Zimní kurz přežití

Naučte se základní survival dovednosti za podmínek, které nabízí zimní období v Krkonoších.

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Naučte se základní survival dovednosti za podmínek, které nabízí zimní období v Krkonoších. Kurz zahrnuje přenocování ve vytvořeném „záhrabu“ i praktický nácvik vyhledávání osob pod lavinou a další zimní survivalové dovednosti. Na absolvování kurzu potřebujete sněžnice nebo skialpy. Garantujeme vám, že tento zážitek bude jedno velké dobrodružství.

Co se bude dít?

Začátek kurzu v 10:00. Program berte, prosím, jako orientační, může se změnit v závislosti na počasí a skupině. Očekávaný konec kurzu je v neděli cca v 15:00 - 16:00 dle vaší výkonnosti. Fotografie z kurzu vám budou zaslány přes úschovnu. Kurz se koná obvykle od soboty do neděle.

Co zážitek obnáší?

Kurz přežití obsahující:
krátké představení instruktorů, programu, bezpečnosti;
rozdělávání ohně v zimních podmínkách;
stavba bivaku (záhrabu) a následné nocování;
základy orientace a práce s buzolou;
základy, jak se pohybovat na skialpech nebo sněžnicích;
vyhledávání zasypaných lidí pod lavinou (praktický nácvik);
zapůjčené speciální vybavení pro absolvování kurzu - sněhová lopata, bivakovací plachta;
fotky z akce.
Pamětní certifikát.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Umění přežití v divočině, ale i zábavný a především s pohodlný pobyt v přírodě je označován termíne Bushcraft. Základem jsou schopnosti jako: rozdělání ohně, postavení přístřešku, používání sekery či nože, umění opracování dřeva a zpracování jakýchkoli jiných přírodních materiálů a mnoho dalšího.

Schopnosti spojené s životem v přírodě jsou tak staré jako lidstvo samo. Byly používány před desítkami tisíc let, jsou používány i dnes. Našim předkům neumožňovaly jen přežití, ale i pohodlný život. Mýty o tom, že naši předci žili na hranici vyhladovění v extrémních podmínkách a každý den bojovali o holý život, vyvracejí mnohé výzkumy antropologů. Většina z našich předků žila vlastně pohodlně, lidé tvořili „umělecká díla“ z přírodních materiálů a z jistého úhlu pohledu by se mohlo dokonce zdát, že jejich život byl spokojenější než život moderního člověka. Naši předci byli díky vynalézavosti schopni řešit mnoho problémů, se kterými se potýkali. Využívali inteligenci ke komunikaci i k lovu. Spolupráce ve skupině, nalézání nových způsobů jak využít přírodní zdroje …díky tomu přežili, a to jim umožnilo pohodlný život. Bushcraft využívá těchto znalostí a dovedností, které byly téměř zapomenuty.

Obecně se dá říct, že bushcraft znamená schopnost porozumění přírodě a tedy i prostředí, ve kterém žijeme. Kromě přežití umožňuje, za pomoci tradičních umění z celého světa, zábavný a především pohodlný pobyt v přírodě. Do ČR se dostal ze zahraničí (USA, JAR, Austrálie, Nový Zéland) a pomalu se zde ukotvuje, stává se módním trendem. Kromě skautů a "zálesáků" může oslovit i ostatní lidi se zájmem o turistiku a obecně o pobyt v přírodě.

Doprovod

Není možný.

Počasí

Nemá vliv, kurz se koná za každého počasí.

Oblečení

Outdoorové oblečení na volný pohyb v přírodě.

Na co určitě nezapomenout

Občanský průkaz, mobilní telefon, popř. databanku, spací pytel, zážitkový poukaz, skyalpy anebo sněžnice.

Poznámka

Minimální věk je 18 let. Mladší osoby se mohou zúčastnit jen s rodičem/i. Závazně sjednaný termín je možné zrušit bez stornopoplatků 14 dní předem.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav. Zájemci se zdravotním znevýhodněním jen po předešlé domluvě.

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Mezi Ústím nad Labem a Děčínem

2 450,-

Varvažov v Krušných horách/Rovečné na Vysočině

1 950,-

Varvažov v Krušných horách

3 900,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Březnice okres Příbram

od 1 999,-

Březnice okres Příbram

od 2 499,-

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Praha/Čestlice

od 1 790,-

Praha/Čestlice

od 3 390,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.