Staňte se pilotem - pouze pro Vás

Pro všechny snílky, kteří kdy snili stát se pilotem.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Pro všechny snílky, kteří kdy snili stát se pilotem. Ale i pro ty, co o výcviku pilota vážně uvažují a rádi by si pilotování vyzkoušeli, než začnou investovat nemalé částky do kurzů a lékařských vyšetření. S námi máte jedinečnou možnost ochutnat o čem to je, být pilotem. Budete mít možnost vyzkoušet si funkci pilota v letounu, který se používá pro výcvik profesionálních, chcete-li dopravních pilotů. Na palubu si můžete vzít doprovod dvou cestujících. Tak se nebojte a po hlavě do toho!

Co se bude dít?

Program začíná v domluvený čas na letišti. Obdržíte tréningový syllabus se základní teorií k létání, mapou a navigačním štítkem. Instruktor s Vámi teorii projde, vysvětlí a pokusí se Vám ji promítnout do praxe. Můžete si vyzkoušet naplánovat let do mapy a zapsat data do navigačního štítku, podle kterého potom budete navigovat po předem připravené trati letu. Po kompletním briefingu přejdete k letadlu, kde se budete podílet na předletové kontrole letadla. Usadíte se do 4-místného letadla s instruktorem, takže můžete přizvat další dvě Vaše blízké osoby, které s Vámi poletí. Vše si kabině připravíte a dokončíte prohlídku letadla uvnitř pomocí checklistu. Instruktor vzlétne s letadlem, nastoupá do letové výšky, odkud začne práce Co-Pilota, tedy Vaše. Budete za asistence pilota řídit letadlo, zkusíte navigovat, případně vysílačkou komunikovat s “řídícími” letových provozů letišť po trase. Kontrolujete nejen správné hodnoty na přístrojích, ale i polohu letadla vůči trati a záložním letištím případně vhodným plochám pro nouzové přistání. Let bude samozřejmě přizpůsoben schopnostem účastníka. Základní let je plánován v délce 20 min a pilotujete pouze Vy. Po letu opět s instruktorem projdete důležité úkony, zaznamenáte letový čas do palubního deníku a bude na Vás čekat hodinový debriefing. Zde zhodnotíme celý let a kde bude prostor pro všechny Vaše dotazy nejen se samotným letem spojené, ale také co se obecně letectví týče.

Co zážitek obnáší?

20 minut letu včetně pilotování pouze pro Vás,
služby profesionálního pilota,
60 minut předletové přípravy,
60 minut debriefingu,
letové podklady a pomůcky pro daný let,
dva cestující - pozorovatelé.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Doprovod

Max. 2 osoby, které se zážitku účastní pasivně, ale smí na palubu letadla

Počasí

Má vliv.

Oblečení

Pohodlné.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý, bez diagnostikovaných vážných oběhových a psychických onemocnění, let se nedoporučuje pokud trpíte akutní nebo chronickou rýmou, zánětem čelních dutin a jinými onemocněními horních dýchacích cest či onemocněním očí, osobám s fóbií z výšek či uzavřených prostor.

Na co se ptáte nejčastěji?

 • Otázky a odpovědi

  Q: Jakým letadlem se poletí?

  A: Specifikace letadla je následující: Piper 28 Arrow je letoun americké výroby. Jde o čtyřmístný, celokovový dolnoplošník se zatahovacím podvozkem, stavitelnou vrtuli a bohatou přístrojovou výbavou, která jej předurčuje pro lety podle přístrojů (IFR) ať už ve dne či v noci. Je používán k výcviku profesionálních pilotů. Interier je s koženým čalouněním.

  Q: Dá se u zážitku prodloužit doba letu a na kolik by to vyšlo?

  A: Ano. Doba letu se dá prodloužit po domluvě s pilotem. Cena je přibližně 100 Kč za jednu minutu. Např. 20 minut navíc Vás tedy vyjde přibližně na 2.000 Kč. Prodloužení letu by měli klienti nahlásit při rezervaci termínu. Úhrada pak probíhá na místě konání.

  Q: Je možná instruktáž v anglickém jazyce?

  A: Ano, anglická instruktáž je možná za doplatek na místě (cca 1000,-Kč, cena se řídí aktuálním ceníkem dodavatele).

  Q: Je možné, aby absolvovalo zážitek dítě ve věku 7 let?

  A: Ano, je to možné, minimální věk je 6 let - po zvážení rodičů. Pro takto malé děti bychom však doporučili spíše vyhlídkový let, který pro ně bude zajímavější.

Hodnocení zážitku

4.9 (24 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Náš tip

Vícero lokalit

Český ráj, Český Krumlov, Karlštejn, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Bochov u Karlových Varů, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Konopiště, Pálava, Plzeň, Kroměříž, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Roudnice nad Labem, Blatná okr. Strakonice, Bouzov, Česká Sibiř-Miličín, Chrudim, Frýdek-Místek, Hukvaldy, Jihlava, Nepomuk - Zámek Zelená Hora, Poděbradsko, Safari Resort Hluboká u Borovan, Slavonice, Strakonice, Tábor, Telč, Uherské Hradiště, Žatecko - Libočany-Lounsko.

od 4 250,-

vícero lokalit

Český ráj, Český Krumlov, Karlštejn, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Bochov u Karlových Varů, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Konopiště, Pálava, Plzeň, Kroměříž, Pardubice, Hluboká nad Vltavou, Roudnice nad Labem, Blatná okr. Strakonice, Bouzov, Česká Sibiř-Miličín, Chrudim, Frýdek-Místek, Hukvaldy, Jihlava, Nepomuk - Zámek Zelená Hora, Poděbradsko, Safari Resort Hluboká u Borovan, Slavonice, Strakonice, Tábor, Telč, Uherské Hradiště, Žatecko - Libočany-Lounsko.

od 15 700,-

vícero lokalit

od 18 700,-

Náš tip

Praha Zličín

od 2 270,-

Náš tip

Praha

od 2 270,-

Náš tip

Praha

od 2 270,-

vícero lokalit

Přerov, Erpužice

od 2 830,-

Hradec Králové

7 200,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.