Škola smyku Příbram

I přes sebevětší opatrnost se na silnici setkáme s krizovou situací, na kterou je potřeba umět zareagovat včas a správě ji řešit. Věnujte praktický dárek, se kterým se obdarovaný něčemu přiučí.

 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Rychlost a nebezpečí. Pokud se Vám už teď při pomyšlení na namrzlé vozovky dělají mžitky před očima, je čas udělat krok dál. Nabízíme Vám ojedinělý zážitek a zároveň praktickou zkušenost. Zkuste si na vlastní kůži jízdu na ledu, sněhu či vodě. Zkroťte neovladatelný automobil. Naučte se řešit krizové situace na silnicích. Někdy totiž stačí vteřina a točíte se rychleji než stará dobrá káča. Jak z toho ven? Buďte pány okamžiku, zvolte naši školu smyku!

Co se bude dít?

Teoretická výuka je zaměřena na fyzikální zákonitosti jízdy, na psychologické aspekty zvládání smyků, jejich prevence a jednání v krizových situacích. V praktické části řidiči absolvují sérii cvičení na speciálních smykových drahách polygonu. Cvičení jsou zaměřena na poznávání vlastních řidičských schopností a limitů svého automobilu. Rovněž jsou zaměřena na zvyšování psychické odolnosti, na koncentraci pozornosti a pohybovou koordinaci. Školu smyku, která probíhá formou kurzu s dalšími účastníky, absolvujete s vlastním vozidlem. Zahájení a ukončení kurzu: duben až říjen od 9:00 hod. (sraz 8:45 hod.) / konec 16:30 hod. a od listopadu do března od 8:00 hod. (sraz v 7:45 hod.) / konec 15:30 hod. Více o průběhu najdete na webu u zážitku v sekci "Na co se nejvíce ptáte".

Co zážitek obnáší?

Teorie, praktická část, osvědčení o absolvování kurzu bezpečné jízdy.

Balíček neobsahuje

Stravu, odvoz na místo konání zážitku.

Co dalšího se hodí vědět?

Existuje specifické odvětví automobilového sportu, kde je jinde obávaný smyk přímo žádoucí a tvoří jeho podstatu. Jistě jste už někdy zaslechli o driftu (drifting), který využívá řízený přetáčivý smyk.
Zpočátku se jezdil v japonských horách, později si získal mnoho fanoušků a začaly se konat nelegální závody. V dnešní době je drift velmi populární a legální. Pořádá se v něm mnoho světových závodů.

Ikdyž se do driftu můžete dostat dokonce i s automobily s náhonem na přední nápravu, využívají se při závodech výhradně "zadokolky". Auto vhodné na takový styl jízdy by mělo mít také vhodný točivý motor a samosvorný diferenciál. Typickými drift kárami jsou BMW, Nissan Silvia, Mazda RX, Toyota AE86 ... no ... je jich mnoho.

Díky světové popularitě se v posledních letech tento druh automobilového sportu rozmohl i na české scéně. Byla založena organizace pod názvem Czech Drift Series, která se každoročně stará o organizaci a zázemí závodů v driftování. Na závodech se můžete potkat nejen se zástupci z ČR, ale také jezdci z Německa, Polska i Slovenska. Za volantem rozhodně nečekejte jenom drsné chlapy ... velké popularitě se těší i v dámských řadách a tak v sedačkách řidiče nadupané káry nejednou narazíte i na ženu.

Doprovod

Není možný.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Pohodlné.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz, řidičský průkaz, technický průkaz vozidla (malý), doklady o Povinném ručení či Havarijním pojištění.

Poznámka

Na místě máte možnost dát si oběd či si koupit drobné občerstvení a nealkoholické nápoje za úhradu na místě. U této aktivity je nutné přizpůsobit se pravidelně vypsaným termínům. Nezapomeňte s sebou platný zážitkový poukaz, řidičský průkaz skupiny B, doklady o Povinném ručení a Havarijním pojištění od vozidla na výcvik, vozidlo k výcviku (ve způsobilém stavu). TERMÍNY 2x – 10x V MĚSÍCI / 75% VÍKENDY – 25% VŠEDNÍ DNY.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav.

Pro koho

K jaké příležitosti

Na co se ptáte nejčastěji?

 • Otázky a odpovědi

  Q: Je při škole smyku NUTNÉ mít zařízené i havarijní pojištění?

  A: Ne, mít havarijní pojištění není povinnost.

  Q: Je po absolvování školy smyku možnost odečtu trestních bodů?

  A: Ne, u tohoto typu školy smyku to možné není.

  Q: Jak vypadá harmonogram školy smyku?

  A: Zahájení kurzu - teoretická část výcviku / 2 hodiny
  Zásady při řízení (příprava a kontrola vozidla před jízdou, poloha za volantem, správné držení volantu);
  Základy bezpečné jízdy, principy defenzivní jízdy;
  Prvky pasivní a aktivní bezpečnosti;
  Chybné návyky a nebezpečné prvky řízení, nebezpečné situace a předvídavost;
  Dopravní nehoda;
  Fyzika jízdy a technika jízdy, fyzikální zákonitosti;
  Brzdění a brzdné vzdálenosti;
  Jízda s různými pohony kol, zásady průjezdu zatáčkami;
  Zvládnutí vozidla ve ztížených klimatických podmínkách;
  Řešení krizových situací;

  Praktická část výcviku / část 1. + 2. / oběd 30-45 min / 4 hodiny
  Trénink řešení jednotlivých krizových situací ve ztížených klimatických podmínkách a ve smyku, simulovaných na speciálním kluzném povrchu, nácvik modelových situací a jednotlivých nácvikových prvků – např. brzdění, přenášení váhy, přetáčivý, nedotáčivý smyk, vyhýbací manévr;
  Nácvik ovládání a chování vozidla v extrémních podmínkách, při různých rychlostech a v různých situacích;
  Trénink manévrovacích schopností;
  Přímá kontrola provedení jednotlivých nácvikových prvků, okamžitá náprava, maximální efektivita, pomoc instruktora;
  Individuální přístup;
  Výcvik má svůj přesný řád, činnost na cvičišti, každý pohyb volantem, přidání plynu, brzdění, reakční čas a správnost úkonů s řidiči rozeberou profesionálně vyškolení instruktoři – řidiči tak porozumí chování svého vozu v extrémních podmínkách, při různých rychlostech a v různých situacích, což výrazně ovlivní možnost předcházet nebo úplně zamezit vzniku nebezpečných a krizových situací;

Hodnocení zážitku

4.8 (160 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

polygon Příbram

Polygon Příbram

od 2 059,-

Polygon Příbram

polygon Příbram

od 3 875,-

Polygon Příbram

polygon Příbram

od 5 445,-

Příbram

od 2 420,-

Příbram

od 3 630,-

Okres Příbram

3 630,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Březnice okres Příbram

od 1 999,-

Březnice okres Příbram

od 2 499,-

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Praha/Čestlice

od 1 790,-

Praha/Čestlice

od 3 390,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.