Mám poukaz |Kurz přežití v přírodě

Milujete přírodu a chcete se s ní propojit, zžít a naučit v ní přežít?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2023

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Milujete přírodu a chcete se s ní propojit, zžít a naučit v ní přežít? Díky 10letým zkušenostem v survivalu jsme pro vás připravili naprosto unikátní kurz přežití v přírodě. Je to kurz, který nemá obdoby. Zažijete lov se zbraní, výrobu luku, průzkum jeskyně, speciální misi a samozřejmě rozdělávání ohně za pomocí křesadla … tím to ale rozhodně nekončí. Svoje dovednosti a dobrodružnou povadu prověříte na našem kurzu přežití v přírodě.

Co se bude dít?

Pátek: v 17:00 začátek kurzu, kdy proběhne krátké představení a seznámení se s programem a hned se vrhneme do prvních survivalových technik, kterými jsou výroba přístřešku a rozdělávání ohně. Sobota: Výroba luku, rozdělávání ohně, stavba přístřešku z čistě přírodního materiálu, lov, příprava jídla, zdravověda, orientace v prostoru, kterou si hned ten den vyzkoušíme v praxi. Neděle: Proběhne orientační přesun, kde se prověří jak jste si osvojili navigační techniky. V prostoru skal vás prověříme v lanových technikách a vydáte se na noční průzkum jako ve filmu First Blood. Konec kurzu očekávejte cca mezi 15:00-16:00. Fotografie z kurzu vám budou zaslány přes úschovnu. Check – in: začátek akce je v pátek v 17:00 Check – out: odjezd v neděli cca v 15:00 - 16:00.

Co zážitek obnáší?

Instruktora, program na 3 dny, certifikát, fotky z akce.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Umění přežití v divočině, ale i zábavný a především s pohodlný pobyt v přírodě je označován termíne Bushcraft. Základem jsou schopnosti jako: rozdělání ohně, postavení přístřešku, používání sekery či nože, umění opracování dřeva a zpracování jakýchkoli jiných přírodních materiálů a mnoho dalšího.

Schopnosti spojené s životem v přírodě jsou tak staré jako lidstvo samo. Byly používány před desítkami tisíc let, jsou používány i dnes. Našim předkům neumožňovaly jen přežití, ale i pohodlný život. Mýty o tom, že naši předci žili na hranici vyhladovění v extrémních podmínkách a každý den bojovali o holý život, vyvracejí mnohé výzkumy antropologů. Většina z našich předků žila vlastně pohodlně, lidé tvořili „umělecká díla“ z přírodních materiálů a z jistého úhlu pohledu by se mohlo dokonce zdát, že jejich život byl spokojenější než život moderního člověka. Naši předci byli díky vynalézavosti schopni řešit mnoho problémů, se kterými se potýkali. Využívali inteligenci ke komunikaci i k lovu. Spolupráce ve skupině, nalézání nových způsobů jak využít přírodní zdroje …díky tomu přežili, a to jim umožnilo pohodlný život. Bushcraft využívá těchto znalostí a dovedností, které byly téměř zapomenuty.

Obecně se dá říct, že bushcraft znamená schopnost porozumění přírodě a tedy i prostředí, ve kterém žijeme. Kromě přežití umožňuje, za pomoci tradičních umění z celého světa, zábavný a především pohodlný pobyt v přírodě. Do ČR se dostal ze zahraničí (USA, JAR, Austrálie, Nový Zéland) a pomalu se zde ukotvuje, stává se módním trendem. Kromě skautů a "zálesáků" může oslovit i ostatní lidi se zájmem o turistiku a obecně o pobyt v přírodě.

Doprovod

Není možný

Počasí

Nemá vliv, kurz se koná za každého počasí.

Oblečení

Outdoorové oblečení na volný pohyb v přírodě.

Na co určitě nezapomenout

Občanský průkaz, mobilní telefon, popř. databanku, spací pytel, zážitkový poukaz.

Poznámka

Minimální věk je 18 let. Mladší osoby se mohou zúčastnit jen s rodičem/i. Závazně sjednaný termín je možné zrušit bez stornopoplatků 14 dní předem.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Příznivý zdravotní stav. Zájemci se zdravotním znevýhodněním jen po předešlé domluvě.

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

4.9 (7 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Mezi Ústím nad Labem a Děčínem

2 450,- 2 205,- 10% sleva

Varvažov v Krušných horách/Rovečné na Vysočině

1 950,- 1 755,- 10% sleva

V blízkosti Svobody nad Úpou

3 400,- 3 060,- 10% sleva


Podobné zážitky

Praha

3 500,- 3 150,- 10% sleva

Domažlicko

5 000,- 4 500,- 10% sleva

Praha

1 500,- 1 350,- 10% sleva

Příbram

12 100,- 10 890,- 10% sleva

Březnice okres Příbram

1 999,- od 1 799,- 10% sleva

Březnice okres Příbram

2 499,- od 2 249,- 10% sleva

Praha

3 499,- 3 149,- 10% sleva

Praha

4 099,- 3 689,- 10% slevaKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

Prožijte nezapomenutelné chvíle s Vašimi blízkými – darujte jim zážitek jako dárek a ukažte jim, jak moc si jich vážíte, jak moc je máte rádi! Naše zážitková agentura Vám umožní darovat netradicní dárky a potešit tak opravdu každého. Dárky od Alergie potešily už sta tisíce zákazníku.