S ověřením praxe pro VMP

Kapitánem na zkoušku

Darujte možnost stát se kapitánem s tímto celodenním kurzem jachtingu!

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Byl váš dětský sen stát se kapitánem? S tímto celodenním kurzem jachtingu na Lipně získáte potřebnou praxi a certifikát ke složení zkoušek VMP (vůdce malého plavidla). Nemusíte se však ničeho bát, kurz je pro naprosté začátečníky a laiky, kteří chtějí proniknout do světa jachtingu.

Co se bude dít?

Kurz je celodenní (od 10 do 16 hod.). Při nástupu na plachetnici se prvních 30 minut věnujete seznámení s lodí a s technickým vybavením, rozboru aktuální meteorologické situace a základním dovednostem nutným k vyplutí. Celý zbytek dne strávíte na vodě pod bedlivým vedením našich lektorů. Pro úspěšné zvládnutí praktického kurzu je třeba absolvovat: Přípravu takeláže před vyplutím, ovládání plavidla pomocí plachet - vytahování a spouštění plachet, refování, používání otěží, výtahů a navijáků, optimální trim plachet, nastavení plachet při různých režimech plavby Technika plutí - ostře proti větru, obrat proti větru a po větru, plavba na boční nebo zadní vítr, křižování proti větru, obeplouvání návětrné a závětrné bóje, zastavení a stání na místě Před vyplutím doporučujeme naučit se základní názvosloví https://www.noesailing.com/cs/onas/blog/nazvoslovi-casti-plachetnice-48.html. Nejen z hygienických důvodů je na loď ZAKÁZÁN vstup Vašim zvířecím miláčkům.

Co zážitek obnáší?

Celodenní kurz (10-16 hod.) v Landal Marině Lipno nad Vltavou,
certifikovaný lektor po celou dobu kurzu,
pronájem plachetnice,
spotřebu PHM po dobu plavby.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Počasí

Více v poznámce.

Oblečení

Pohodlné sportovní outdoorové oblečení, vrchní vrstva odolná vodě a větru, pokrývka hlavy, opalovací prostředky, jídlo a pití na celý den.

Na co určitě nezapomenout

Občanský průkaz, popř. cestovní pas, zážitkový poukaz, sportovní oblečení.

Poznámka

Jachting je venkovní outdoorový sport který provozujeme za každého počasí. Zatažená obloha, nebo lehký deštík nejsou důvodem ke změně termínu, nebo zrušení kurzu. Kurz není možné uskutečnit pouze při extrémních meteorologických jevech (např. vítr silnější než 15 m/s, nebo celodenní intenzivní déšť. Pro osoby od 16 do 99 let, junioři 16-18 let musí doložit písemný souhlas zákonného zástupce. Aby se zážitek konal, je nutné, aby se zážitku účastnili minimálně 2 klienti. Maximální počet je stanoven na 4 účastníky. Nejedná se o individuální kurz. Průkaz VMP obdržíte až po složení textové (teoretické) zkoušky na SPS (Státní plavení správě). Teorii je možné naučit se na teoretickém kurzu a nebo si teorii můžete nastuodvat sami podle učebnic.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Vhodné pro všechny osoby ve věku od 16 let s dobrou pohyblivostí. Junioři ve věku 16 - 18 let musí doložit souhlas zákonného zástupce.

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

- 500 Kč

Praha

2 499,- od 1 999,-

České Budějovice

1 290,-

Praha - Modřany

2 999,-

Český Krumlov

1 340,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.