Kurz lezení na skalách

Výzva v podobě překonávání skalnatých výběžků a převisů je něco, co vás láká?

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Výzva v podobě překonávání skalnatých výběžků a převisů je něco, co vás láká? Lezení na skalách je skvělá forma, jak se seznámit s lezením přímo v přírodě. Nemusíte se bát, tento kurz lezení je určen především začátečníkům a mírně pokročilým a těm, kteří chtějí začít s lezením venku. Vyzkoušíte si, jaké je to být horolezcem. Je to okamžik, který je nejpodstatnější ve vaší lezecké kariéře. Co se naučíte teď, budete využívat pořád.

Co se bude dít?

Obvykle se účastníci schází v 10 hodin na parkovišti na Sněžníku. Odsud se přejíždí cca 1 km na parkoviště již do konkrétní oblasti. Kurz začíná krátkým výstupem ke skalám. Nemusíte se bát, cesta od auta trvá cca 5 minut. Pod skalami dostanete lezecké vybavení a základní instrukce. V průběhu dne se učíte nejnutnější lezecké dovednosti, techniky lezení, jištění a slaňování. Lezou se cesty různých obtížností. Konec kurzu je okolo 16 hodiny.

Co zážitek obnáší?

6ti hodinový kurz (instruktora, potřebné lezecké vybavení).

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Horolezectví lze považovat za druh sportu, zvláštní zálibu, ale třeba i životní styl, nebo druh relaxace. Horolezectví dnes zahrnuje tak širokou škálu činností, že jeho přesná definice není možná.

Odvětví horolezectví mají společného snad jen podobné pohyby při postupu ve vertikálním terénu. U některých odvětví existují specifická pravidla lezení.

Horolezci nepůsobící v horách se někdy označují jen jako lezci, ale není to pravidlem. Pro pohyb v horách se také používá označení alpinismus, skialpinismus (kombinace horolezectví a lyžování) a jiné.

Různé podmínky přinášejí různé problémy. Obecně horolezectví v horách přináší náročnější klimatické podmínky, větší nároky na odolnost, větší objektivní nebezpečí. Vysoká nadmořská výška znamená snížený tlak, nedostatek kyslíku a riziko výškové nemoci. Ve sportovně pojatém lezení na skalách, umělých stěnách a boulderingu se zase provádějí různé náročné pohyby („kroky“) vyžadující mimo jiné extrémní sílu a koordinaci pohybů.

Horolezci většinou používají horolezecký materiál k zabránění úrazu a smrti následkem pádu (volné lezení) a k postupu vzhůru - technické lezení. Typickými pomůckami horolezecké techniky jsou například lano, karabiny, cepín a expresky bez kterých by se nedalo lézt.

Obecně se horolezectví považuje za nebezpečnou činnost, ale to platí jen pro určité oblasti. Například lezení na umělé stěně nebo po pevné skále s fixním jištěním může být bezpečnější než mnohé běžné sporty, například oblíbený fotbal.

Doprovod

Je možný - jako divák.

Počasí

Mám vliv. Lézt se dá jen za suchého počasí.

Oblečení

Sportovní oblečení vhodné ven, pevné boty.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Věkové rozmezí 15-60 let. Minimální počet účastníků pro konání kurzu jsou 2, maximální počet je 4.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Nutný příznivý zdravotní stav.

Pro koho

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Dolní Světlá

2 490,-

vícero lokalit

Praha , Ústí nad Labem

1 400,-

Ústí nad Labem

Praha

1 400,-

vícero lokalit

Praha, Ústí nad Labem

1 500,-

Ústí nad Labem

Praha

1 500,-

vícero lokalit

Praha, Ústí nad Labem

2 250,-

Ústí nad Labem

Praha

2 250,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Pec pod Sněžkou

od 1 400,-

Únětice u Prahy

1 890,-

Netolice

od 1 200,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.