Noc pro novomanžele v Krumlově

V půvabné renesanční stavbě z konce 16.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

V půvabné renesanční stavbě z konce 16. století přímo v historickém centru Českého Krumlova najdete rodinný Boutique hotel Romantick, který nabízí romantické ubytování v příjemném prostředí s možností posnídat na zahradě. Pokoje v osobitém květinovém designu vás rozhodně zaujmou. Pobyt v Boutique hotel Romantick je tím pravým místem k odpočinku pro všechny romantické duše.

Co se bude dít?

Po příjezdu na místo konání předložíte svůj zážitkový poukaz na recepci, kde vám sdělíme také detaily pobytu. Novomanželský pobyt na jednu noc začnete romantickým přivítáním s lahví prosecca a čokoládovými pralinkami. Ubytováni budete v jednom z květinových dvoulůžkových pokojů. Zbytek dne můžete věnovat lenošení nebo si užít romantickou procházku kolem zámku s nejkrásnějšími výhledy na starobylé město, vyfoťte svoji drahou polovičku zapůjčeným polaroid fotoaparátem, k dispozici budete mít album deseti fotografií a můžete si tak zachytit první novomanželské výletové okamžiky, které si odvezete. Druhý den začnete snídaní servírovanou až do postele. Check – in: 14:00, check – out:11:00.

Co zážitek obnáší?

Poukázku v hodnotě 3 450,- Kč. Můžete ji využít v Boutique hotel Romantick například na tento balíček služeb: 1x romantické svatební přivítání (0,7l prosecco, čokoládové pralinky a výzdoba pokoje květními plátky); 1x ubytování ve dvoulůžkovém květinovém pokoji (Chrpa, Růže růžová, Kopretina, Violka vonná nebo Vlčí mák); 1x snídaně do postele dle vlastního výběru pro ranní lenošení; 1x zapůjčení polaroidu s balíčkem deseti fotografií pro zachycení prvního novomanželského výletu.

Balíček neobsahuje

Služby a produkty nad rámec hodnoty poukazu.

Co dalšího se hodí vědět?

Historické město Český Krumlov se rozkládá pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Je turistickým a kulturním centrem jižních Čech.
Název města (Krumlov) pochází z německého Krumme Aue (česky křivý luh), což odkazuje na polohu města mezi esovitými zákruty řeky Vltavy. Přídomek Český se začal ke jménu města připojovat již v roce 1439, aby se jasně odlišil od Moravského Krumlova. Oficiálně se však název Český Krumlov používá až výnosem Ministerstva vnitra z 30. dubna 1920. Během německé okupace v letech 1938–1945 bylo slovo Český z názvu odstraněno a město se po onu dobu oficiálně jmenovalo Krummau an der Moldau (česky Krumlov nad Vltavou).

Středověké centrum města je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. V roce 2003 bylo městskou památkovou zónou vyhlášeno předměstí Plešivec (jižně od historického jádra).

Spolu s dalšími městy Šumavského podhůří jako Sušice, Vimperk, nebo Prachatice bývá nazýváno Branou Šumavy. Na přelomu 19. a 20. století byl Český Krumlov zvláště mezi šumavskými spisovateli a básníky vnímán jako hlavní město Šumavy, kterým se v roce 1918 Český Krumlov po dobu existence Šumavské župy i nakrátko stal.

Chov medvědů

Na krumlovském zámku má chov medvědů tradici starou přes 400 let. Poprvé se medvědi v Krumlově objevili v 16. století, jejichž chovem chtěli Rožmberkové demonstrovat svůj údajný původ a příbuzenství s římským rodem Orsiniů. V hradním příkopu mezi I. a II. nádvořím je jejich chov doložen až po roce 1700 a s určitými přestávkami se tam chovají dodnes.

S krumlovskými medvědy také souvisí slavnost místních spoluobčanů probíhající každý rok na Štědrý den, tzv. Medvědí Vánoce. Dopoledne mohou děti i dospělí za dozoru medvědářů sestoupit do hradního příkopu a vlastnoručně vyrobené pamlsky připevnit na velký vánoční stromeček. Následně jsou vypuštěni medvědi, kteří si na pamlscích a také na vánočním stromečku za pozornosti všech přítomných pochutnávají.

Doprovod

Není možný.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Pohodlné.

Na co určitě nezapomenout

OP, zážitkový poukaz.

Poznámka

Minimální věk pro čerpání zážitku je 18 let. Závazně sjednaný termín pro příjezd je možné bez stornopoplatku zrušit 8 dní předem.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Pro koho

K jaké příležitosti

Na co se ptáte nejčastěji?

 • Otázky a odpovědi

  Q: Je možné s sebou na pobyt vzít psa?

  A: Ano, pejsci jsou vítáni. Poplatek činí 100,-/noc.

Hodnocení zážitku

5 (11 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Český Krumlov

od 5 690,-

Český Krumlov

5 390,-


Podobné zážitky

Nejprodávanější

Dolní Morava

od 5 000,-

Dolní Morava

od 10 000,-

Dolní Morava

od 15 000,-

Pec pod Sněžkou

od 5 000,-

Pec pod Sněžkou

od 10 000,-

Pec pod Sněžkou

od 15 000,-

sleva 300 Kč Nejprodávanější

Evropa - dle výběru

1 290,- 990,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.