Staň se mořskou pannou

Sháníte originální dárek pro děti?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Pohádku o malé mořské víle a jejích dobrodružstvích pod vodní hladinou jistě znáte. Co takhle proměnit ji ve skutečnost? Staňte se na okamžik skutečnou mořskou pannou a poznejte tajemství mermaidingu. Tato nová volnočasová disciplína, která pochází z Filipín, je stále oblíbenější zábavou po celém světě. Čeká vás neopakovatelný zážitek ve sportovní disciplíně, kterou si zamilujete. Užijte si dobrodružství a realizujte svůj holčičí dětský sen nebo ho splňte svým blízkým.

Co se bude dít?

Na zážitek je nutné se dostavit 15 minut předem a přihlásit se vždy na recepci plaveckého centra. V šatně se převléknete do plavek a vyčkáte na příchod mermaiding lektora. Po krátkém protažení těla, které je nezbytné před samotným plaváním s ploutví, Vás lektor/lektorka seznámí s monoploutví a kostýmkem mořské panny a předvede vám, jak s ploutví plavat. Naučíte se, jak správně monoploutev zanořit a jak s ní ve vodě pracovat, abyste z plavání měli správný zážitek. Můžete si zkusit otočky i složitější vruty ve vodě, vyzkoušíte si lovit mušle ze dna bazénu, budete proplouvat obručemi či brankami, můžete si zaskákat do vody skrze obruč a budete se cítit jako opravdová mořská panna. Všichni lektoři jsou vyškoleni pro výuku mermaidingu dětí a dospělých a držiteli certifikátu od firmy Happy tails a Apneaman.Společnost Happy tails je zakladatelem mermaidingu v ČR a na výuku mermaidingu má odbornou metodiku, kterou vyučuje trenér světových jedniček a top ten světový závodník Martin Zajac.

Co zážitek obnáší?

Vstup do bazénu, osobního certifikovaného lektora, zapůjčení vybavení potřebného pro mermaiding – monoploutev a kostýmek mořské panny (vezměte si s sebou vlastní plavky – mohou být dvoudílné i jednodílné) + vstup a mermaiding pro 1 dospělou osobu jako doprovod.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Že je mořská panna postavou vyskytující se v bájích, mýtech, pohádkách nebo žánru fantasy, to jste jistě už věděli.
Co pro vás ale zřejmě bude novinou je fakt, že ve světě existuje mnoho profesionálních mořských pannen. Toto odvětví, při kterém se lidé převléknou do kostýmu a plavou specifickým plaveckým stylem s takzvanou monoploutví, se nazývá mermaiding. Můžete se s ním setkat v zábavních parcích při úchvatných show, v obřích akváriích v nákupních centrech po celém USA nebo také v Něměcku. Nejen zde, ale i v dalších zemích světa se pořádají speciální lekce synchronizovaného plavání pro dospělé ženy, které se snaží touto formou plavání zpevnit tělo. Například na Filipínách se můžete účastnit zážitkového přístrojového potápění za podmořskými živočichy jako mořská panna a nechat se vyfotit pod mořskou hladinou.

Hlavním důvodem, proč je tento způsob plavání tak oblíbený, je nejen splněný sen, ale jedná se i o velmi zdravou sportovní disciplínu. Tato forma sportu je podporována zejména pro zvýšení základní plavecké úrovně dětí a naučení základu nádechového potápění a tím také zvýšení bezpečnosti dětí při pohybu ve vodním prostředí. Je vhodná i jako doplňkový sport k rychlostním, silovým a jednostranným zátěžím. Plavání a potápění s monoploutví rozvíjí koordinační schopnosti horní a dolní části těla, zlepšuje senzomotoriku - vnímání polohy jednotlivých částí těla a také jeho pohybu v prostoru. Zároveň dochází k rozvoji správné ventilace a dechové vlny, uvolnění a zvýšení elasticity hrudníku, rozvíjí se také aerobní práce s kyslíkem ve svalech a v neposlední řadě dochází k harmonizaci vegetativního nervového systému.

Doprovod

1 dospělý, který se může plně zapojit do zážitku bez omezení věku, pohlaví či váhy

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Plavecké brýle, plavky, obuv vhodnou k bazénu, ručník, hygienické potřeby

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz, ručník, přezuvky, OP dospělého doprovodu.

Poznámka

Účastník zážitkového kurzu by měl mít dobře zvládnuty základy plaveckých dovedností, umět splývat na hladině, zadržet dech pod vodou na 20 sekund. Minimální doporučený věk je 6 let z důvodu dobře zvládnutých základů plavání. Mladším účastníkům s nižšími plaveckými dovednostmi vypomáháme plaveckými pomůckami/ destičkami a pásky kolem pasu. Děti ve věku 4 a 5 let se zážitku mohou tedy také účastnit, podmínka je, že se děti nebojí vody, umí splývat na břiše i zádech, mají zvládnuty základy plavání, umí zadržet dech a zvládnou zanořit hlavu pod hladinu. Maximální věk je 15 let. Pro nezletilé dítě, je nutný doprovod a přítomnost dospělé osoby (rodiče či zákonného zástupce). Závaznou rezervaci je možné zrušit bez stornopoplatků 7 pracovních dnů předem.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav, dobrá fyzická kondice. V případě zdravotních omezení nutno sdělit ihned při rezervaci a případně konzultovat také se svým lékařem.

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

4.8 (7 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitekKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.