Let ve sportovním letounu

Vzhůru do oblak!

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

nejprodávanější

Na co se budete těšit

Vzhůru do oblak! Tak to je nejen oblíbený kreslený film řady z nás, ale i výzva, kterou byste měli využít. Vydejte se vstříc oblakům do nekonečného prostoru, vysoko nad pevnou zem. Nasedněte do kokpitu a užijte si let ve sportovním dvoumístném letounu. Prožijte na vlastní kůži pocit, který Vám nenabídne žádný letecký simulátor. Děsí vás všechny ty čudlíky a páčky? Bez obav, sedíte přímo vedle zkušeného pilota! Ať už si sen o letu splníte sami, nebo jím uděláte radost někomu blízkému, tenhle zážitek s hlavou v oblacích si prostě maximálně užijete.

Co se bude dít?

Ve stanovený čas a den se dopravíte na Letiště Příbram, Dlouhá Lhota. Zážitkový poukaz fyzicky předáte před letem pilotovi. S ním prodiskutujete trasu letu, kterou si máte možnost sami zvolit, případně vybrat dle doporučení pilota. Po nasednutí do letounu a upoutání Vás čeká vzlet a krásný let nad českou krajinou, s návratem zpět na Příbram.

Co zážitek obnáší?

30 minut dlouhý let v dvoumístném sportovním letounu, palivo, služba pilota, přistávací poplatky.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Je to něco málo přes sto let, kdy pilot Jan Kašpar vzlétl se svým strojem a doletěl z Pardubic do pražské Chuchle ... a tak se začaly psát dějiny českého letectví.
Bylo 12. května 1911 a Jan Kašpar se rozhodl, že v sobotu 13. května poletí na svatbu v letounu typu Blériot. Měl jít za svědka, chtěl tak překvapit snoubence. Český inženýr, průkopník aviatiky u nás a nejznámější z prvních českých leteckých konstruktérů a pilotů si asi neuvědomil, co tím způsobil. Jednalo se o první dálkový let v českém letectví.

Po tomto 120 kilometrů dlouhém a 92 minut trvajícím leteckém činu se stal hrdinou. Tisk ho opěvoval, dokonce mu telegraficky pogratuloval i francouzský pilot a letecký konstruktér Louis Blériot. Jan Kašpar nepřestával a zdokonaloval své letouny. Dalším slavným letem byl první český dálkový let s pasažérem na palubě, byl jím redaktor z deníku Národní politika Jaroslav Kalva. Tentokrát odstartoval z Mělníku a přistál zase u Chuchle, trasu uletěl za 41 minut a 55 sekund.

Protože byl Jan Kašpar vlastenec a hlavně věřil vědě a technice, svůj slavný letoun Blériot už roku 1913 věnoval tehdejšímu Technickému muzeu Království českého, dnes Národní technické muzeum v Praze, kde je vystaven dodnes.

Doprovod

Je možný, jako divák.

Počasí

Má zásadní vliv (více v poznámce u zážitku).

Oblečení

Pohodlné dle aktuální počasí (v letounech je vždy tepleji než před letem na zemi).

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz v tištěné podobě, dodavatel si vyhrazuje právo neposkytnout zážitek v případě zážitkového poukazy pouze v elektronické podobě.

Poznámka

Let je nutné objednávat alespoň s týdenním předstihem. Zážitek mohou absolvovat i děti jestliže přesahují výšku 140 cm z důvodu bezpečného upoutání. Max hmotnost zájemce 125 kg. Pilot rozhoduje o provedení letu a je oprávněn odřeknutí letu v případě náhlého zhoršení počasí. Pilot odmítne let zájemci, u kterého panuje podezření na požití alkoholu či má pilot pochybnosti o jeho zdravotním či psychickém stavu. STAV POČASÍ ovlivňuje samotný průběh letu a jeho proveditelnost. Nejklidnější období pro let bývá po ránu, v časně dopoledních hodinách, v podvečer a od podzimu do jara. Let je zrušen v případě nízké oblačnosti, silného deště či nadlimitního větru.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Dobrý zdravotní stav. Maximální váha je 125 kg. Aby se zážitek mohl konat, nesmí být účastník letu pod vlivem omamných či návykových látek ani alkoholu.

Pro koho

Hodnocení zážitku

5 (8 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

okres Příbram

od 4 499,-

okres Příbram

od 5 599,-

okres Příbram

od 6 899,-

okres Příbram

od 2 699,-

okres Příbram

5 599,-

okres Příbram

od 3 799,-


Podobné zážitky

vícero lokalit

Český ráj, Český Krumlov, Karlštejn, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Bochov u Karlových Varů, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Konopiště, Pálava, Plzeň, Kroměříž, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Roudnice nad Labem, Blatná okr. Strakonice, Bouzov, Česká Sibiř-Miličín, Chrudim, Frýdek-Místek, Hukvaldy, Jihlava, Nepomuk - Zámek Zelená Hora, Poděbradsko, Safari Resort Hluboká u Borovan, Slavonice, Strakonice, Tábor, Telč, Uherské Hradiště, Žatecko - Libočany-Lounsko.

od 15 700,-

vícero lokalit

od 18 700,-

Náš tip

Praha Zličín

od 2 270,-

Ověřeno Darinou - 660 Kč Nejprodávanější

Vícero lokalit

Český ráj, Český Krumlov, Karlštejn, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Bochov u Karlových Varů, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Konopiště, Pálava, Plzeň, Kroměříž, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Roudnice nad Labem, Blatná okr. Strakonice, Bouzov, Česká Sibiř-Miličín, Chrudim, Frýdek-Místek, Hukvaldy, Jihlava, Nepomuk - Zámek Zelená Hora, Poděbradsko, Safari Resort Hluboká u Borovan, Slavonice, Strakonice, Tábor, Telč, Uherské Hradiště, Žatecko - Libočany-Lounsko.

4 250,- od 3 590,-

Náš tip

Praha

od 2 270,-

Náš tip

Praha

od 2 270,-

vícero lokalit

Přerov, Erpužice

od 2 830,-

Hradec Králové

7 200,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.