Setkání s old-time country fiddlemi

„Hraj na housle, ty ti otevřou cestu všude.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

„Hraj na housle, ty ti otevřou cestu všude.“, tak okomentoval dědeček počátky hry na housle Radka Špindlera, který tento nádherný tradiční hudební nástroj přiblíží i vám. Ať už jste úplný začátečník a hru na housle jste si prostě jen chtěli vždycky zkusit, nebo už s ním zkušenosti máte, setkání s old-time country fiddlemi bude úžasným zážitkem.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo konání předáte svůj zážitkový poukaz. Zážitek probíhá v bydlišti poskytovatele. Základem je přátelské ovzduší bez tlaku a stresu, abyste si vše v klidu vyzkoušel/a a měl/a dostatek času na procvičení i dotazy. Na přání Vám bude zdarma vytvořena nahrávka mp3 na kvalitním záznamovém zařízení.

Co zážitek obnáší?

Zapůjčení nástroje a příslušenství po dobu 4,5 hodiny, výuka hry, na přání vyhotovení kvalitního záznamu hry ve formátu mp3.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Historie tohoto nástroje se začala psát pravděpodobně v Polsku, na počátku 16. století pronikly housle do Itálie. Žádné se z té doby nedochovaly, ale jejich tvar můžeme vypozorovat z tehdejších dobových kreseb.
První moderní housle postavil Andrea Amati. Ten měl na objednávku, od rodu Medicejských, postavit nástroj vhodný pro pouliční hudebníky. Moderní housle si rychle získaly oblibu mezi všemi společenskými vrstvami a rozšířily se po celé Evropě. Nejstarší dochované vyrobil právě Andrea Amati, v Cremoně roku 1564. Snad nejznámější housle „Le Messie“ (známé také jako „Salabue“) vyrobil v roce 1716 Antonio Stradivari. Nikdy se na ně nehrálo a dnes jsou vystaveny v Ashmolean Museum v Oxfordu.

Old-time fiddle je žánr americké lidové hudby. Jedná se "staré hudební melodie" odvozené z evropských lidových tanečních melodií jako Jig, Reel, Breakdown, Schottische, Waltz nebo Polka. Housle mohou být doprovázeny na banjo nebo jinými nástroji, které jsou pak označovány jako "fiddle tunes". Žánr byl ovlivněn kolonizací severní Ameriky, konkrétně imigranty z Anglie, Francie, Německa, Irska a Skotska. Dal základ stylům jako je bluegrass, country blues, western swing a country rock.

Doprovod

V případě osoby do 18 let věku doprovod jednoho z rodičů.

Počasí

Nemá vliv

Oblečení

Záleží na Vás

Na co určitě nezapomenout

OP a zážitkový poukaz.

Poznámka

Minimální věk 12 let, v rozmezí 12 – 18 let doprovod jednoho z rodičů podmínkou.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Nejsou nutné hudební předpoklady.

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

5 (2 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitekKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.