Pronikněte do tajemného života včel

Den se včelařem

Med nepadá z nebe.

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Med nepadá z nebe. Včelař ho získává spoluprací se včelami. Vytváří jim podmínky podobné těm v přírodě, stará se o jejich bezpečí a zdraví a odebírá si část medu. Práce to není jednoduchá a nejpodstatnější je láska ke včelám a přírodě. A také cit k práci se včelami. Nyní máte možnost provázet včelaře při jeho práci. Poznat vůni linoucí se z úlů. Vnímat harmonii včelstva, dokonalou sehranost desetitisíců včel. Vyzkoušejte tento včelařský zážitek a poznejte jedno z úžasných tajemství přírody.

Co se bude dít?

Zážitek obvykle probíhá od 8:00 do 16:00. Po ranním seznámením s programem a bezpečnostními zásadami navštívíme stanoviště včelstev, kde si řekneme něco o jejich vhodném umístění. Budeme si povídat o nejrozšířenějších typech úlů a vhodné zootechnice. Specifikujeme včelí snůšku a krajinu vhodnou pro včely. Následuje samotná práce se včelami - určíme si jednotlivé kasty dělnic, trubce, matku a fáze vývoje plodu. V poslední třetině programu navštívíme včelařský provoz, kde si ukážeme včelí produkty a výrobky z nich včetně mastí, tinktur, medoviny i například medových sušenek a lízátek. Součástí dne je i seznámení s organizovaným včelařením, zákony a předpisy v rámci chovu včel. V závislosti na měsíci návštěvy může dojít k tvorbě oddělků, shazování a usazování rojů, vytáčení medu, dodávání zásob včelám, plnění medu, medoviny apod. Program začíná a končí v obci Sobětuchy u Chrudimi.

Co zážitek obnáší?

8 hodinový včelařský zážitek obsahující spolujízdu se včelařem po 2 až 3 včelích stanovištích z místa a do místa začátku programu.
Půjčení včelařského klobouku nebo kukly.
1 med nebo medovinu do 150 Kč dle vlastního výběru.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Víte, že včelaři podstatně méně trpí bolestmi zad a kloubů než nevčelaři? Uhádnete proč?

Včelaři průběžně dostávají od včel žihadla se včelím jedem apisinem. Ten má mimo jiné protirevmatické a anestetické účinky a ty právě tlumí bolest. Ale nemyslete si, že by včelaře nebolelo bodnutí včelou. Bolí je stejně jako ostatní, jen včelaři neotékají. Včelař dostává žihadla běžně při každé návštěvě včelstev – někdy jedno, pět i deset. Můj rekord je 48 obdržených žihadel během deseti minut…

Doprovod

Není možný.

Počasí

Vlivem počasí se může pořadí činností programu změnit.

Oblečení

Košili s dlouhým rukávem, kalhoty nebo montérky s dlouhými nohavicemi, pevné přilnavé rukavice.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Minimální věk pro čerpání zážitku je 16 let. Minimální počet účastníků je 1 osoba. Konání zážitku v sobotu je za příplatek 800,- Kč. Částka se hradí po příjezdu na místo konání a je rozpočítána mezi „sobotní“ účastníky.

Jak uplatnit benefity?

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Chrudim

od 4 400,-


Podobné zážitkyKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.