S koloběžkou za Letopisy Narnie

Poznejte krásy úžasného prostředí Českého Švýcarska a zatím málo objevené skalní město Tisá trochu jinak.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Poznejte krásy úžasného prostředí Českého Švýcarska a zatím málo objevené skalní město Tisá trochu jinak. Bizarní skalní věže, brány, průchody, jeskyně a schovávačky, kde se natáčely scenérie k fantasy filmu Letopisy Narnie čekají, až je prozkoumáte. Na dlouhý sjezd z vrcholu nejvyšší stolové hory ČR děčínského Sněžníku (723 m. n. m) se vydáte, zcela netradičně, na koloběžkách. Na asi 10kilometrovém sestupu (sjezdu) vás uchvátí fantastické výhledy, ze kterých se tají dech. Vydejte se s námi s koloběžkou za Letopisy Narnie.

Co se bude dít?

Poté, co předáte poukaz v půjčovně sportovního vybavení v centru Děčína, Vám předáme přilbu, zámek, mapu s průběhem cesty a podrobně Vám i trasu výletu popíšeme a cestou na start i ukážeme. Pak Vás i s koloběžkami odvezeme naším mikrobusem cca 30 minut ke vstupu do skalního města v Tisé. Vybavíme Vás zde vstupenkami a je jen na Vás, jak dlouho strávíte pěším výletem v tomto unikátním skalním labyrintu. Námi doporučený okruh zabere asi 2 hodiny. Následuje samotný koloběžkový sjezd. Celodenní výlet končí předáním koloběžek do půjčovny.

Co zážitek obnáší?

Zapůjčení 2 ks koloběžek Kostka, 2 x lahev vody 0,5 l, mapa, doprava z Děčína do místa startu v Tisé, 2 x vstup do Tiských stěn.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

To, že je koloběžka dopravní prostředek, který je poháněn odrážením se jednou nohou od země, zatímco druhá noha stojí na plošině nízko nad zemí, asi nikomu osvětlovat nemusíme. Ale věděli jste například, že kromě jednoduchých dětských koloběžek můžete narazit také na speciální minikoloběžky s kolečky jako u in-line kolečkových bruslí?

Sportovní koloběžkářskou velmocí je Finsko, těsně následované ČR. V koloběhu se dokonce pořádají oficiální závody i na mezinárodní úrovni. Mistrovství světa a mistrovství Evropy mají několik disciplín (obdobně jako běh) a prvním českým mistrem světa byl Michal Kulka v tzv. dlouhém závodu (32 km).

Velké oblibě se těší bohatě vybavené koloběžky po dospělé. Specialitou pak jsou také ty určené pro několik osob. Na těchto koloběžkách je možno dosahovat cestovní rychlosti srovnatelné s kolem. Velikosti kol u různých modelů se pohybují od zhruba 10 cm až do 70 cm, tedy velikosti běžné u cestovních jízdních kol.

V ČR mají tyto dopravní prostředky dlouholetou tradici a koloběžka je zde také velmi oblíbená mezi dospělými. Zřejmě díky tomu existuje několik významných místních výrobců, z nichž většina pochází z Moravy.

Doprovod

Není možný

Počasí

Nemá vliv

Oblečení

Pohodlné, sportovní oblečení

Na co určitě nezapomenout

Nezapomeňte oblečení dle počasí v den konání zážitku (počítejte vždy spíše s možným zhoršením počasí), sluneční brýle, osobní doklady, nějakou hotovost na případné občerstvení.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav

Hodnocení zážitku

4.5 (1 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  4
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  4
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitkyKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.