2 hodiny ve světě koní

Toužíte poznat krásy světa z koňského hřbetu, ale ještě nenastala ta správná příležitost?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Toužíte poznat krásy světa z koňského hřbetu, ale ještě nenastala ta správná příležitost? Jezdecký klub eLITe Vám nabízí možnost prožít první krůčky v koňském sedle v přátelské a pohodové atmosféře, pod dohledem sympatických a zkušených instruktorů. Čekají na Vás pohodoví, vychovaní a klidní koně, se kterými budete pracovat v kruhové ohradě a poté usednete do sedla a vydáte se na vyjížďku přírodou.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo předložíte svůj zážitkový poukaz. Ihned poté se seznámíte se svěřeným koněm. Na úvod vás čeká teoretický výklad o jeho vlastnostech, přirozenosti a potřebách. Získané vědomosti a informace si budete moci ihned ověřit v kruhové ohradě. Zde se svým koněm budete po názorných ukázkách samostatně pracovat. I naprostý začátečník, který nemá žádné zkušenosti, se naučí číst v koňských gestech. Vyzkoušíte si práci na základě principů horsemanshipu. Před vyjížďkou do přírody, která jezdce čeká v druhé části programu, proběhne ukázka čištění a správné péče před ježděním, společné sedlání a uzdění koně, popis vybavení a teoretický výklad k základům jízdy na koni. Na vyjížďce do přírody se zkušeným vodičem se můžete přesvědčit, zda je pravda, že pohled na svět je nejkrásnější z koňského hřbetu. Váhový limit jezdců pro výcvik je 80 kg.

Co zážitek obnáší?

Teoretický výklad o vlastnostech a potřebách koní – 20 minut, práci s vybraným koněm a péče o něj - 100 minut, zapůjčení vybavení pro vyjmenované aktivity, služby kvalifikovaného instruktora po celou dobu zážitku, využití tréninkových ploch.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Název Jezdeckého klubu eLiTe, vznikl spojením začátečních písmen jmen dvou kamarádek, které se rozhodly mít koně jako zaměstnání.

Lucka s Terkou společně budují vysněnou jezdeckou školu od roku 2014, kdy si koupily první klisnu Orinku.

Výcvik probíhá na dobře přiježděných, ochotných a spolupracujících koních. Koně jsou pro celý tým vším, proto se snaží o jejich maximální komfort. Čtyřnozí parťáci stáje eLiTe tráví maximální možný čas ve výběhu, jsou pravidelně přiježďováni a jejich trénink je sestaven tak, aby se nestal nudným stereotypem.

Vícvik v klubu je vhodný jak pro naprosté začátečníky tak pro pokročilé jezdce, kteří mají závodní ambice. Po delší spolupráci může klub nabídnout též pronájem koně. V rámci výcvikových hodin se snaží o to, aby práce bavila jak jezdce, tak i koně. Výuka v jezdeckém klubu je pestrá a obohacená o tolik potřebnou teorii.

Pokud chceme po koni, aby ochotně spolupracoval, je nezbytné zajistit mu ty nejlepší podmínky pro život. Kůň je stádové zvíře, má stádový pud a celodenním pobytem v boxu je ošizen o sociální vazby s koňskými kamarády. Dlouhý pobyt v boxu také nikdy nepřinese zdravý pohyb na čerstvém vzduchu a tolik potřebné protažení celého těla. Prostorný výběh s koňskými kamarády by měl být alfou a omegou dobrého chovatele a vizitkou dobré stáje.

Doprovod

Je možný – jako divák, maximálně 2 osoby

Počasí

Má vliv - příznivé povětrnostní a klimatické podmínky jsou žádoucí.

Oblečení

Upnuté kalhoty, pevná obuv.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Vhodné pro osoby starší 12 let, zážitek je možné rezervovat od září do června PO-PÁ dopoledne a SO-NE odpoledne. V červenci a v srpnu pak pouze v SO a v NE během celého dne. Váhový limit jezdců pro výcvik je 80 kg. Pokud jezdec přesahuje stanovený limit, může se věnovat práci s koněm ze země a přirozené komunikaci. Podívejte se také na náš web www.jezdeckyklubelite.cz a nasajte koňskou atmosféru ještě před návštěvou našich stájí.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav. Váhový limit jezdců pro výcvik je 80 kg.

Pro koho

Hodnocení zážitku

4.9 (18 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Veleň, Praha-východ

4 950,-

Veleň, Praha-východ

2 250,-


Podobné zážitky

Nejprodávanější

Praha

2 420,-

Pardubice

4 500,-

Náš tip

Praha

1 399,-

Bečov nad Teplou

od 2 999,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.