Večerní krmení šelem

Seznamte se s nespoutanými kočkovitými šelmami tak zblízka, jak jste si to doposud nedokázali představit.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Seznamte se s nespoutanými kočkovitými šelmami tak zblízka, jak jste si to doposud nedokázali představit. Tyto „kočičky“ v lidech vyvolávají respekt, obdiv i vášeň a snad každý by se rád s takovou šelmou seznámil. Právě teď máte svůj sen blíž, než si myslíte. V Jihomoravském kraji v lesích CHKO Bobrava Vám nabízíme blízké seznámení s těmito šelmami, a to díky zážitku Večerní krmení šelem. Zde se dozvíte o jejich životě v přírodě i v zajetí, o způsobu krmení i o enrichmentu – velmi důležité součásti života divokých zvířat chovaných v zajetí.

Co se bude dít?

Vzhledem k tomu, že kočkovité šelmy jsou většinou nejaktivnější ve večerních a nočních hodinách, kdy loví, nabízíme klientům zážitkový program Krmení šelem v této denní době. Jedná se o zcela mimořádný zážitek. Při krmení budete přímo ve výbězích u šelem. Program začíná odpoledne tak, aby skončil k večeru, takže začátek je závislý na ročním období (v zimě okolo 15:00, na jaře a na podzim okolo 18:00-19:00). Po příchodu proběhne krátké školení o bezpečnosti a chování v přítomnosti šelem, následuje krátká prohlídka výběhů kanadských rysů, ocelotů a karakalů a potom vlastní krmení šelem přímo ve výbězích. Po celou dobu je možné filmovat a fotografovat se se šelmami. Fotografie v digitální podobě pro klienty zajistí i chovatel. U krmení je možný i kontakt s některými šelmami (oceloti).

Co zážitek obnáší?

Krátké školení o bezpečnosti a chování v přítomnosti šelem, vstup do výběhů, prohlídka a krmení šelem.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Věděli jste, že…?

Po dohonění a zabití kořisti trvá gepardovi půl hodiny, než se vydýchá, aby mohl začít hodovat.

Většinu kořisti loví samice, které se sdružují do smeček, aby tak dokázaly zabít i zvířata, jež jsou podstatně větší než ony. Úkolem lvího samce je chovat se majestátně. I když sám neloví, samice ho nechají nažrat jako prvního.

Gepardi jsou nejrychlejší zvířata na souši. Dokáží vyvinout rychlost přesahující 100 km/h - třikrát větší než ten nejrychlejší sprinter. Po startu z místa dosáhne gepard maximální rychlosti již během prvních tří vteřin.

Jeden z jaguárů označkovaných biology byl při další kontrole nalezen v novém teritoriu ležícím o 800 km dále.

Gepardi byli člověkem cvičeni k lovu gazel již 3000 let před naším letopočtem.

Řvát umí jen lvi, jaguáři, levharti a tygři. Jejich hlasivky vydávají neuvěřitelně hlasité a hluboké zvuky - řev lvího samce lze slyšet až na vzdálenost 8 km.

Jedním z mnoha nebezpečí pro tygří mláďata jsou dospělí samci, o kterých se ví, že jsou schopni mláďata zabít jen proto, aby se jejich matka znovu dostala do říje a počala potomky s nimi. Samice s mláďaty proto bývají vůči neznámým samcům dosti nepřátelské.

Lvi spotřebují 5-7 kg masa denně - to by stačilo pro 25 lidí.

Největší a nejtěžší z kočkovitých šelem je tygr, který může dorůst délky až 2,8 metru - asi šestinásobek kočky domácí.

Černý panter je ve skutečnosti druhem levharta. Levharti obvykle mívají zlatou srst s černými skvrnami. Černí levharti tyto skvrny mají také, jenže je na téměř černém podkladu nevidíme. Černí levharti patří mezi ostatní levharty a jejich bratři a sestry se pyšní obyčejnými zlatými kabáty.

Doprovod

Je možný za doplatek přímo u chovatele (max. počet osob 4).

Počasí

Má vliv (trvalý déšť).

Oblečení

Outdoorové.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Minimální věk 18 let. Chovatel si vyhrazuje po dohodě s klientem změnu termínu či úpravu zážitkového programu v případě nepříznivého počasí nebo indispozice některého zvířete.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav.

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

4.9 (27 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Radostice

3 990,-

Radostice

od 5 990,-

Radostice

od 6 990,-


Podobné zážitky

Nejprodávanější

Praha

2 420,-

Pardubice

4 500,-

Bečov nad Teplou

od 2 999,-

Bečov nad Teplou

od 4 499,-

Bečov nad Teplou

od 4 999,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.