VIP Sapa Trip pro dva

Vietnamská kultura je jiná a je nádherná.

 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Vietnamská kultura je jiná a je nádherná. Teď už nemusíte cestovat a překonávat vzdálenost, abyste ji poznali zblízka a na vlastní kůži. Tržnice a kulturní centrum SAPA rozložené v pražské Libuši žije životem ve vlastním rytmu a kromě nákupu dává příležitost, poznat naprosto odlišný svět. Setkejte se s místními Vietnamci, kteří si v Praze, srdci Evropy, vytvořili kus své rodné země. Během pouhého jednoho odpoledne se sblížíte s vietnamskou kulturou, společností, náboženstvím a gastronomií. Navštívíte třeba i opravdový budhistický chrám a prožijete den v pražském malém Vietnamu, který vypadá skoro na chlup stejně, jako ten skutečný.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo konání zážitku se seznámíte s průvodcem. Čeká Vás téměř tříhodinová prohlídka areálu Sapy s poutavým výkladem. Tým Sapa Tripu je složený převážně z druhé generace Vietnamců žijících v Čechách nebo ze studentů vietnamistiky, takže všechny informace budete mít takřka z “první ruky”. Až Vám vyhládne, navštívíte restauraci, kde máte možnost ochutnat pravou vietnamskou kuchyni. Nechybí ani ochutnávka tradičních dezertů a kávy. Zážitek je zakončen návštěvou jediného buddhistického chrámu v Praze.

Co zážitek obnáší?

Zkušeného průvodce vietnamského původu/studenta vietnamistiky, informace o historii vzniku a vývoji areálu obchodního centra Sapa, informace o Vietnamcích v ČR, návštěvu buddhistického chrámu, přednášku o náboženství a víře Vietnamců, návštěvu obchodů s potravinami a ostatních hal, prezentaci surovin a produktů, představení a doporučení nejlepších restaurací a vietnamských pokrmů v areálu, oběd s povídáním o etice stolování (tradiční šesti pokrmové menu nebo jiný pokrm dle vašeho přání).

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Celý název TTTM Sapa je zkratkou vietnamského Trung Tâm Thương Mại Sapa, což v překladu znamená prostě a jednoduše „obchodní centrum Sapa“. Používá se ale povětšinou jen zkrácený název Sapa. Toto pražské vietnamské centrum a tržnice je označováno také jako Malá Hanoj, Pražská Hanoj nebo Malý Saigon a jedná se v podstatě o město ve městě, působící od přelomu let 1999 a 2000 v areálu bývalého písnického masokombinátu a libušské drůbežárny v Praze.
Původní areál masokombinátu a drůbežáren přestal fungovat na konci 90. let 20. století. Bezprostředně po krachu obou potravinářských závodů se jejich areály dostaly do vlastnictví vietnamské firmy, kde v současnosti na ploše cca 35 hektarů podniká přes 7 tisíc osob, převážně Vietnamců.

Kromě běžného sortimentu vietnamských trhovců, jako je oblečení, domácí potřeby nebo potraviny, tady najdete mnoho restaurací a nabízejí se zde i služby určené též českým Vietnamcům (pojištění, transfery peněz do Vietnamu, letenky, právní a poradenský servis, svatební salón, fotosalon, specializované knihkupectví atd.). Funguje zde vietnamská školka s celodenním provozem. Děti, které již umí výborně česky, se v jazykovém centru doučují základy vietnamštiny a naopak vietnamští dospělí se doučují češtinu. Sídlí zde také redakce několika vietnamských periodik i nahrávací studio. Jsou zde dva kulturní sály pro více než 500 lidí. Běžně se tady slaví vietnamské svátky, dodržují tradice a ročně se tu koná kolem 50 tradičních asijských svateb, plesy a jiné kulturní akce.

Hlavně v sobotu a neděli se sem sjíždějí Vietnamci z celého Česka a nakupují zde zboží pro své obchody - Sapa jim slouží jako velkoobchod, „vietnamské Makro“. Tržnice je otevřená i českým návštěvníkům.

SAPA má vlastní vnitřní systém pravidel a je srdcem a mozkem vietnamské komunity v České republice. Kromě Vietnamců v tržnici podnikají také Číňané, Poláci, Turci, Indové, ale i Češi. Areál má dopravní značky s unikátními dodatkovými tabulkami mj. ve vietnamštině. Vlastníkem areálu a provozovatelem tržnice je společnost SAPARIA a. s., zapsaná do obchodního rejstříku 5. října 1999, v jejích statutárních orgánech byli a jsou výhradně lidé s vietnamskými jmény.

Buddhistický chrám

Návštěvníky zdejšího buddhistického chrámu jsou jednak zdejší mniši, kteří zde přímo bydlí, ale i další lidé, kteří ho navštěvují v určité dny, obyčejně první den nového měsíce nebo patnáctého nového měsíce. Jako obětní dary Vietnamci nosí Buddhovi například čerstvé ovoce, květiny nebo vonné tyčinky. V přízemí je místnost, kam věřící přinášejí obětiny, v patře budovy se nachází modlitební místnost s větším oltářem a sochami. Do chrámu se v rámci našeho zážitku můžete podívat.

Doprovod

Není možný.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Pohodlné.

Poznámka

Minimální věk účastníka 10 let. Sapa nedisponuje bezbariérovými přístupy.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav. Sapa nedisponuje bezbariérovými přístupy.

Hodnocení zážitku

4.9 (15 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitekKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.