Víkend v Českém Krumlově

výběr varianty

lokalita
sezóna
trvání
osoby
cena
celoročně
3 dny/2 noci
2
4 630,-

4 630,-

 • expedujeme ihned

  Zvolíte-li v košíku elektronické doručení poukazu, během okamžiku Vám do e-mailové schránky dorazí zážitkový poukaz i průvodní dopis. Vše stačí jen vytisknout a dárek máte připravený k předání. Služba funguje 24 hodin denně.

 • dárkově zabaleno

  Dárkové balení je základ každého dárku.

  U nás dostanete zážitek zabalený v krásné červené krabičce ukryté v papírovém pouzdře s efektem parciálního laku, který je příjemný jak na pohled, tak na dotyk. Uvnitř krabičky obdarovaný najde detailní popis zážitku a samozřejmě poukaz, tedy vstupenku na zážitek.

  Zároveň obdržíte prázdnou kartičku na osobní věnování, kam můžete vlastnoručně doplnit své přání.

 • výměna
  zdarma

  Zakoupený zážitek lze jednou vyměnit za jiný, a to zcela zdarma. Hodnotu původního poukazu můžete rozdělit mezi vícero zážitků a pokud by Vám původní hodnota nestačila, lze samozřejmě rozdíl v ceně doplatit.

  (Zážitek nelze dále vyměnit v případě, že byl na poukaz použitý Allegria kredit, byl čerpán přes univerzální poukaz, jedná se o exkluzivní zážitek s předem daným termínem konání nebo byl na poukaz využit benefitní program třetích stran.)

 • platnost poukazu 31.12.2019

  Platnost našich poukazů je vždy 9 - 15 měsíců, podle data nákupu. U každého poukazu Vám platnost napíšeme do příslušného průvodního dopisu.

  Pokud čerpáte Allegria kredit/univerzální poukaz, platnost vybraných zážitků zůstává stejná, jako platnost Allegria kreditu/univerzálního poukazu.

Info

 • Popis:
  V půvabné renesanční stavbě z konce 16.století přímo v historickém centru nádherného Českého Krumlova najdete rodinný boutique hotel Romantick. Nabízí romantické ubytování nejen pro zamilované. Uchvátí vás pokoje v osobitém květinovém designu, které jsou připraveny pro váš odpočinkový pobyt. Víkend v Českém Krumlově začnete romantickým přivítáním se sektem a pralinkami. Ubytováni budete v jednom z květinových dvoulůžkových apartmánů. Druhý den začnete snídaní servírovanou až do postele. Zbytek dne můžete věnovat lenošení nebo si užít romantickou procházku kolem zámku s nejkrásnějšími výhledy na starobylé město. Snídani další den ráno, si můžete užít ve snídaňové restauraci nebo posnídejte přímo v zahradě. Boutique hotel Romantick je tím pravým místem k odpočinku pro všechny romantické duše.

 • Průběh:
  po příjezdu na místo konání předáte svůj zážitkový poukaz na recepci, kde vám sdělí také detaily pobytu.

 • Platnost poukazu: 31.12.2019
  Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

 • Balíček obsahuje:
  poukázku v hodnotě 4630,- Kč. Můžete ji využít v Boutique hotel Romantick například na tento balíček služeb: pobyt na dvě noci pro dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji (Chrpa, Růže růžová, Kopretina, Violka vonná nebo Vlčí mák), 1x romantické přivítání (0,375 l Bohemia sektu, čokoládové pralinky a výzdoba pokoje květními plátky), 1x snídaně do postele dle vlastního výběru, 1x snídaně formou bufetu, parkování v objektu, wifi.

 • Balíček neobsahuje: služby a produkty nad rámec hodnoty poukazu.

 • Sezóna: celoročně

 • Doprovod: není možný

 • Počasí: nemá vliv

 • Zdravotní stav: příznivý

Zajímavosti

 • Historické město Český Krumlov se rozkládá pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Je turistickým a kulturním centrem jižních Čech.
  Název města (Krumlov) pochází z německého Krumme Aue (česky křivý luh), což odkazuje na polohu města mezi esovitými zákruty řeky Vltavy. Přídomek Český se začal ke jménu města připojovat již v roce 1439, aby se jasně odlišil od Moravského Krumlova. Oficiálně se však název Český Krumlov používá až výnosem Ministerstva vnitra z 30. dubna 1920. Během německé okupace v letech 1938–1945 bylo slovo Český z názvu odstraněno a město se po onu dobu oficiálně jmenovalo Krummau an der Moldau (česky Krumlov nad Vltavou).

  Středověké centrum města je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. V roce 2003 bylo městskou památkovou zónou vyhlášeno předměstí Plešivec (jižně od historického jádra).

  Spolu s dalšími městy Šumavského podhůří jako Sušice, Vimperk, nebo Prachatice bývá nazýváno Branou Šumavy. Na přelomu 19. a 20. století byl Český Krumlov zvláště mezi šumavskými spisovateli a básníky vnímán jako hlavní město Šumavy, kterým se v roce 1918 Český Krumlov po dobu existence Šumavské župy i nakrátko stal.

  Chov medvědů

  Na krumlovském zámku má chov medvědů tradici starou přes 400 let. Poprvé se medvědi v Krumlově objevili v 16. století, jejichž chovem chtěli Rožmberkové demonstrovat svůj údajný původ a příbuzenství s římským rodem Orsiniů. V hradním příkopu mezi I. a II. nádvořím je jejich chov doložen až po roce 1700 a s určitými přestávkami se tam chovají dodnes.

  S krumlovskými medvědy také souvisí slavnost místních spoluobčanů probíhající každý rok na Štědrý den, tzv. Medvědí Vánoce. Dopoledne mohou děti i dospělí za dozoru medvědářů sestoupit do hradního příkopu a vlastnoručně vyrobené pamlsky připevnit na velký vánoční stromeček. Následně jsou vypuštěni medvědi, kteří si na pamlscích a také na vánočním stromečku za pozornosti všech přítomných pochutnávají.

Hodnocení

Hodnocení: 4/5

Průměrné hodnocení (26x)

Detailní hodnocení (15)

 • 5/5:
  kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem rezervace termínu
 • 5/5:
  profesionalita provozovatele zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem samotného zážitku
Hodnocení: 5/5

Josef Musil 13.10.2018

Doufám,že bílé hvězdičky znamenaji naši nejvyšší spokojenost při krátkém, ale krásném pobytu v hotelu Romantic. Jsme v letech 80 a 75 a přišlo nám to jako naše svatební cesta po 56 letech manželství. Byla to velká radost s pozitivně překonanou únavou. Díky Jarka a Pepa Musilovi Praha.

Reakce na recenzi

Je to přesně naopak - vymazáním hvězdiček (=přebarvením na bílo) dáváte hodnocení nejnižší :)
Upravíme si, aby souhlasilo s tím, jak jste to měl v záměru :)
Za Allegrii, Michaela

doporučuji zážitek

 • 5/5:
  kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem rezervace termínu
 • 5/5:
  profesionalita provozovatele zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem samotného zážitku
Hodnocení: 5/5

27.09.2018

Maximální spokojenost, vstřícnost v Českém Krumlově.

doporučuji zážitek

 • 5/5:
  kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem rezervace termínu
 • 5/5:
  profesionalita provozovatele zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem samotného zážitku
Hodnocení: 3/5

27.08.2018

Bohužel zážitek nemohu doporučit. Cena neodpovídá kvalitě. Hned vedle hotelu je jednota v jejímž patře je restaurace. Pokud máte pokoj s okny k restauraci, tak se nevyspíte - celou noc vám svítí světla do oken z nonstop osvětleného automatu z protější restaurace a hluk z klimatizace jednoty, které jsou namířeny také přímo do vašich oken je značně hlučná. Nevím, jaká je situace u pokojů orientovaných na jinou stranu, ale vzhledem k tomu, že hned vedle hotelu je zřejmě oblíbené stanoviště feťáků a bezdomovců, nepředpokládám klidné noci ani tam. Pokoje jsou krásně vybavené do všech detailů. Po vstupu do pokoje si připadáte jako v ráji - na stole se chladí šampaňské, jsou zapálené svíčky, na posteli umělé plátky růží - působí to velmi romanticky. Bohužel pokoj není uklizen tak, jak by měl být - v místech, která nejsou na první pohled viditelná jsou chuchvalce prachu (pod topením). Co se snídaně do postele týče, tak ta byla vyloženě zklamáním - nejedná se o snídani do postele, ale o snídani na pokoj, která je o dost chudší než snídaně běžná kterou hotel nabízí. Navíc sýry, salám, šunka - vše bylo teplé, takže to opustilo chladničku dlouho předtím, než se to dostalo k nám. Snídaně do postele tedy není žádnou výhrou. Oproti tomu snídaně běžná, kterou tato restaurace nabízí je velmi bohatá - nechybí ovoce, jogurty, míchaná vajíčka, sladké pečivo, bohatý výběr vloček, semínek a kávovar dělá výbornou kávu - nedá se to srovnat s černou kávou donesenou na pokoj u které si nemůžete dát nic jiného než černou kávu s mlékem a cukrem. A co se týče profesionality služeb... Rozbila se nám při pobytu sklenička - ihned jsem na to upozornila personál a zeptala jsem se kolik za ní budeme platit. Bylo mi řečeno, že 300 korun. O dva dny později v den našeho odjezdu jsem šla skleničku uhradit - na recepci byla jiná paní, než se kterou jsem si cenu domluvila a ta mi řekla, že jí bylo řečeno, že za skleničku máme zaplatit 500 korun. Řekla jsem jí, že mně ale byla řečena částka 300 korun a ona na to, že vlastně už se to jednou někomu stalo, a opravdu platili tenkrát půlku ceny - no kdybych měla platit půlku z celkové ceny která by byla 500 korun, tak bych měla platit 250 korun a ne 300 korun. Řekla jsem si ale, že se radši nechám natáhnout o 50 korun než o 250 korun a zaplatila jsem 300 korun. Toto jednání mi připadá značně neprofesionální a proto služeb tohoto hotelu již nevyužiji ani já ani mí známí.

Reakce na recenzi

Děkujeme za Vaše připomínky a zníměné trable se skleničkou, které předáváme hotelu jako podnět pro zlepšení služeb :-)
Za Allegrii, Michaela

nedoporučuji zážitek

 • 3/5:
  kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
 • 5/5:
  spokojenost s průběhem rezervace termínu
 • 1/5:
  profesionalita provozovatele zážitku
 • 2/5:
  spokojenost s průběhem samotného zážitku

Časté dotazy

 • Otázky a odpovědi

  Q: Je možné s sebou na pobyt vzít psa?

  A: Ano, pejsci jsou vítáni. Poplatek činí 100,-/noc.

 • uplatnění Edenred

  Jak uplatnit Edenred na nákup zážitku se dozvíte zde: https://www.firmanazazitky.cz/vse-o-nakupu#ticket

 • uplatnění UP Čr

  Jak uplatnit UP Čr na nákup zážitku se dozvíte zde: https://www.firmanazazitky.cz/vse-o-nakupu#chd

 • uplatnění Sodexo

  Jak uplatnit Sodexo na nákup zážitku se dozvíte zde: http://www.firmanazazitky.cz/vse-o-nakupu#poukazky

 • uplatnění kreditu Allegria BENE

  Speciální univerzální poukaz s označením BENE, na tento zážitek lze uplatnit.

 • uplatnění kreditu Allegria

  Kredit Allegria z běžného univerzálního poukazu a/nebo virtuálního účtu na tento zážitek lze uplatnit.Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde.