Den pilotem a mechanikem R44

Fascinuje Vás svět létání, piloti i technické zázemí leteckých strojů?

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Fascinuje Vás svět létání, piloti i technické zázemí leteckých strojů? Dopřejte si neobvyklý letecký zážitek. Zkuste si na vlastní kůži pilotování vrtulníku a nakoukněte pod pokličku servisního centra i technického zázemí amerických vrtulníků Robinson. Zde budete mít možnost vidět na vlastní oči, jak náročná a precizní práce se skrývá za bezpečným provozem vrtulníků. Dostanete se také do blízkosti zkušených pilotů vrtulníku, jímž je létání denním chlebem. Třeba se pak sami vrhnete na dráhu profesionálního pilota či mechanika. Této zážitek je Vašim první krokem do oblak.

Co se bude dít?

Po příjezdu na letiště se seznámíte s pilotem, který překontroluje váš poukaz a poté vám představí vrtulník R44. Po přivítání Vás zavede do moderního centra pro servis a letecký výcvik v Mladé Boleslavi. Než usednete do kokpitu vrtulníku, tak si pod dohledem instruktora vyzkoušíte jeho pilotáž „nanečisto“. Naučíte se, jak se provádějí základní manévry, jako je stoupání a zatáčení, stejně jako se dozvíte vše o základech komunikace na letištích a v kabině letadla mezi Vámi a instruktorem. Poté si společně s instruktorem naplánujete let, dozvíte se a vyzkoušíte vše potřebné než bude motor vrtulníku spuštěn. Následně se přesunete k vrtulníku, kde provedete povinnou předletovou prohlídku s krátkým technickým seznámením stroje, usadíte se a spustíte motor. Instruktor vykomunikuje povolení k odletu. Vzdušným pojížděním se dostaneme na začátek startovací dráhy. V malé výšce se rozletíte nad dráhou pro vzlety a přistání. Po krátké chvíli vrtulník převedete s pomocí instruktora do stoupaní od země a zamíříte mimo prostor letiště po plánované trati letu. Instruktor vám přímo za letu znovu vysvětlí a ukáže základní manévry. Po celou dobu letu budete mít možnost s instruktorem komunikovat a rozebírat prováděnou pilotáž. Po uplynutí letového času nastane nejvíc vzrušující a nejnáročnější fáze celého letu – PŘISTÁNÍ! Po dosednutí na vás čekají poslední úkony před vypnutím motoru a následný rozbor celého letu. Celý zážitek včetně letu trvá přibližně 2 hodiny.

Co zážitek obnáší?

Let 30 minut, instruktáž o principech letu v moderní učebně letecké školy NISA AIR, otázky cestujících pilotovi a probrání trasy letu, výběr trasy po domluvě kamkoli vzhledem k délce letu, během letu můžete fotografovat i natáčet videa, návštěva servisního centra.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Vrtulník Robinson R-44 se vyrábí v kalifornském Torrance u Los Angeles. Jedná se o nejrozšířenější a stále nejprodávanější vrtulník ve své kategorii. Na české nebe si svou cestu našel už před více než 20 lety a to hlavně kvůli své jednoduchosti a spolehlivosti. Nabízí místo pro 4 osoby (pilot + 3 cestující) a dokáže letět rychlostí téměř 200 km/h až do vzdáleností 600 km.

Historie letectví.

Je to něco málo přes sto let, kdy pilot Jan Kašpar vzlétl se svým strojem a doletěl z Pardubic do pražské Chuchle ... a tak se začaly psát dějiny českého letectví.

Bylo 12. května 1911 a Jan Kašpar se rozhodl, že v sobotu 13. května poletí na svatbu v letounu typu Blériot. Měl jít za svědka, chtěl tak překvapit snoubence. Český inženýr, průkopník aviatiky u nás a nejznámější z prvních českých leteckých konstruktérů a pilotů si asi neuvědomil, co tím způsobil. Jednalo se o první dálkový let v českém letectví.

Po tomto 120 kilometrů dlouhém a 92 minut trvajícím leteckém činu se stal hrdinou. Tisk ho opěvoval, dokonce mu telegraficky pogratuloval i francouzský pilot a letecký konstruktér Louis Blériot. Jan Kašpar nepřestával a zdokonaloval své letouny. Dalším slavným letem byl první český dálkový let s pasažérem na palubě, byl jím redaktor z deníku Národní politika Jaroslav Kalva. Tentokrát odstartoval z Mělníku a přistál zase u Chuchle, trasu uletěl za 41 minut a 55 sekund.

Protože byl Jan Kašpar vlastenec a hlavně věřil vědě a technice, svůj slavný letoun Blériot už roku 1913 věnoval tehdejšímu Technickému muzeu Království českého, dnes Národní technické muzeum v Praze, kde je vystaven dodnes.

Doprovod

Do vrtulníku se vejdou maximálně 3 osoby + pilot.

Počasí

V případě nepříznivého počasí (nízká oblačnost, omezená dohlednost, síla větru, silné srážky) se let přesouvá na jiný vhodný termín.

Oblečení

Pohodlné.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Let nelze provézt v noci. Délka letu se počítá od nastartování motoru do dotočení vrtule. Děti: letu se mohou účastnit děti od 3 a více let. Každé dítě musí mít vlastní sedadlo (dítě je považováno za plnohodnotného cestujícího, upnutí do vlastních popruhů a sluchátek). Rezervovaný termín je možné změnit po odsouhlasení pilotem, avšak nejpozději 48 hodin před sjednaným letem. V případě nepříznivého počasí či z technických a organizačních důvodů si provozovatel vyhrazuje právo domluvený termín letu přesunout na jiný den.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Maximální celková váha cestujících (3 osoby) je 250 kg. Víte-li o závažných zdravotních komplikacích, konzultujte je předem s pilotem.

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Mladá Boleslav

od 22 585,-

Mladá Boleslav

od 6 965,-

Mladá Boleslav

od 10 450,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Vícero lokalit

Český ráj, Český Krumlov, Karlštejn, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Bochov u Karlových Varů, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Konopiště, Pálava, Plzeň, Kroměříž, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Roudnice nad Labem

od 4 250,-

vícero lokalit

Český ráj, Český Krumlov, Karlštejn, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Bochov u Karlových Varů, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Konopiště, Pálava, Plzeň, Kroměříž, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Roudnice nad Labem

od 15 700,-

vícero lokalit

od 18 700,-

Náš tip

Praha Zličín

od 2 270,-

Náš tip

Praha

od 2 270,-

Náš tip

Praha

od 2 270,-

vícero lokalit

Přerov, Erpužice

od 2 830,-

Hradec Králové

7 200,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.