Mám poukaz |Hodinu pilotem

Zažijte omamný pocit z létání, který mají piloti sportovních letadel.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Zažijte omamný pocit z létání, který mají piloti sportovních letadel. Staňte se na okamžik jedním z nich a užijte si celou jednu hodinu za kniplem skutečného sportovního motorového letounu. Spolu se zkušeným instruktorem si splníte svůj sen. Proletíte se s hlavou v oblacích, budete pilotovat letoun přes tři zvolená letiště. Tak na nic nečekejte a vzneste se vzhůru do oblak.

Co se bude dít?

Představte si let z bývalého "záložního" armádního letiště v Příbrami dále údolím Vltavy do Jižních Čech. Uvidíte pod sebou krásná jihočeská města, nekonečné množství jihočeských rybníků a před sebou panorama hřebenů Šumavy. Čeká vás 60’minut dlouhý let, tři starty spolu s třemi přistáními. Instruktor, zkušený pilot, bude Váš let pozorně sledovat a zároveň instruovat po celou dobu letu a v případě potřeby kdykoliv do řízení zasáhne či převezme řízení. Trasu letu je možno kdykoliv „modifikovat“ dle požadavku klienta, případně z důvodu počasí změnit trasu letu.

Co zážitek obnáší?

60 minut letu = 60 pilotáže, 3 vzlety, 3 přistání, služba zkušeného leteckého instruktora, palivo, přistávací poplatky, moderní letoun ATEC Faeta 321 NG z roku 2016 (změna letounu vyhrazena).

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání zážitku, služby nad rámec balíčku zážitku, let nad rámec publikované doby letu v délce 60 minut.

Co dalšího se hodí vědět?

Je to něco málo přes sto let, kdy pilot Jan Kašpar vzlétl se svým strojem a doletěl z Pardubic do pražské Chuchle ... a tak se začaly psát dějiny českého letectví.
Bylo 12. května 1911 a Jan Kašpar se rozhodl, že v sobotu 13. května poletí na svatbu v letounu typu Blériot. Měl jít za svědka, chtěl tak překvapit snoubence. Český inženýr, průkopník aviatiky u nás a nejznámější z prvních českých leteckých konstruktérů a pilotů si asi neuvědomil, co tím způsobil. Jednalo se o první dálkový let v českém letectví.

Po tomto 120 kilometrů dlouhém a 92 minut trvajícím leteckém činu se stal hrdinou. Tisk ho opěvoval, dokonce mu telegraficky pogratuloval i francouzský pilot a letecký konstruktér Louis Blériot. Jan Kašpar nepřestával a zdokonaloval své letouny. Dalším slavným letem byl první český dálkový let s pasažérem na palubě, byl jím redaktor z deníku Národní politika Jaroslav Kalva. Tentokrát odstartoval z Mělníku a přistál zase u Chuchle, trasu uletěl za 41 minut a 55 sekund.

Protože byl Jan Kašpar vlastenec a hlavně věřil vědě a technice, svůj slavný letoun Blériot už roku 1913 věnoval tehdejšímu Technickému muzeu Království českého, dnes Národní technické muzeum v Praze, kde je vystaven dodnes.

Doprovod

Vítán - na místě je zázemí pro doprovod. Do letounu smí jen držitel poukazu.

Počasí

Má vliv (nízká oblačnost, nedostatečná viditelnost či nadlimitní vítr).

Oblečení

Pohodlné oblečení s ohledem na roční období.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz v tištěné podobě - předkládá se pilotovi před letem.

Poznámka

Minimální výška pro absolvování zážitku je 140 cm. Max. hmotnost zájemce 130 kg. Letouny jsou vytápěné a létají po celý rok. Počasí má vždy vliv na konečném provedení letu, o kterém rozhoduje velitel letounu (pilot instruktor). Let se plánuje předem bez ohledu na výhled počasí, aktuálnost letu se potvrzuje před cestou na letiště.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Příznivý zdravotní stav, let nebude umožněn zájemci u kterého panuje podezření na užití alkoholu nebo jiných návykových látek.

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

4.8 (77 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

okres Příbram

od 4 499,-

okres Příbram

od 5 599,-

okres Příbram

od 6 899,-

okres Příbram

od 2 399,-

okres Příbram

od 2 699,-

okres Příbram

od 2 899,-


Podobné zážitky

náš tip

Vícero lokalit

od 4 250,-

náš tip

Praha Zličín

od 2 090,-

vícero lokalit

od 15 700,-

vícero lokalit

od 18 700,-

náš tip

Praha

od 2 090,-

náš tip

Praha

od 2 090,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.