Autentický soukromý kurz vietnamské kuchyně

Vietnamský kurz vaření Rejža doma přichází se zcela novým konceptem kurzů, při kterých si užijete kouzlo Asie bez dalekého cestování.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Vietnamský kurz vaření Rejža doma přichází se zcela novým konceptem kurzů, při kterých si užijete kouzlo Asie bez dalekého cestování. Pro milovníky asijské kuchyně, nadšence do exotických specialit či jednoduše dobrého jídla s kvalitními surovinami je tu jedinečný privátní kurz vaření vietnamské kuchyně, při kterém se naučíte vařit tradiční i méně obvyklé vietnamské pokrmy od vietnamských kuchařek u nich doma. Zažijte autentickou atmosféru vietnamské rodiny. Vietnamské kuchařky vás naučí vařit jídla, která vaří celý život, a proto vám mohou předat mnoho cenných rad, postřehů a návodů, jak docílit té nejlepší chuti. Nezůstane však pouze u jídla! Během zážitku Kurz pravé vietnamské kuchyně se dozvíte také více o historii připravovaných pokrmů, správném stolování, zvyklostech i tradicích a mnoho dalších zajímavostí z vietnamské kultury. Ta totiž významně ovlivňuje i celý proces přípravy jídla a jeho výsledné podoby!

Co se bude dít?

Po příchodu na místo konání předložíte kuchařce svůj zážitkový poukaz. Čeká na vás autentická atmosféra pravé vietnamské domácnosti, která vám dopomůže k plnohodnotnému a hlavně nenapodobitelnému kulturnímu i kulinářskému zážitku. Kurz trvá zpravidla 3-4 hodiny, během kterých se můžete těšit na představení jednotlivých surovin a jejich zpracování, provedení kompletní přípravou jídla a průběžný (kulturní) výklad. Celý zážitek vrcholí konzumací vámi uvařených pokrmů.

Co zážitek obnáší?

3,5 hodinový kurz vaření, suroviny.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Vietnamská kuchyně je důležitou částí vietnamské kultury. Jídlo představuje pro Vietnamce možnost strávit čas společně s rodinou a je hlavním prvkem oslav a svátků.

Hlavními ingrediencemi, které jsou využívány ve vietnamské kuchyni, jsou kromě rýže také velké množství zeleniny, ovoce, luštěniny, oříšky, ryby, mořské plody hovězí maso a typické bylinky s kořením. Vietnamská kuchyně je často považována za jednu z nejzdravějších na světě.

Vietnamská kuchyně se řídí filozofií pěti elementů v pěti základních chutích: ostrá (železo), kyselá (dřevo), hořká (oheň), slaná (voda) a sladká (země). Každé vietnamské jídlo má svoji vlastní chuť, která odráží jeden nebo více z těchto elementů.

Historicky byla vietnamská kuchyně ovlivněna kuchyní svých sousedů. V 1. tisíciletí našeho letopočtu byli Vietnamci pod nadvládou Číny, díky čemuž převzali mnoho ingrediencí, jídel a způsobů přípravy jídla z čínské kuchyně. Například používání jídelních hůlek, smažení na pánvi wok či používání sójové omáčky. Přesto si vietnamská kuchyně udržela svůj osobitý charakter a čínský vliv je omezený hlavně na sever země. Díky invazi Mongolů v 13. století se zde také rozšířilo používání hovězího masa. To se vyskytuje v typických vietnamských jídlech, jako je například hovězí nudlová polévka phở bò či bò bảy món neboli sedm způsobů úpravy hovězího. Na začátku 2. tisíciletí byl pak jih Vietnamu pod vlivem kambodžské Khmerské říše, která, spolu s dalšími sousedy, jako je Thajsko a Laos, přinesla do vietnamské kuchyně kambodžské ploché vaječné nudle, čili papričky, kokosové mléko nebo kari.

Od poloviny 19. století kolonizují Vietnam Francouzi a zakládají zde Francouzskou Indočínu. Přinesli s sebou také nové ingredience, například zeleninu jako brambory, mrkev, artyčok, cibuli nebo chřest. Tato zelenina se zde začala používat podobně jako běžné domácí druhy, což dokládají i její vietnamské názvy. Brambory se nazývají khoai tây ("západní jamy"), cibule zase hành tây ("západní šalotka") a chřest măng tây ("západní bambusové výhonky"). Dalším výrazným francouzským prvkem ve vietnamské kuchyni jsou bagety (bánh mì), které se ale na rozdíl od francouzských připravují z rýžové mouky a plní se masem, paštikou, bylinkami a nakládanou zeleninou. Dále Francouzi obohatili místní kuchyni o mléčné výrobky a různé druhy dezertů, jako je například bánh flan, což je dezert z vaječných žloutků, smetany a karamelu.

Doprovod

Jedlíci navíc 500 Kč/os – jedlík není zapojen do kurzu vaření.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Pohodlné.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Prosím, informujte nás dopředu o alergii nebo jiné intoleranci.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav.

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

5 (12 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

Nejprodávanější
- 390 Kč Nejprodávanější

Praha

3 380,- 2 990,-

Liberec

Mladá Boleslav, Praha

11 900,-

Mladá Boleslav

3 900,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.