830,-

Hradec Králové

7 200,-

Hradec Králové

4 840,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.