Rodinná dovolená na zámku Zbiroh

Naplánujte si dovolenou a vyrazte s rodinou do krajiny jak malované a to do křivoklátských lesů, kde byl také zbudován Chateau hotel Zbiroh****.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Naplánujte si dovolenou a vyrazte s rodinou do krajiny jak malované a to do křivoklátských lesů, kde byl také zbudován Chateau hotel Zbiroh****. Těšit se můžete na prohlídku zámku Zbiroh, kterému se také jinak říká zámek tří císařů a to proto, že jeho majiteli se na čas stali Karel IV., Zikmund Lucemburský a Rudolf II. Okolí zámku nabízí příjemné procházky, ale vydat se můžete i na výlet na nedalekou rozhlednu Třenická hora a o kousek dál rozhledna Zvonička. Nebo si zaplavte v letních měsících v aquaparku Hořovice či vzdálenějším krytém bazenu v Berouně.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo konání předložíte svůj zážitkový poukaz a poté budete ubytováni. Check – in:14:00, check – out: 11:00.

Co zážitek obnáší?

Poukázku v hodnotě 8970,- Kč. Můžete ji využít v zámku Zbiroh na balíček služeb:
2 noci pro 3 osoby - 2 dospělí a jedno dítě bez rozdílu věku v pokoji Standard (2x pevné lůžko a přistýlka),
druhé dítě do 3 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA.
2 x snídaně v zámecké krčmě pro každého,
1 x dopolední prohlídka zámku s průvodcem,
procházka anglickým zámeckým parkem,
50% sleva na wellness – doplatek 250,- Kč/ 1 os./ 1 hod.,
20% sleva na masáže z aktuální nabídky – nutno rezervovat předem,
1 x dvouchodová večeře ala carte bez nápojů,
na pokoji připojení k internetu a minibar za doplatek,
v případě příznivého počasí hodina minigolfu pro celou rodinu ZDARMA.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

V Plzeňském kraji, konkrétně v okrese Rokycany, najdete původně hrad přestavěný na zámek nesoucí název městečka, ve kterém byl vystavěn, tedy Zbiroh. Zámek je od roku 1964 chráněn jako kulturní památka.

Historie

Dnešní zámek vznikl z původního opevněného hradu, který byl založen na počátku 13. století. Za jeho zakladatele je považován Břetislav ze Zbirohu (Brechizlaus de Zbiroh, 1247) z rodu Sulislavců. Ale již v roce 1230 zpráva připomíná jisté bratry Chřena a Sulislava ze Zbiroha. Později byli mezi vlastníky hradu i rod Drslaviců (Děpolt ze Zbiroha), král Přemysl Otakar II., rod Rožmberků, král Zikmund, rod Kolovratů, rod Lobkoviců, ale i císař Rudolf II.

V roce 1868 jej zakoupil podnikatel baron Bethel Heinrich Strousberg, který zámek v letech 1869 až 1870 razantně přestavěl podle projektu architekta Augusta Ortha do novorenesanční podoby. V roce 1879 po Strousbergově bankrotu prázdný zámek koupili Colloredo-Mansfeldové.

Ve východním křídle bydlel v letech 1912 až 1928 se svou rodinou malíř Alfons Mucha. Zde ve velkém sálu zámku namaloval slavný obrazový cyklus Slovanská epopej, který byl v letech 1962–2011 vystaven na zámku v Moravském Krumlově.

V letech 1943 až 1945 byl zámek sídlem štábu SS. Poté se areál stal majetkem Československého státu a byl využíván armádou. Po roce 1989 zámek získalo město Zbiroh, které jej v roce 2004 prodalo firmě Gastro Žofin.

Zajímavostí Zbirohu je, že se zde nachází nejhlubší studna v celé Evropě, která dosahuje hloubky 163 metrů od povrch země. Kvůli náročnému procesu hloubení do mimořádně tvrdé buližníkové skály se ve vertikálním směru stáčí do šroubovice.

Oblečení

Záleží na vás, prádlo do wellness obdržíte na místě.

Na co určitě nezapomenout

Platný zážitkový poukaz.

Poznámka

Druhé dítě nad 3 roky za příplatek na místě 2990,- Kč (při tomto dokupu možnost up-gradu ZDARMA na zámecký apartmán s ložnicí s pevným lůžkem pro 2 a obývacím pokojem s rozkládací přistýlkou pro 2 – domlouvejte při rezervaci). Částka se hradí na recepci hotelu při příjezdu. Wellness doporučujeme objednat při rezervaci pobytu, prohlídka zámku probíhá druhý den dopoledne.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Hodnocení zážitku

5 (1 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

Dolní Morava

od 5 000,-

Dolní Morava

od 10 000,-

Dolní Morava

od 15 000,-

Heřmanice v Podještědí

8 590,-

Pec pod Sněžkou

od 5 000,-

Pec pod Sněžkou

od 10 000,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.