Minikurz horsemanshipu

Koňský svět Vám už nějakou chvíli není cizí, ale přesto máte při práci s koněm spoustu nezodpovězených otázek?

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Koňský svět Vám už nějakou chvíli není cizí, ale přesto máte při práci s koněm spoustu nezodpovězených otázek? Není Vám zcela jasné, jak s ním správně komunikovat? Máte pocit, že Váš kůň zlobí, ale nechcete ho trestat a nevíte, jak ze začarovaného kruhu ven? Jezdecký klub eLiTe Vám přináší možnost individuálně proniknout do světa horsemanshipu, abyste si se svým koněm byli vzájemnou oporou a společné chvíle byly harmonické a pohodové. Čeká na Vás přátelské prostředí, rodinná atmosféra a sympatičtí instruktoři, kteří mají s přirozenou komunikací bohaté zkušenosti.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo předáte svůj zážitkový poukaz. První část minikurzu bude čistě teoretická. Seznámíte se se základními principy fungování stáda, z něhož vycházejí pravidla horsemanshipu a zjistíte, proč se při práci ze země používá kruhová ohrada. V úvodu praktické části proběhne seznámení s vybraným koněm. Práce na správném vztahu začíná už ve výběhu, při další manipulaci i při čištění, proto budou i tyto základní úkony vedenou součástí minikurzu. Jakmile si koně správně připravíte, přesunete se do kruhové ohrady. Nejdříve proběhne ukázka ze strany instruktora, aby měl účastník jasnou představu o tom, jak teorii využít v praxi, poté už si práci s koněm účastník vyzkouší sám – stále pod dohledem instruktora. Diskuzi o dané problematice se meze nekladou. :)

Co zážitek obnáší?

Teoretický výklad k horsemanshipu, diskuze – 40 minut, práci s vybraným koněm (včetně péče) – 80 minut, zapůjčení vybavení pro vyjmenované aktivity, služby kvalifikovaného instruktora po celou dobu minikurzu, využití tréninkových ploch, teoretické podklady, které si účastník odnese domů.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Název Jezdeckého klubu eLiTe, vznikl spojením začátečních písmen jmen dvou kamarádek, které se rozhodly mít koně jako zaměstnání.

Lucka s Terkou společně budují vysněnou jezdeckou školu od roku 2014, kdy si koupily první klisnu Orinku.

Výcvik probíhá na dobře přiježděných, ochotných a spolupracujících koních. Koně jsou pro celý tým vším, proto se snaží o jejich maximální komfort. Čtyřnozí parťáci stáje eLiTe tráví maximální možný čas ve výběhu, jsou pravidelně přiježďováni a jejich trénink je sestaven tak, aby se nestal nudným stereotypem.

Vícvik v klubu je vhodný jak pro naprosté začátečníky tak pro pokročilé jezdce, kteří mají závodní ambice. Po delší spolupráci může klub nabídnout též pronájem koně. V rámci výcvikových hodin se snaží o to, aby práce bavila jak jezdce, tak i koně. Výuka v jezdeckém klubu je pestrá a obohacená o tolik potřebnou teorii.

Pokud chceme po koni, aby ochotně spolupracoval, je nezbytné zajistit mu ty nejlepší podmínky pro život. Kůň je stádové zvíře, má stádový pud a celodenním pobytem v boxu je ošizen o sociální vazby s koňskými kamarády. Dlouhý pobyt v boxu také nikdy nepřinese zdravý pohyb na čerstvém vzduchu a tolik potřebné protažení celého těla. Prostorný výběh s koňskými kamarády by měl být alfou a omegou dobrého chovatele a vizitkou dobré stáje.

Doprovod

Doprovod z řad amatérů je vítán, maximálně 1 osoba.

Počasí

Příznivé povětrnostní a klimatické podmínky jsou žádoucí.

Oblečení

Upnuté kalhoty, pevná obuv.

Na co určitě nezapomenout

Platný zážitkový poukaz.

Poznámka

Zážitek je možné čerpat od září do června PO-PÁ dopoledne, SO-NE odpoledne. V červenci a srpnu v SO a v NE v průběhu celého dne. Podívejte se také na náš web www.jezdeckyklub-elite.cz a nasajte koňskou atmosféru ještě před návštěvou našich stájí.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav.

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Veleň, Praha-východ

2 650,-

Veleň, Praha-východ

4 950,-


Podobné zážitky

Nejprodávanější

Praha

2 420,-

Pardubice

4 500,-

Bečov nad Teplou

od 2 999,-

Bečov nad Teplou

od 4 499,-

Bečov nad Teplou

od 4 999,-

Bečov nad Teplou

od 6 499,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.