Chovatelem ryb na zkoušku

Byli jste se někdy podívat na výlovu rybníku, na sádkách, nebo jste chtěli vyzkoušet práci s opravdu velikými rybami?

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Byli jste se někdy podívat na výlovu rybníku, na sádkách, nebo jste chtěli vyzkoušet práci s opravdu velikými rybami? Dokážete si představit, kolik práce je za tím, než se Vánoční kapr dostane na Váš stůl? Přijeďte si k nám vyzkoušet práci profesionálního rybáře/rybářky na vlastní kůži a staňte se chovatelem ryb na zkoušku. Vše Vám vysvětlíme a zkusíte si vše, co Vás zajímá. Váš rybářský den, bude korunován prací s živými dinosaury mnohých řek - jesetery. Jsou to nádherné ryby, které obývají naši planetu již 200 milionů let. Tak na nic nečekejte, hupsněte do rybářských lováků a hurá do vody!

Co se bude dít?

Rybářský pracovní den začíná příjezdem na naše sádky v 8:00 hod. Po příchodu předložíte svůj zážitkový poukaz. Následně proběhne krátké seznámení s tím, jak to na naší firmě chodí a poté fasování vybavení a ochranných pomůcek + krátká instruktáž o bezpečnosti práce. Dle domluvy bude pracovní den uzpůsoben tak, aby Vám co nejvíce vyhovoval. Program lze sestavit z následujících činností: krmení ryb, péče o rybníky a sádky, výlovy rybníků, nakládky ryb, odlovy ryb sítěmi, péče o rybí násady, práce s trofejními rybami. Dáte si malé občerstvení a na konci programu se vyfotíte s trofejními jesetery (10 – 30kg).

Co zážitek obnáší?

4 hodiny profesionálním rybářem (teorie i praxe), zapůjčení ochranných pomůcek a drobné občerstvení.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Ryby pomocí udic s háčky chytali již starověcí Číňané, Egypťané, Řekové a Římané. Ale také američtí indiáni, kteří vynalezli umělé dřevěné rybky. Naproti tomu umělé mušky jsou poprvé doloženy ve 2. stol. v Thrákii. Dávnou tradici mají i kovové třpytky, nejstarší doklady jsou datovány do 11. století.

První kniha o sportovním rybolovu, The Treatyse on Fysshynge with an Angle, byla napsána v Anglii roku 1496 a její autorkou byla řádová sestra Juliana Bernersová. Větší proslulosti však dosáhl spis The complete Angler od Isaaca Waltona z roku 1653. Ryby se v této době chytaly pouze na bič, tj. s prutem bez navijáku. Již v alžbětinské Anglii však byly známy různé tvary splávků a dokonce i teleskopický rybářský prut. Naviják byl vynalezen rovněž v Anglii na konci 17. stol. a jeho vzorem byl rumpál. Vynález navijáku předznamenal velký rozvoj sportovního rybaření v 19. stol. V českém prostředí se sportovní rybolov rozvíjel až od 19. stol. Málokdo ví, že nadšenou rybářkou byla operní zpěvačka Ema Destinová.

Na rozdíl od myslivosti se rybářské motivy příliš neuplatnily v evropském výtvarném umění ani ve vážné hudbě. Naproti tomu v čínském a korejském umění jsou obrazy rybářů časté. Více se rybářské motivy uplatňují v literatuře, v českém prostředí např. v díle J. Mahena, O. Pavla a J. Tomečka.

Rozdíly v nástrahách

Podstatné rozdíly ve způsobech lovu mezi severoamerickými a evropskými rybáři se projevují při rybaření ve sladkých vodách. Zatímco v americkém sladkovodním rybaření má rozhodující podíl chytání na přívlač s umělými nástrahami, možná až 90 %, v Evropě je situace zcela opačná. Například na umělé nástrahy chytá pravidelně méně než 10 % britských rybářů rybařících na sladkých vodách. Tento stav věcí poskytuje rybářům na obou stranách Atlantiku spoustu možností vyzkoušet pro ně nové techniky. Například jednoduché umění vrhnout návnadu při lovu na přívlač je pro většinu britských rybářů zkušenost téměř neznámá, avšak jistě časem najdou potěšení z rybolovu těmito lehkými pruty a drobnými multiplikátory.

Každý druh ryb vyžaduje jinou techniku a jiné nástrahy. Typ nástrahy je vhodné měnit i se změnou ročního období. Ryby se s měnící teplotou vody pohybují v různých hloubkách.

Rybolovné techniky

Existuje několik základních technik rybaření, které se liší způsobem předložení nástrahy. Patří mezi ně: plavaná, položená (+ feeder), přívlač, muškaření a mořský rybolov.

Situace se mění, ačkoliv to jde sice pomalu, přesto stále více britských rybářů, a zvláště těch, kteří loví štiky, přecházejí z lovu s přirozenými nástrahami na americkou stranu. Naopak britská metoda chytání štik na mrtvou rybku a lov na položenou s elektronickým hlásičem záběru při chytání druhů živících se na dně se začíná ujímat i v USA. Stoupající počet rybářů se přesouvá přes Atlantik na rybářskou dovolenou a zkoušejí místní techniky a tento trend bude patrně pokračovat. Další americká technika, kterou lze velice úspěšně používat ve většině britských vod, je trolling – vláčení návnady za pohybující se lodí. Tato metoda ve spojení se sonarem vyhledávajícím ryby by mohla změnit poměry v rybaření na hlubokých britských jezerech a přehradách.

Doprovod

Není možný

Počasí

Má vliv

Oblečení

Pohodlné dle počasí

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz

Poznámka

Minimální věková hranice je 15 let. Do 15 let je vyžadovaná přítomnost zákonného zástupce. Balíček lze vždy uzpůsobit dle vašich požadavků a přání. Zážitek se koná pouze v předem domluvených termínech. Zážitek bude vždy pořádán minimálně pro 2, maximálně však pro 4 osoby.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Bečov nad Teplou

od 4 499,-

Bečov nad Teplou

od 4 999,-

Bečov nad Teplou

od 6 499,-

Bečov nad Teplou

od 1 499,-

Bečov nad Teplou

od 1 799,-


Podobné zážitky

Nejprodávanější

Praha

2 420,-

Pardubice

4 500,-

Bečov nad Teplou

od 4 499,-

Bečov nad Teplou

od 4 999,-

Bečov nad Teplou

od 6 499,-

Bečov nad Teplou

od 1 499,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.