Minikurz horsemanshipu

Koňský svět Vám už nějakou chvíli není cizí, ale přesto máte při práci s koněm spoustu nezodpovězených otázek?

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Koňský svět Vám už nějakou chvíli není cizí, ale přesto máte při práci s koněm spoustu nezodpovězených otázek? Není Vám zcela jasné, jak s ním správně komunikovat? Máte pocit, že Váš kůň zlobí, ale nechcete ho trestat a nevíte, jak ze začarovaného kruhu ven? Jezdecký klub eLiTe Vám přináší možnost individuálně proniknout do světa horsemanshipu, abyste si se svým koněm byli vzájemnou oporou a společné chvíle byly harmonické a pohodové. Čeká na Vás přátelské prostředí, rodinná atmosféra a sympatičtí instruktoři, kteří mají s přirozenou komunikací bohaté zkušenosti.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo předáte svůj zážitkový poukaz. První část minikurzu bude čistě teoretická. Seznámíte se se základními principy fungování stáda, z něhož vycházejí pravidla horsemanshipu a zjistíte, proč se při práci ze země používá kruhová ohrada. V úvodu praktické části proběhne seznámení s vybraným koněm. Práce na správném vztahu začíná už ve výběhu, při další manipulaci i při čištění, proto budou i tyto základní úkony vedenou součástí minikurzu. Jakmile si koně správně připravíte, přesunete se do kruhové ohrady. Nejdříve proběhne ukázka ze strany instruktora, aby měl účastník jasnou představu o tom, jak teorii využít v praxi, poté už si práci s koněm účastník vyzkouší sám – stále pod dohledem instruktora. Diskuzi o dané problematice se meze nekladou. :)

Co zážitek obnáší?

Teoretický výklad k horsemanshipu, diskuze – 40 minut, práci s vybraným koněm (včetně péče) – 80 minut, zapůjčení vybavení pro vyjmenované aktivity, služby kvalifikovaného instruktora po celou dobu minikurzu, využití tréninkových ploch, teoretické podklady, které si účastník odnese domů.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Název Jezdeckého klubu eLiTe, vznikl spojením začátečních písmen jmen dvou kamarádek, které se rozhodly mít koně jako zaměstnání.

Lucka s Terkou společně budují vysněnou jezdeckou školu od roku 2014, kdy si koupily první klisnu Orinku.

Výcvik probíhá na dobře přiježděných, ochotných a spolupracujících koních. Koně jsou pro celý tým vším, proto se snaží o jejich maximální komfort. Čtyřnozí parťáci stáje eLiTe tráví maximální možný čas ve výběhu, jsou pravidelně přiježďováni a jejich trénink je sestaven tak, aby se nestal nudným stereotypem.

Vícvik v klubu je vhodný jak pro naprosté začátečníky tak pro pokročilé jezdce, kteří mají závodní ambice. Po delší spolupráci může klub nabídnout též pronájem koně. V rámci výcvikových hodin se snaží o to, aby práce bavila jak jezdce, tak i koně. Výuka v jezdeckém klubu je pestrá a obohacená o tolik potřebnou teorii.

Pokud chceme po koni, aby ochotně spolupracoval, je nezbytné zajistit mu ty nejlepší podmínky pro život. Kůň je stádové zvíře, má stádový pud a celodenním pobytem v boxu je ošizen o sociální vazby s koňskými kamarády. Dlouhý pobyt v boxu také nikdy nepřinese zdravý pohyb na čerstvém vzduchu a tolik potřebné protažení celého těla. Prostorný výběh s koňskými kamarády by měl být alfou a omegou dobrého chovatele a vizitkou dobré stáje.

Doprovod

Doprovod z řad amatérů je vítán, maximálně 1 osoba.

Počasí

Příznivé povětrnostní a klimatické podmínky jsou žádoucí.

Oblečení

Upnuté kalhoty, pevná obuv.

Na co určitě nezapomenout

Platný zážitkový poukaz.

Poznámka

Zážitek je možné čerpat od září do června PO-PÁ dopoledne, SO-NE odpoledne. V červenci a srpnu v SO a v NE v průběhu celého dne. Podívejte se také na náš web www.jezdeckyklub-elite.cz a nasajte koňskou atmosféru ještě před návštěvou našich stájí.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Příznivý zdravotní stav.

Pro koho

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Veleň, Praha-východ

1 850,-

Veleň, Praha-východ

4 200,-


Podobné zážitkyKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.