Mám poukaz |Umělecký zážitek s vůní kávy

Tiskařský zážitek v Letterpress Cafe

Užijte si umělecký zážitek ve dvou s vůní dokonalé kávy v Letterpress Cafe.

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2023

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Užijte si umělecký zážitek ve dvou s vůní dokonalé kávy v Letterpress Cafe. Vstupte k nám do světa voňavé kávy a tisku, co má hloubku. Vyzkoušejte si, jak se připravuje káva – výběr je zcela na vás: espresso, cappuccino, filtr v Chemexu, cokoliv, co máte nejraději. U šálku vlastnoručně připravené kávy se pak seznámíte s tím, jak funguje tisk letterpressem. Vytvoříte si vlastní design pohlednice, kterou následně budete tisknout na našem knihtiskařském stroji Korrex Stuttgart z roku 1966. Naše instruktorka vás provede všemi kroky, od nastavení tisku, přes míchání barvy, po samotný tisk a následný řez do formátu. Z workshopu budete odcházet s originální minisérií pohlednic, kterou pak můžete potěšit rodinu a přátele široko daleko.

Co se bude dít?

Tento workshop se skládá ze dvou návštěv naší kavárny. Při té první předložíte po příchodu svůj zážitkový poukaz a následně se seznámíte s naší kávou a sami si ji připravíte. Při jejím vychutnávání si pak vytvoříte vlastní design na pohlednici – s fixou v ruce budete kreslit či psát, co vás napadne (obvykle potřebný čas 1h). Budeme vám k dispozici, rádi poradíme a navedeme vás tak, abyste odcházeli spokojeni se svým výtvorem. Je na vás, kolik času u nás strávíte, jediným limitem je otevírací doba kavárny (po – pá 7:30 – 17:00, so – ne 9:00 – 17:00). O několik dní později se k nám dostavíte podruhé, my už budeme mít připravený tiskový štoček, a vrhneme se společně do tisku. Společně namícháme barvu, nastavíme tiskový štoček na knihtiskový stroj, a začneme tisknout. Po hodině a půl budete odcházet s originálními pohlednicemi vlastní výroby.

Co zážitek obnáší?

První část workshopu: zaškolení do přípravy kávy a jeden (kávový) nápoj dle výběru, instruktáž ohledně přípravy designu a materiál pro kresbu. Druhá část workshopu: veškeré materiály k tisku, konzumace jednoho kávového nápoje.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Letterpress dal naší kavárně jméno, letterpressem tvoříme i její příběh. K šálku vynikající kávy si můžete vyzkoušet a ohmatat, co znamená letterpress (česky knihtisk) v dnešní podobě – tisk vtlačený do hloubky volumézního papíru. Taková hloubka byla dříve technicky nedosažitelná a při oboustranném tisku dokonce nežádoucí. Kombinací moderních tiskových štočků a vysokého tlaku tiskových válců na knihtiskařském stroji vzniká hluboký reliéf, který je dnes hlavní předností letterpressu.

Hned za dveřmi kavárny stojí náš Korrex Stuttgart z roku 1966, za nímž můžete sledovat při práci naše tiskařky. Vryté hluboko do omítky na stěnách jsou verše z básní Mariny Cvětajevové. Stěny kavárny zdobí i ukázky tisku – ty, které jsme dělali na objednávku i řada originálních přání, zápisníků a milých drobností, díky kterým si můžete odnést kousek letterpressu domů. Dřevěné stoly v sobě mají zabudované deskové hry, které trošku potrápí vaše mozkové závity, budete-li mít hravou náladu. Kulatý sdílený stůl slouží k náhodným setkáním a seznámením, případně jen k tichému vychutnání kávy.

Na mlýnku máme vždy kávy, které chutnají i nám. Pro milovníky italského stylu máme Supercremu, blend 3 arabic a robusty, který je tmavěji pražený a vytváří bohatou pěnu. K tomu - pro všechny kávové fajnšmekry - 100% arabiku, která nabízí vždy odlišný chuťový profil podle regionu, kde byla vypěstovaná. Při jejím ochutnání ucítíte příjemnou aciditu a svěží ovocnost. Kávu nám praží Michal Jakoubek z Čerstvě pražené kávy, jen 2 km vzdušnou čarou od nás.

Doprovod

Je možný jako divák po předchozí domluvě.

Oblečení

Záleží na vás.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Podobné zážitky

- 390 Kč

Praha

3 380,- 2 990,-

Praha

3 999,- 3 599,- 10% sleva

Tábor

1 980,- 1 782,- 10% sleva

Praha

2 990,- 2 691,- 10% sleva

Liberec

11 900,- 10 710,- 10% sleva

Praha

2 150,- 1 935,- 10% sleva

Mladá Boleslav

9 950,- 8 955,- 10% sleva

Mladá Boleslav

3 900,- 3 510,- 10% slevaKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

Prožijte nezapomenutelné chvíle s Vašimi blízkými – darujte jim zážitek jako dárek a ukažte jim, jak moc si jich vážíte, jak moc je máte rádi! Naše zážitková agentura Vám umožní darovat netradicní dárky a potešit tak opravdu každého. Dárky od Alergie potešily už sta tisíce zákazníku.