Kurz bojového umění kendó

Vždy vás fascinovaly akční filmy plné napínavých bojových scén, ze kterých se tají dech?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Vždy vás fascinovaly akční filmy plné napínavých bojových scén, ze kterých se tají dech? To musíte vyrazit na tento kurz, při kterém pronikněte do tajů japonského bojového umění zvané kendó. Do něj vás v tradiční japonské tělocvičně zasvětí špičkoví čeští instruktoři, kteří sami několik let toto bojové umění studovali přímo ve srdci Japonska. Své znalosti vám s radostí předají a naučí vás základy zacházení se samurajským mečem. Během kurzu ale můžete vyzkoušet i japonský bambusový meč zvaný šinaj. Při kurzu vám také bude zapůjčeno brnění zvané kendó gu. Kendó je vhodné pro všechny věkové kategorie i ženy a dívky, jelikož se při něm nevyužívá hrubé síly. Při tomto bojovém umění se harmonicky rozvíjí schopnost člověka po fyzické i mentální stránce. Procvičíte si svou odvahu, schopnost vycítit správný okamžik k útočné či obranné akci a schopnost rychlého rozhodování.

Co se bude dít?

Po předem domluveném termínu dorazíte na místo konání, kde předložíte svůj zážitkový poukaz. Následně se odeberete do tělocvičny a výcvik může začít.

Co zážitek obnáší?

90 minutový individuální zážitek s trenérem kendó,
teoretické seznámení s japonským bojovým uměním,
zapůjčení brnění (kendó gu),
cvičení s japonským bambusovým mečem (šinajem),
nebo dřevěným či kovovým jakonským měčem.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Co je vlastně kendó? Kendó je japonské bojové umění boje s mečem. Kendó doslova znamená “cesta meče“. Jeho počátky sahají do 12. století, kdy v Japonsku vznikla kasta bojovníků -samurajů.

Umění boje s mečem pro samuraje bylo privilegiem, ctností i podmínkou k přežití. Kendó harmonicky rozvíjí schopnosti člověka po fyzické i po mentální stránce. V Kendó nemá hlavní roli síla svalů ani vypracovaná postava z posilovny. V zápase Kendó je rozhodující odvaha a psychická síla, schopnost vycítit správný okamžik k útočné či obranné akci, schopnost rychlého rozhodnutí a také umění strategie. Cílem moderního Kendó je především výchova člověka. Staré japonské přísloví praví “Chcešli být dobrým šermířem, musíš být dobrým člověkem.“ V tomto moudru je obsažen samotný důvod, proč v dnešní době, kdy k používání mečů není žádný praktický důvod, cvičíme Kendó. Kendó je vhodné pro všechny věkové kategorie i pro ženy a dívky, hrubá síla není při cvičení efektivním nástrojem. V Kendó se také pořádají soutěže, především pro děti a mládež z důvodu motivace.

Instruktoři kendó v oddíle:
Ing. Jindřich Ziegelheim, Ph.D. 6. dan kendó (nejvyšší stupeň v ČR), prezident České federace kendó , dlouhodobý reprezentant ČR, trenér českého výběru reprezentace, po 4 roky žil a cvičil s mečem v Japonsku, při tréninku využívá své zkušenosti dlouholetého sportovce/trenéra. Ing. Jana Ziegelheimová, Ph.D., 6.dan kendó (nejvyšší stupeň v ČR), několikanásobná mistryně ČR z let 2011-2016, reprezentantka ČR na mistrovstvích Evropy i světa, pracovně pobývala v Japonsku, kde se také vzdělávala v kendó se zaměřením na práci při cvičení s dětmi.

Doprovod

Je možný jako divák.

Oblečení

Sportovní oblečení (cvičí se naboso).

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz, sportovní oblečení (cvičí se naboso).

Poznámka

Na místě je možné po cvičení využít kombinovanou saunu (parní/infra) za doplatek. Minimální věk pro kurz je 10 let. Výjimečně 8 let po domluvě s trenérem. * Termín lze individuálně domluvit s trenérem PO – NE. Zážitek nelze čerpat pouze v odpoledních hodinách od 17:00 a to v PO, ST a ČT.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav, nicméně onemocnění kardiovaskulárnícho charakteru či dýchacích cest je vhodné předem oznámit.

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

5 (1 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Praha - Suchdol

od 1 200,-

Praha - Suchdol

od 1 500,-


Podobné zážitkyKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.