Pohádkový výlet na zámek + hra Dračí poklad

Užijte si se svými malými i nejmenšími pohádkový výlet na Staré Hrady.

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Užijte si se svými malými i nejmenšími pohádkový výlet na Staré Hrady. Rádi bychom vás pozvali do pohádkového světa, který zaujme nejen malé návštěvníky, ale ani ti velcí se tu rozhodně nudit nebudou. Projdete si rovnou dvě pohádkové trasy. Nechte se unést pohádkovou atmosférou tajemného sklepení, které vás zavede do světa pohádek. Podíváte se do paláce plného skřítků, ve vodnickém království vás přivítá rodinka místního krále Škebly II. a princezny Ráchandy. Nahlédnete také do domácnosti obrů, poznáte zimního krále, dračí doupě i dobrácké čerty. Ve druhém pohádkovém okruhu poznáte Zdravosvět a Dračí království. Zábavně naučnou cestu do světa zdraví vám zpestří dračí princ Zdrávokaz, víla Vitamína a nejrůznější skřítkové. Zahrát si můžete také zábavnou deskovou hru pro celou rodinu - Dračí poklad.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo konání předložíte zážitkový poukaz v hradní pokladně. Po jeho ověření Vám budou předány časové vstupenky na uvedené prohlídkové trasy (délka jedné trasy je cca 40 min.) a pohádková hra Dračí poklad.

Co zážitek obnáší?

Vstupné pro 2 dospělé a 2 děti na prohlídku okruhů Zámecké pohádkové sklepení a Zdravosvět a Dračí království + pohádková hra Dračí poklad.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Unikátní renesanční komplex je klenotem Českého ráje. Gotický hrad s rukopisem Petroparléřské hutě s přistavěným renesančním zámkem se půvabně snoubí a vytváří spolu malebný celek velkého historického významu.

První písemná zmínka o tvrzi Stará je z roku 1340 v závěti Arnošta ze Staré. V ní věnuje tvrz i s přilehlými vesnicemi a pozemky své manželce Adličce. Páni ze Staré byli tehdy nejvýznamnějším rodem v okolí. Arnošt byl hejtmanem v Kladsku a jeho rodovým sídlem byla právě tvrz Stará. Zde se také pravděpodobně narodil jeho syn, budoucí první arcibiskup pražský – Arnošt z Pardubic.

Po Valdštejnově zavraždění přichází na Staré Hrady rod Schliků. Ti zakládají fideikomisní panství Kopidlno – Staré Hrady. Hlavními sídly Schliků byly upravené zámky v Kopidlně a v Jičíněvsi a starohradský zámek byl jen hospodářským centrem panství. Byl zde panský dvůr, konírny, špejchar a pivovar. Po roce 1800 došlo vlivem nedostatečné údržby k sesutí gotického křídla. Roku 1811 byly provedeny zednickým mistrem Pelikánem alespoň zabezpečovací práce na zámku. Jeho jméno a letopočet se nachází nad vchodem do zámku, spolu se schlikovským znakem mezi chybějícími bustami císařů Ferdinanda I., a Maxmiliána II. (uvnitř zámku). Posledním mužským potomkem kopidlňské větve Schliků byl Ervín František Schlik. Po jeho smrti se rozpoutal spor o toto panství. Ten nakonec vyhrála rodina Weissenwolfů.

Po roce 1945 se stal zámek majetkem československého státu. Nebyl však nadále opravován, a tak i přes snahu především nadšených brigádníků bylo roku 1960 rozhodnuto o jeho demolici. Naštěstí se roku 1964 stal předsedou MNV učitel pan Vladimír Holman. Dal dohromady několik důchodců z obce i okolí a zámek začal růst z trosek. Pomáhaly také trempské letní brigády.

Od roku 1994 přešlo oddělením obce Staré Hrady od Libáně vlastnictví areálu hradu a zámku na obec Staré Hrady. Postupem doby bylo jasné, že peníze z pronájmu PNP na opravy a údržbu objektu nestačí. To bylo hlavním důvodem, proč se obec rozhodla objekt prodat. A tak mají Staré Hrady od poloviny r. 2007 nového majitele, manžele Sukovi.

V roce 2008 byl objekt po opravách nově otevřen veřejnosti se třemi prohlídkovými okruhy. Hradem a zámkem vede prohlídkový okruh Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I., kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v době vrcholu habsburské monarchie. Zvláště děti potěší na zámku návštěva Dračí královské komnaty, kde vládne moudrý dračí král Rozumbraďák XVI. Další dva pohádkové okruhy - Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádková půda - jsou věnovány především dětem, i když laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. rádi ocení i dospělí. Hrad a zámek Staré Hrady je vhodným cílem výletu pro děti i dospělé. Otevřeno je celoročně.

Doprovod

Není možný

Počasí

Nemá vliv, jedná se o vnitřní expozice

Oblečení

Pohodlné na výlet

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz

Poznámka

Než na zážitek vyrazíte se zážitkovým poukazem, ověřte si otevírací dobu u dodavatele na internetu. Je nutné přihlédnout k hodině uzavření areálu a délce zážitku (tj. zážitek není možné odbavit hodinu před zavírací dobou).

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

Červený Újezd

od 1 200,-

Červený Újezd

od 1 999,-

vícero lokalit

Praha, Poděbrady, Kutná Hora, Špindlerův Mlýn, Znojmo

1 019,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.