Výcvik boje se světelným mečem - 1 hodina

Fascinující svět Star Wars a s nimi neodmyslitelně spjatými světelnými meči známe již více než 40 let.

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Fascinující svět Star Wars a s nimi neodmyslitelně spjatými světelnými meči známe již více než 40 let. A kdo si někdy nepřál si s těmito zbraněmi zabojovat? Splňte si svůj sen a staňte se mocným rytířem Jedi nebo temným a tajemným Sithem. Díky pokroku technologií si nyní můžete dopřát možnost naučit se základům ovládání světelného meče a započít tak Váš výcvik. Ať jste žena nebo muž dospělý nebo dítě, výcvik boje se světelným mečem je jedinečná šance si splnit Váš sen.

Co se bude dít?

V tomto exkluzivním kurzu Vás čeká 60 minut nabité akcí s tématikou hvězdných válek. Vyberete si jaká strana Vás přitahuje, zdali světlá či temná strana síly. Poté začne ta pořádná akce! Zkušený instruktor Vás zasvětí do základů užívání světelného meče, základní techniky a základy souboje s protivníkem. Po tomto zasvěcení následuje trénink dle pravidel francouzské šermířské federace, jež uznala tento styl boje jako oficiální sport. Instruktor Vám vysvětlí pravidla tohoto sportu a vyzkoušíte si skutečný sportovní zápas!

Co zážitek obnáší?

1 hodina výcviku šermu, zapůjčení vybavení k výcviku (meč, kostým, ochranná helma).

Balíček neobsahuje

Služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Světelný meč (anglicky lightsaber) je fiktivní zbraň z filmů, her a literárních příběhů vesmíru Star Wars. Jedná se o futuristickou verzi klasického meče, která má místo kovové čepele proud jasně zářící bílé energie obklopené barevnou korónou (vzhledem připomíná barevnou zářivku). Samotný meč tvoří jen asi 20 cm dlouhý kovový jílec, který ukrývá zařízení emitující energetický paprsek čepele.

Světelný meč je původním vynálezem, zbraní a symbolem rytířů řádu Jedi, ale převzali ho od nich i jejich protivníci, Sithové, kteří používají meče s rudou korónou. Ti také vyvinuli pec pro vyrábění syntetických krystalů (V Expanded universe, v novém Kánonu od Disney musí pro získání vlastního meče skolit Jediho a zkazit krystal v jeho meči, který pak získá rudou barvu). Tradičně si svůj meč vyrábí každý sám.

V původní trilogii existovaly světelné meče ve čtyřech barevných variantách: červené, modré, fialové a zelené . Později (v PC hře Jedi Knight: Dark Forces a pak i v nové filmové trilogii a dalších hrách) se objevilo mnoho dalších barevných variant (žlutá, oranžová, černá, zlatá...). Barvu meče ovlivňují agamarské krystaly usazené uvnitř rukojeti, které usměrňují energii emitovanou uvnitř meče do čepele o délce do 1 m. Tyto krystaly se nacházejí ve volné přírodě na mnoha světech, ale jde je i velmi složitým způsobem vytvářet synteticky. Například Sithští lordi si své červené krystaly v sithských mečích vytváří většinou uměle.

Běžnou verzí je „obyčejný“ meč s čepelí na jednom konci, v průběhu historie od vzniku prvních světelných mečů však vzniklo mnoho různých modifikací. Existuje i vzácně se vyskytující varianta (používána většinou jen do jedné ruky) u které je rukojeť mírně zahnutá, takže se pohodlně drží a dovoluje provádět velmi efektní triky a výpady. Tento typ meče používal např. Darth Tyranus, alias Hrabě Dooku, nebo jeho učednice Asajj Ventress. Ventress používala hned dva takovéto meče, navíc si je mohla spojit dohromady a vytvořit tak poslední variantu - oboustranný meč (kvůli zahnutým rukojetím je pak celková spojená rukojeť mírně zakroucená, kopírující tvar ~ ). A tak se dostáváme k další - poměrně vzácné modifikaci. A tou je oboustranný světelný meč, který emituje hned dvě čepele - každou na jednom konci rukojeti. S touto modifikací přišel mocný Sithský lord a bývalý Jedi jménem Exar Kun. Z toho důvodu oboustranný meč vešel obecně ve známost jako sithská zbraň (používal ho i např. Darth Maul ve Skryté hrozbě), ale používali ho i někteří rytíři Jedi. Poslední variantou je krátký světelný meč, jeho nejznámějším uživatelem byl Freedon Nadd. Světelný meč může odrážet střely z blasterů a útoky druhého světelného meče. Čepel projde vším kromě jiné čepele, střely z blasteru nebo několika vzácných materiálů, např. phriku, cortosisu nebo mandalorianské oceli, ze které je vyrobeno brnění nájemného lovce Jango Fetta ( později ho zdědil jeho syn Boba Fett). V sedmé epizodě Star Wars: Síla se probouzí, se setkáváme s další verzí světelného meče, který se nejvíce podobá středověkým mečům. Meč se skládá z rukojeti a z ní vycházející směrem vzhůru čepele a dalších dvou paprsků namísto křížové záštity. Tvarem se potom nejvíce podobá obrácenému kříži (†). Tento meč si sám vyrobil a používal vnuk Darth Vadera Kylo Ren, svým pravým jménem Ben Solo (potomek Hana Sola a princezny, později generálky Leiy) v již zmíněné sedmé epizodě.

Doprovod

Je možný jako divák.

Oblečení

Pohodlné.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz (vyhocený či fyzicky).

Poznámka

Minimální věk účastníka je 10 let. Objednání termínu nutné 14 dní předem.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Kurz není vhodný pro tělesně nebo zdravotně postižené osoby.

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Kolín

od 1 899,-

Kolín

od 1 899,-

Kolín

od 2 199,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Praha

od 1 990,-

Ověřeno Darinou Náš tip

Praha

od 1 770,-

Ověřeno Darinou Náš tip

Praha

od 2 070,-

Ověřeno Darinou - 1009 Kč garance 4000 m

Most

5 499,- od 4 490,-

Ověřeno Darinou garance 4000 m

Most

od 5 499,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.