Palné zbraně - Sovětský balíček

Svět zbraní Vám není cizí?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Svět zbraní Vám není cizí? Chtěli byste se dozvědět více například o těch, které užívali sovětští vojáci Rudé armády? Tak to se připravte na pořádný nášup, protože nejen, že se o nich dozvíte vše, co Vás zajímá, ale také si je sami vyzkoušíte v akci. Co takhle střelba z klasického kalašnikova, pistole, nebo přesné odstřelovací pušky na dlouhé vzdálenosti? Na venkovní střelnici si zastřílíte ze 7 legendárních sovětských zbraní: samopal Spagin, puška SA-58, samopal AK-47, pistole CZ-85, TT33 Tokarev, Skorpion VZ 61 a odstřelovací pušky Dragunov.

Co se bude dít?

Po přivítání a registraci se Vás ujme zkušený instruktor, který Vás zaškolí a ukáže, jak bezpečně manipulovat se zbraněmi. Po bezpečnostní instruktáži již dostanete do rukou Vaše zbraně a program tak může začít. Celou dobu je Vám k dispozici náš zkušený instruktor svojí radou a pomocí.

Co zážitek obnáší?

Přivítání a registrace, bezpečnostní instruktáž a instrukce manipulace se zbraněmi, zkušený instruktor, 5 ran ze samopalu Spagin, 10 ran z pušky SA-58, 10 ran z AK-47, 10 ran z pistole CZ-85, 6 ran z TT33 Tokarev, 10 ran z pistole Skorpion VZ 61, 5 ran z odstřelovací pušky Dragunov.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Vynález palných zbraní, který je neodmyslitelně spojen s vynálezem střelného prachu, pochází z Číny, i když někteří historici považují za místo jeho vzniku Indii.

Období vzniku prvních palných zbraní není jisté, ale počátkem 14. století se už primitivní palné zbraně v Evropě používaly zcela běžně. Předchůdci všech palných zbraní byla bezesporu děla. Nejstarší ruční zbraně se objevují v záznamech okolo roku 1350. Střílely projektily o průměru ne větším než 25 mm. Ty byly v počátcích odlévány z bronzu, později se začaly používat železné odlitky, nebo se jako střely používaly železné pláty ukované do požadovaného tvaru. Později se jako opora začal používat dřevec, ze kterého se časem stala primitivní pažba, která umožňovala přiložit zbraň (ručnici) k rameni, a zároveň usnadnila míření. I s touto primitivní zbraní dokázal zdatný střelec zasáhnout hrací kartu na vzdálenost 50 m, anebo složit jelena na dvojnásobnou vzdálenost.

Od roku 1520 se objevují první zbraně s drážkovanou hlavní, jejichž přesnost byla přibližně dvojnásobná. Tyto zbraně však byly velmi těžké, a proto střelec používal opěrnou vidlici, jejíž použití se jevilo jako nepraktické. Z tohoto důvodu se začaly zbraně zkracovat, odlehčovat a brzy se objevily i zbraně vhodné pro jezdce v sedle. Tyto úpravy zbraní jsou již bezprostředními předchůdci soudobých krátkých palných zbraní.

Doprovod

Diváci nemají do areálu z bezpečnostních důvodů přístup.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Pohodlné, pevná obuv.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Program probíhá celoročně za denního světla v předem domluvených termínech. Více o zbraních naleznete v záložce "Časté dotazy" přímo u tohoto zážitku na našem webu.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav, tento program není vhodný pro zájemce s nemocemi srdce a krevního oběhu

Pro koho

Na co se ptáte nejčastěji?

 • Otázky a odpovědi

  Q: S jakými zbraněmi budu střílet?

  A: Spagin je levná a spolehlivá samopalová zbraň, používaná v sovětských ozbrojených silách ve druhé světové válce a během vietnamské války. Bojová puška SA58 je velmi spolehlivá útočná puška.

  AK-47 neboli kalašnikov je jednou z nejpoužívanějších a nejznámějších útočných pušek, která byla sestrojena v bývalém SSSR a i po více než šedesáti letech stále patří mezi nejpoužívanější a nejpopulárnější pušky na světě.

  Obsluha AK-47 je snadná, jako spolehlivá zbraň s nízkými výrobními náklady je vyráběna a používána v mnoha zemích světa.

  CZ-85 9mm je poloautomatická pistole vyráběná v bývalém Československu, známá dlouhou životností a spolehlivostí.

  TT33 Tokarev je poloautomatická pistole sloužící ve druhé světové válce, ve vietnamské a korejské válce.

  Skorpion VZ 61 je československá strojní pistole 7,65 mm, používaná převážně speciálními jednotkami v bývalém Československu, ale také jako výzbroj nižšího vojenského personálu. V minulosti byla tato zbraň také oblíbená u zločineckých gangů.

  Dragunov .308 je odstřelovací samonabíjecí puška, která byla původně určena jako zbraň střelecké podpory družstva v době, kdy byly Rudou armádou používány hlavně samopaly a útočné pušky.

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Benátecká Vrutice

2 000,-

Benátecká Vrutice

2 100,-

Benátecká Vrutice

2 000,-

Benátecká Vrutice

od 3 900,-

Benátecká Vrutice

od 10 000,-

Benátecká Vrutice

3 300,-

Benátecká Vrutice

5 600,-

Benátecká Vrutice

1 900,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Praha

od 1 990,-

Ověřeno Darinou Náš tip

Praha

od 1 770,-

Ověřeno Darinou Náš tip

Praha

od 2 070,-

Ověřeno Darinou - 1009 Kč garance 4000 m

Most

5 499,- od 4 490,-

Ověřeno Darinou garance 4000 m

Most

od 5 499,-

Ověřeno Darinou Omezená kapacita

Most

3 799,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.