Americká legenda jediná v ČR

Projížďka v tahači Kenworth

Patříte mezi fandy kamionů?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Patříte mezi fandy kamionů? Fascinují vás tahače, co zažily "zlatou dobu" americké dálkové nákladní dopravy? Máme tu pro vás "Rolls Royce" mezi US tahači ze 70-tých let. Nechte se svézt v Kenworth K100 z roku 1973, v největší výbavě VIT (= Very Important Truck). Je to skvost mezi tahači a jediný svého typu v České republice. V podobném provedení jich je pouhých 10 ks v Evropě. Tahač je vybaven řadovým 6-tiválcem Cummins, 14,0 o výkonu 420+ PS, s asynchronní 13-ti rychlostní převodovkou. Palubní deska je unikátem. V době výroby měl hodnotu cca 60000 USD, což bylo přibližně 5 nejluxusnějších Cadillaců. Tento tahač byl dovezený do ČR v roce 2015 přímo z Illinois v USA a má za sebou bohatou historii, kdy projezdil celou Ameriku s nájezdem více jak 1 milion km. Prošel citlivou renovací, aby byl zachován jeho původní vzhled. Nechte se svézt v americké legendě mezi tahači.

Co se bude dít?

Po příjezdu na místo konání předložíte zážitkový poukaz řidiči tahače, který je současně také jeho majitelem. Zážitku se účastníte jako spolujezdec a v průběhu jízdy se můžete ptát na cokoliv ohledně vozidla, jeho historie, výkonu apod. Řízení vozu není možné z důvodu velmi složitému a specifickému ovládání. Čeká vás projížďka po vedlejších cestách 40-50 km, s možností zastávek na focení…vše záleží na domluvě. Trasa je přizpůsobena omezením pro provoz nákladních vozidel. Doba zážitkové jízdy, včetně zastávek je cca hodina a půl.

Co zážitek obnáší?

40 – 50km jízdy na místě spolujezdce (trasa vedlejší silnice v okolo Domažlic),
pohonné hmoty,
3 osoby jako doprovod na lůžku v kabině.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Představujeme vám "Rols Royce" mezi US tahači ze 70-tých let, Kenworth K100, z roku 1973.

Na rozdíl od představy většiny lidí, v Americe tahače typu Cabover ("bez čumáku") tvořili v 70-tých letech cca 80% produkce díky délkovému omezení souprav, které v té době platilo. Cabovery ubývali kvůli zrušení těchto omezení v 80-tých letech a následné klesající popularitě.

Tyto dálkové tahače po "odsloužení" obvykle vysokým nájezdem, většinou skončili svou kariéru relativně brzy bylo náročné zachovat je v pojízdném stavu. Proto se jich dochovalo poměrně málo i v USA. Podobné US tahače jezdily i na Českých silnicích, ale jednalo se o vozidla vyrobená po roce 1990. Tento Kenworth je jediný svého typu v České republice. V podobném provedení je jich v Evropě cca 10 ks.

Doprovod

Do kabiny smí maximálně 4 osoby.

Počasí

Má vliv (při velké nepřízní jako náledí, silný déšť je domluven náhradní termín).

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Jak uplatnit benefity?

Hodnocení zážitku

5 (1 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Domažlice

od 8 000,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Náš tip

Praha

od 1 770,-

Velký Masarykův okruh Brno

od 5 149,-

Velký okruh Autodrom Most

od 5 149,-

Velký okruh Autodrom Most

od 9 149,-

Ověřeno Darinou 51% sleva Nejprodávanější

Hradec Králové

5 980,- od 2 899,-

32% sleva Nejprodávanější

Hradec Králové

1 190,- od 799,-

Nejprodávanější

Plzeň

3 330,-

Olomoucký kraj (Hlubočky)

1 790,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.