Pro šikuly a šikulky od 10 let

Kreativní kurz - Malý sklář

Jednoduché tvoření skleněných perliček nebo nejjednodušších figurek u sklářského kahanu za stálého a pečlivého dozoru zkušeného lektora S více jak 30 letou praxí.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Jednoduché tvoření skleněných perliček nebo nejjednodušších figurek u sklářského kahanu za stálého a pečlivého dozoru zkušeného lektora S více jak 30 letou praxí. Příjemným bonusem na závěr kurzu může být odpočinková chvilka při dětském korálkování různobarevných náramků na paměťový drát nebo bižuterní gumičku.

Co se bude dít?

Kurz začíná seznámením se s prostředím, bezpečnostními předpisy a technikou výroby. Následuje ukázka používání zařízení s podrobným popisem ovládání sklářského hořáku a samotné výroby (zpracování suroviny - skleněných tyčí). Poté již bude malý sklář/ka usazen/a ke kahanu a zprvu s dopomocí, později už sám, začne tvořit skleněné perličky nebo malé figurky. Po vychladnutí korálků a stažení z mandrely (nerezový drát k navíjení) budeme kompletovat náhrdelník, náramek či náušnice. Vychladlé figurky uložíme samostatně do krabičky.Na závěr si může každý účastník kurzu navléknout ještě náramek z broušených průmyslových korálků. Všechny vlastní výrobky si každý odnese domů pro pochlubení se a obdiv kamarádů.

Co zážitek obnáší?

3 hodinový kreativní sklářský kurz pro děti.
Pečlivé vedení lektorem.
Veškerý materiál potřebný ke tvoření a uskutečnění zážitku (sklo, korálky, paměťový drát, bižuterní komponenty).
Nealko nápoje pro malé frekventanty i doprovod (džus, voda, čaj, příp. káva…).

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Doprovod

Je možný pouze jako divák. Doprovod nezletilých osob do 15 let je nutný.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Pohodlné - domácí.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Pokud by zároveň ráda tvořila i doprovodná osoba, je potřeba dokoupit stejný nebo podobný zážitek i pro ni. K dispozici jsou dva sklářské hořáky (kahany) a dva zkušení lektoři zároveň. Minimální věk pro absolvování kurzu je 10 let, do 15 let věku dítěte je nutný doprovod zákonného zástupce. Zážitek (kurz) je většinou možné na místě prodloužit dle dohody. Oblečení i obuv jsou pro děti vhodné takové, na jaké jsou zvyklé z domova nebo při běhání venku. K odpočinku mezi tvořením je možné využít návštěvní místnost nebo zahradní posezení na pečlivě udržované zahradě. Samozřejmostí je i moderní zázemí s kuchyňkou a toaletou.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav. Přístup a prostory jsou bezbariérové.

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

5 (2 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele
Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.