Degustace skotské sladové whisky

Jste milovníky skotské single malt whisky a rádi byste ochutnali něco mimořádného?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Jste milovníky skotské single malt whisky a rádi byste ochutnali něco mimořádného? Společně s experty na slovo vzatými jsme pro Vás sestavili rozmanité tipy degustačních večerů. Je jen na Vás, jestli si vyberete ochutnávku kouřových whisek anebo nekouřových whisek dozrávajících v netradičních sudech. Užijte si příjemné posezení, popovídejte si s degustátory o všem, co vás zajímá a užijte si ničím nerušený večer plný vůní a vyzrálých chutí.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo konání předáte obsluze zážitkový poukaz. Následně bude zahájena vybraná degustace. Po jejím ukončení obdržíte kvalitní skleničky na whisky, abyste mohli nápoj stylově vychutnávat i doma.

Co zážitek obnáší?

Ochutnávka 7-8 druhů whisek v závislosti na vybraném typu degustace (kouřová/nekouřová), láhev Glenmorangie Original desetileté skotské sladové whisky, dvě stylové skleničky na whisky

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku

Co dalšího se hodí vědět?

Oblíbený alkoholický nápoj, který známe jako Whisky se vyrábí destilací z obilnin a musí nejméně 3 roky zrát ve dřevěných sudech.
Odkud pochází?

Původ whisky je spjatý se Skotskem. V letech 1988 a 1990 proto došlo k právním úpravám, které přesně definovaly pojem skotská whisky. Zjednoduše v něm je řečeno, že žádná whisky vyrobená mimo Skotsko nemůže nést přívlastek skotská. Na druhou stranu zákon určuje, že ve Skotsku se smí vyrábět pouze "skotská whisky" podle definice.

Sladová whisky

Anglicky "malt whisky" nesmí obsahovat jinou obilninu než ječmenný slad. Ten se vyrábí namočením obilí tak, že začne klíčit, a ve správné fázi je klíčení přerušeno vysušením. V klíčícím obilí dochází k aktivaci enzymů, které štěpí škrob na jednoduché cukry, jež jsou kvasinky schopné na rozdíl od původního škrobu fermentovat. Sladová whisky se smí vyrábět pouze metodou kotlíkové destilace, která produkuje chuťově bohatší destilát. Single malt whisky je sladová whisky z jedné palírny. Single cask whisky je whisky stáčená z jednoho sudu. (Obvykle jsou i single malt whisky smíchané z několika sudů stejného stáří, aby bylo dosaženo optimální chutě.)

Míchaná whiskey

Více než 90% na trhu tvoří míchaná whisky (angl. blended whisky). Její historie začíná v 19. století, kdy byla čistá sladová whisky považována za příliš drsnou a nevyvážené kvality, a proto obchodníci kupující whisky z palíren a prodávající ji pod svým nebo vymyšleným jménem začali experimentovat s jejich mícháním, aby docílili pro zákazníky přitažlivější chuti. Jeden z prvních slavných míchačů, Arthur Bell, ve 40. letech 19. století napsal: "Několik dobrých whisky smíchaných dohromady potěší jazyk většího množství lidí než jedna whisky nesmíchaná." (Míchači whisky byly vždy především obchodníci.) Ponaučení z jiného zdroje říká, že "úkolem míchače je zkombinovat množství sladových a obilných whisky tak, aby výsledný nápoj byl víc než jen součet jejich součástí." Mícháná whisky (angl. blended whisky) je obvykle vyráběna z 15-50 druhů sladových a několika málo obilných whisky různého stáří. Většinou nebývá označena věkem, pokud je věk uveden, je určen nejmladší whisky ve směsi. Většina míchaných whisky obsahuje 65-85% objemu obilné whisky a pouze 15-35% sladové whisky. Výjimkou jsou sladové míchané whisky (angl. vatted whisky, pure malt whisky), které jak jejich název napovídá, tvoří 100% sladových whisky.

Doprovod

Není možný.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Pohodlné.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz, OP.

Poznámka

Při rezervaci termínu nám prosím sdělte, zda máte zájem o degustaci kouřových či nekouřových whisek. Volné termíny vypisuje přímo dodavatel a je nutné se jim přizpůsobit. Minimální věk účastníka je 18 let. Zážitek se koná od minimálního počtu 7 osob. Maximální počet skupiny tvoří 15 osob.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Hodnocení zážitku

4.8 (18 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

Nejprodávanější

vícero lokalit

do 50 km od Hradce Králové, do 100 km od Hradce Králové

od 4 330,-

- 390 Kč Nejprodávanější

Praha

3 380,- 2 990,-

Liberec

Mladá Boleslav, Praha

11 900,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.