Mám poukaz |Pobyt ve staročeské roubence

Zažijte okouzlující atmosféru v šumavské roubence alpského typu, která je díky své jedinečnosti uznána národní kulturní památkou.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2023

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Zažijte okouzlující atmosféru v šumavské roubence alpského typu, která je díky své jedinečnosti uznána národní kulturní památkou. Nejstarší část domu pochází z roku 1800 a vy se budete cítit jako v pohádce i díky dobovému malovanému nábytku v každém z pokojíčků. Penzion Sněžná se nachází v samotném srdci Šumavy. Svůj volný čas můžete strávit na kole projížďkou po cyklostezkách, pěší túrou na Boubín, Bobík či Třístoličník. Nebo si odpočiňte sbíráním hub v přilehlých lesích. Vyrazit můžete i na Lipno za vodní zábavou, za procházkou korunami stromů či se vydat na výlet za poznáním historie např. do Českého Krumlova, Prachatic, Vimperka či Kašperských hor. Zámky, hrady, zříceniny, vyhlídky, krásná příroda a ubytování v městečku Volary s historií zasahující již do 14. století. Přijeďte a poznejte krásnou Šumavu.

Co se bude dít?

Při příjezdu se o vás postará milý pan provozní, který Vám předá vstupenky do saunového světa. Ten se nachází cca 8 minut chůze od penzionu. Každé ráno si pak vyberete z bohatého snídaňového bufetu, ať máte sílu na celý den. Check-in 15:00 - 18:00.

Co zážitek obnáší?

Poukázku v hodnotě 3400 Kč. Můžete ji využít v Penzionu Sněžná například na tento balíček služeb:
2x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní formou bufetu,
dvouhodinový vstup do sauny pro každého (součástí vstupu je i možnost využití bazénu).

Balíček neobsahuje

Služby a produkty nad rámec hodnoty poukazu. Na místě se hradí ubytovací poplatek městu ve výši 20Kč/os./noc.

Co dalšího se hodí vědět?

Jméno Volary se poprvé objevuje v roce 1359, kdy mezi prachatickými měšťany je uváděn Ondřej z Volar. Založení města souviselo s celkovou kolonizací Šumavy ve XIII. a XIV. století. Obyvatelé vzniklých sídel byli převážně Němci z Bavorska. Do husitských válek patřily Volary vyšehradské kapitule, od roku 1503 se majiteli města stali Rožmberkové, od roku 1600 císař Rudolf II a po roce 1719 Schwarzenberkové.

Dobytkáři ze Štýrska a Tyrol, kteří se zde usadili v 16. století, zde zavedli intenzivní metody chovu po alpském vzoru. Dlouho se udrželi jako rázovitý živel, který se od ostatních obyvatel Šumavy výrazně lišil. Především zvyky, odíváním a typem domů. Tito hospodáři si ve Volarech a blízkém okolí stavěli roubené usedlosti, pro něž bylo charakteristické soustředění celého hospodářství - obytných místností, chlévů, stodoly i dvorku - do jediného celku pod společnou střechu. Volary byly po staletí typické svými roubenými nebo poloroubenými domy.

Do současnosti se těchto unikátních staveb dochovalo jen několik a Volary jsou jedinou lokalitou, kde můžeme podobné stavební klenoty vidět. V jednom z těchto historických domů můžeme navštívit Volarské muzeum, které je otevřeno od května do září.

S historií Volar jsou zcela neodmyslitelně spjaty také poslední dny 2. světové války. Na zvláštním hřbitově je Památník obětí pochodu smrti z roku 1945. Při nekonečně dlouhé cestě z koncentračního tábora v Ravensbrücku a Helmbrechtsu zde 4. května zahynulo celkem 95 židovských žen z Polska, Maďarska, Ruska, Německa a Čech.

Počasí

Může mít vliv pouze na vaše venkovní aktivity.

Oblečení

Záleží na vás.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz, OP.

Poznámka

Závazně sjednaný termín je možné bez stornopoplatků zrušit či přesunout 15 dní předem. Možnost dokoupení večeře na místě v ceně 160 Kč/os/noc. Osobu/osoby navíc je nutné nahlásit při rezervaci termínu. Doplatek za ně se hradí na místě konání zážitku. Děti do 2,99 let zdarma, 3-11,99 let (700 Kč v hlavní sezóně a 630 Kč ve vedlejší sezóně). Sauny jsou součástí plaveckého bazénu, který disponuje též dětským bazénem se skluzavkou, vířivkou a venkovními atrakcemi pro děti.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

5 (1 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Volary

3 800,- od 3 420,- 10% sleva


Podobné zážitky

Dolní Morava

5 000,- od 4 500,- 10% sleva

Dolní Morava

10 000,- od 9 000,- 10% sleva

Dolní Morava

15 000,- od 13 500,- 10% sleva

Heřmanice v Podještědí

8 590,- 7 731,- 10% sleva

Pec pod Sněžkou

5 000,- od 4 500,- 10% sleva

Pec pod Sněžkou

10 000,- od 9 000,- 10% sleva

Pec pod Sněžkou

15 000,- od 13 500,- 10% sleva

sleva 300 Kč

Evropa - dle výběru

1 290,- 990,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

Prožijte nezapomenutelné chvíle s Vašimi blízkými – darujte jim zážitek jako dárek a ukažte jim, jak moc si jich vážíte, jak moc je máte rádi! Naše zážitková agentura Vám umožní darovat netradicní dárky a potešit tak opravdu každého. Dárky od Alergie potešily už sta tisíce zákazníku.