Mám poukaz |Degustační menu v Žižkovské věži

Od roku 1992, kdy byl dokončen, patří Žižkovský vysílač k pražským dominantám a se svými 216 metry je současně nejvyšší stavbou ve městě.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2023

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

nejprodávanější

Na co se budete tešit

Od roku 1992, kdy byl dokončen, patří Žižkovský vysílač k pražským dominantám a se svými 216 metry je současně nejvyšší stavbou ve městě. Přijměte nyní naši pozvánku na okouzlující a nezapomenutelný výhled v kombinaci se špičkovou gastronomií, který vám dopřeje jedinečný zážitek. Nechte se hýčkat a rozmazlovat v 66 metrech nad zemí v prostředí unikátní restaurace Oblaca. Filozofií místní gastronomie je použít ty nejlepší domácí produkty a nabídnout sezónní jídla, která uspokojí každého návštěvníka. Vaše chuťové buňky upokojí mezinárodní pokrmy, ale také regionální kuchyně okořeněná kreativním dotykem moderní doby. K čerstvým pokrmům patří neodmyslitelně výběr těch nejlepších vín, českého piva a originálních drinků z místního baru. Otevřete si nové obzory, vychutnejte si naše degustační menu v Žižkovské věži pro dva a nechte se okouzlit.

Co se bude dít?

Po příchodu do restaurace předáte svůj poukaz a už se můžete jen těšit na vybrané delikatesy.

Co zážitek obnáší?

5-ti chodové menu vybraných pochoutek, součástí je jeden ze Signature koktejlů (více informací v častých dotazech)

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku

Co dalšího se hodí vědět?

Tím, že byl vysílač stavěn na konci éry reálného socialismu, vysloužil si mezi veřejností přezdívky narážející na představitele strany a vlády: „Jakešův prst“ se vztahoval na generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše a Biľakova jehla“ zase na člena předsednictva FS ČSSR Vasila Biľaka, původem vyučeného krejčího. Další přezdívky jako „raketa“ a „Bajkonur“ pak už jen odkazovaly na štíhlý vysoký tvar tubusů, připomínající kosmickou raketu před startem.
Historie

Od roku 1974 byla potřeba výkonného vysílače rozhlasového a televizního signálu pro obyvatele Prahy. Ministerstvo spojů už od roku 1975 prosazovalo stavbu 160 m vysokého stožáru – také na Petříně, aby podnik Kovoslužba nebyl nucen přesměrovávat antény desetitisícům domácností. Tomuto nápadu však zabránili památkáři, kteří roku 1984 definitivně uspěli a po delších debatách byla pro vysílač vybrána lokalita Mahlerových sadů.

Architekt Václav Aulický vypracoval zhruba dvacet různých návrhů, které splňovali vypočtenou výšku 200 metrů pro požadované pokrytí signálem. Přes tlak radiokomunikací, které by se spokojily s obyčejným železobetonovým stožárem a kabinou, nakonec roku 1984 zvítězila světově unikátní futuristická varianta subtilní a přitom stabilní třísloupové konstrukce, která připomíná startující raketu.

Základní kámen vysílače byl položen v říjnu 1985. Výstavba probíhala pomalu a to také kvůli sporům a negativním hodnocením hlavně v souvislosti se situováním stavby na místě bývalého židovského hřbitova. Projednávala se také hrozba elektromagnetického zatížení okolí, kterou však zvláštní komise vyvrátila, protože výkon vysílače byl hluboko pod přísnými hygienickými limity. V březnu 1991 začal zkušební vysílací provoz, od 3. května 1991 přešel do standardního režimu a 17. února 1992 byl vysílač oficiálně otevřen pro veřejnost.

Útroby věže

Na tři svislé tubusy věže jsou zavěšeny tři kabiny s trojramenným půdorysem. Ve výšce 66 metrů se nachází panoramatická restaurace „Oblaca“ (s barem a bistrem), ve výšce 93 metrů vyhlídková kabina s dohledností až 100 km a nejvýše je umístěna (veřejnosti běžně nepřístupná) kabina s vysílací technikou. Při rekonstrukci v letech 2011–2012 vzniklo přímo nad restaurací luxusní hotelové apartmá.

Miminka

V roce 2000 bylo na pilíře umístěno dílo Davida Černého zvané „Miminka“, znázorňující 10 batolat lezoucích nahoru a dolů. Protože se dílo setkalo s pozitivním ohlasem, bylo v roce 2001 nainstalováno natrvalo. Dne 2. října 2017 byla mimina z vysílače sundána kvůli údržbě a obnově. Nyní už jsou zase zpět.

Nasvícení

Od 22. května 2006, u příležitosti 125. výročí povýšení Žižkova na město a 15. výročí zprovoznění vysílače, je vysílač každý den různobarevně nasvícen ve spodních částech plošin, a to zpravidla v barvách státní trikolóry.

Ocenění

V roce 2019 získala restaurace Oblaca v anketě TopLife Czech, již po páté v řadě nejvyšší možné ocenění, Zlatého lva a to dokonce hned 3x. Zahradní restaurace Miminoo pak obhájila 1 Zlatého lva. Navíc se šéfkuchař Tomáš Lachman probojoval mezi 10 nejlepších kuchařů ČR.

Doprovod

Není možný.

Oblečení

Pohodlné/společenské.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Závaznou rezervaci termínu je možné bez stornopoplatků zrušit nejpozději 11 pracovních dnů před závazným termínem. Menu se může v průběhu sezón měnit, aktuální nabídku naleznete na našem webu v otázkách a odpovědích. Sestavené menu není možné individuálně měnit.

Na co se ptáte nejčastěji?

 • Otázky a odpovědi

  Q: Z čeho se skládá menu?

  A: Od 31.10.2022 platí toto degustační menu:

  Panna cotta z kozího sýru s medem, perníková oplatka, fíky, pomeranč, citronový gel, salát z quinoi a lučních bylin;
  Bujabéza s grilovanými krevetami, omáčka Rouille, fenykl;
  Kaštanové risotto s pečenou dýní, sýr D’Ambert, dýňový olej;
  Marinovaná kachní prsa Barberie, dýňové pyré, rakytník, kroketa ze zimního lanýže, jus z pomeranče, chips z lněného semínka;
  Trhaný Red Velvet, espuma z bílé čokolády, pomerančový kaviár, zázvor, pěna z pomeranče.

  V průběhu zážitku máte nárok na jeden ze „signature cocktailů“/osobu (tj. celkem 2 koktejly)
  Coldbrew Gimlet / Tanqueray No. TEN, limetkový cordial, coldbrew – Kolubie
  Shakerato / Mr. Black, kávové Campari, ananasová šťáva
  Alco–Espresso Tonic / Averna Amaro, Chartreuse Verte, Thomas Henry Tonic, espresso
  Salty Espresso Martini / Zacapa 23, Mr. Black, ananasová šťáva, slaná bílá čokoláda, espresso
  Campari Sour / Campari Cask Tales, Grand Marnier, citronová šťáva
  Hibiskus Americano / Campari, Punt e Mes, ibišek, soda
  Grapefruit Negroni / Frederic Kafka Pink Grapefruit gin, Pampelle, Campari, Dolin Rouge
  Aged Negroni / Tanqueray, Campari Cask Tales, Dolin Rouge, sud & čas
  Bergamot + Earl Grey / Italicus, Earl Grey bitters, spumante
  Strawberry + Vanilla / Black Label, jahody, vanilka, spumante
  Pineapple + Cardamon / Pampero Especial, ananas, cardamon, spumante
  Violet + Cherry / Tanqueray, Luxardo Maraschino, fialky, spumante
  Roku Gimlet / Roku Gin, limetové listy, zázvor
  Summer Martini / Frederic Kafka Pink Grapefruit gin, Lillet Rose, koriandr
  Sherry Highball / Kettel One Citroen, Suché sherry, citronové oleosacharum, soda
  Cherry Sour / Ferrum Cherry Elixir, bílá čokoláda, citronová šťáva, domácí třešnový likér.

  Q: Disponuje dodavatel bezbariérovým přístupem?

  A: Ano, bezbariérový vstup je přes garáže z ulice Fibichova. Pro cestu na toaletu je třeba pouze požádat obsluhu o použití služebního výtahu. Handicapovaného hosta není bohužel možné v restauraci usadit přímo u okna.

  Q: Je možné menu upravit pro vegetariány?

  A: Bohužel není možné menu upravovat.

  Q: Jaká je možnost parkování?

  A: V okolí věže, nebo na jejím vlastním placeném parkovišti (vnitřním a/nebo vnějším) za 40,-Kč /50,-Kč/hod.

  Q: Je možné připravit bezlepkové a bezlaktózové menu?

  A: Ano, je to možné (nahlášení při rezervaci termínu).

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

4.4 (665 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

náš tip

Praha

od 19 690,-

Praha

od 26 990,-


Podobné zážitkyKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.