Kurz přežití v horách

Milujete přírodu a volný pohyb v ní a toužíte prohloubit propojení s ní?

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Milujete přírodu a volný pohyb v ní a toužíte prohloubit propojení s ní? Jste člověk, který chce neustále zkoušet něco nového? Tak právě pro vás máme kurz přežití v horách. Dozvíte se, jak se po horách pohybovat. Naučíte se slaňovat, lézt po ferratě a také základům přežití. Poznáte nové lidi, zažijete adrenalin a vychutnáte si přírodu zase trochu jinak.

Co se bude dít?

Na místo setkání dorazte prosím v 10:00. Místem konání je: Severní Čechy, Ústecký kraj, České středohoří (mezi Ústím nad Labem a Děčínem). Ukážeme si základní lanové techniky, uzly, záchranu, taktiku. Vylezeme viaferratu o obtížnosti B, řekneme si něco o bezpečném pohybu v horách a jak se na něj připravit. V závěru kurzu si vyzkoušíme slaňování ze skály. Končíme cca v 16:00. Fotografie z kurzu vám budou zaslány přes úschovnu.

Co zážitek obnáší?

Instruktora, program na 1 den, certifikát, fotky z akce.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Umění přežití v divočině, ale i zábavný a především s pohodlný pobyt v přírodě je označován termíne Bushcraft. Základem jsou schopnosti jako: rozdělání ohně, postavení přístřešku, používání sekery či nože, umění opracování dřeva a zpracování jakýchkoli jiných přírodních materiálů a mnoho dalšího.

Schopnosti spojené s životem v přírodě jsou tak staré jako lidstvo samo. Byly používány před desítkami tisíc let, jsou používány i dnes. Našim předkům neumožňovaly jen přežití, ale i pohodlný život. Mýty o tom, že naši předci žili na hranici vyhladovění v extrémních podmínkách a každý den bojovali o holý život, vyvracejí mnohé výzkumy antropologů. Většina z našich předků žila vlastně pohodlně, lidé tvořili „umělecká díla“ z přírodních materiálů a z jistého úhlu pohledu by se mohlo dokonce zdát, že jejich život byl spokojenější než život moderního člověka. Naši předci byli díky vynalézavosti schopni řešit mnoho problémů, se kterými se potýkali. Využívali inteligenci ke komunikaci i k lovu. Spolupráce ve skupině, nalézání nových způsobů jak využít přírodní zdroje …díky tomu přežili, a to jim umožnilo pohodlný život. Bushcraft využívá těchto znalostí a dovedností, které byly téměř zapomenuty.

Obecně se dá říct, že bushcraft znamená schopnost porozumění přírodě a tedy i prostředí, ve kterém žijeme. Kromě přežití umožňuje, za pomoci tradičních umění z celého světa, zábavný a především pohodlný pobyt v přírodě. Do ČR se dostal ze zahraničí (USA, JAR, Austrálie, Nový Zéland) a pomalu se zde ukotvuje, stává se módním trendem. Kromě skautů a "zálesáků" může oslovit i ostatní lidi se zájmem o turistiku a obecně o pobyt v přírodě.

Doprovod

Není možný.

Počasí

Nemá vliv, kurz se koná za každého počasí.

Oblečení

Outdoorové oblečení na volný pohyb v přírodě.

Na co určitě nezapomenout

Občanský průkaz, mobilní telefon, popř. databanku, spací pytel, zážitkový poukaz.

Poznámka

Minimální věk je 18 let. Mladší osoby se mohou zúčastnit jen s rodičem/i. Závazně sjednaný termín je možné zrušit bez stornopoplatků 14 dní předem.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav. Zájemci se zdravotním znevýhodněním jen po předešlé domluvě.

K jaké příležitosti

Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Varvažov v Krušných horách/Rovečné na Vysočině

1 950,-

Varvažov v Krušných horách

3 900,-

V blízkosti Svobody nad Úpou

3 400,-


Podobné zážitky

Domažlicko

5 000,-

Březnice okres Příbram

od 1 999,-

Březnice okres Příbram

od 2 499,-

Praha/Čestlice

od 1 790,-

Praha/Čestlice

od 3 390,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.