Noc ve vězeňské cele na zámku Zbiroh

Prožijte unikátní noc v prostorách, které mají rozhodně daleko ke všem typům ubytování, jež znáte.

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Prožijte unikátní noc v prostorách, které mají rozhodně daleko ke všem typům ubytování, jež znáte. Poznejte zámek Zbiroh z jiné perspektivy, než kterou nabízí klasické prohlídky či ubytování na zámku. Pokud jste tedy vyznavačem netradičních zážitků, vydejte se vstříc dobrodružnému noclehu a staňte se vězněm na Zbirohu.

Co se bude dít?

Po příjezdu odevzdáte na recepci svůj zážitkový poukaz a poté budete ubytováni. Večer se odeberete do hradního vězení, kde na vás bude čekat podestýlka ze slámy, karimatka, pecen chleba, džbán vody a baterka. Pokud zvládnete překonat noc, ráno obdržíte certifikát o absovování a odměnou vám bude dobrá snídaně. Jestliže se však v průběhu noci budete chtít vrátit na pokoj s měkkou postelí, můžete (bez obdržení certifikátu). Check – in: 14:00 hodin, Check – out: 11:00 hodin.

Co zážitek obnáší?

Poukázku v hodnotě 7140,- Kč. Můžete ji využít v zámku Zbiroh na balíček služeb: 1x noc na zámku Zbiroh pro dvě osoby (vězeňská cela/pokoj Standard), pecen chleba k večeři, snídaně druhý den ráno.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

V Plzeňském kraji, konkrétně v okrese Rokycany, najdete původně hrad přestavěný na zámek nesoucí název městečka, ve kterém byl vystavěn, tedy Zbiroh. Zámek je od roku 1964 chráněn jako kulturní památka.

Historie

Dnešní zámek vznikl z původního opevněného hradu, který byl založen na počátku 13. století. Za jeho zakladatele je považován Břetislav ze Zbirohu (Brechizlaus de Zbiroh, 1247) z rodu Sulislavců. Ale již v roce 1230 zpráva připomíná jisté bratry Chřena a Sulislava ze Zbiroha. Později byli mezi vlastníky hradu i rod Drslaviců (Děpolt ze Zbiroha), král Přemysl Otakar II., rod Rožmberků, král Zikmund, rod Kolovratů, rod Lobkoviců, ale i císař Rudolf II.

V roce 1868 jej zakoupil podnikatel baron Bethel Heinrich Strousberg, který zámek v letech 1869 až 1870 razantně přestavěl podle projektu architekta Augusta Ortha do novorenesanční podoby. V roce 1879 po Strousbergově bankrotu prázdný zámek koupili Colloredo-Mansfeldové.

Ve východním křídle bydlel v letech 1912 až 1928 se svou rodinou malíř Alfons Mucha. Zde ve velkém sálu zámku namaloval slavný obrazový cyklus Slovanská epopej, který byl v letech 1962–2011 vystaven na zámku v Moravském Krumlově.

V letech 1943 až 1945 byl zámek sídlem štábu SS. Poté se areál stal majetkem Československého státu a byl využíván armádou. Po roce 1989 zámek získalo město Zbiroh, které jej v roce 2004 prodalo firmě Gastro Žofin.

Zajímavostí Zbirohu je, že se zde nachází nejhlubší studna v celé Evropě, která dosahuje hloubky 163 metrů od povrch země. Kvůli náročnému procesu hloubení do mimořádně tvrdé buližníkové skály se ve vertikálním směru stáčí do šroubovice.

Doprovod

Nutno objednat předem, doplatek lze uhradit na místě.

Počasí

Má vliv na teplotu v cele.

Oblečení

Outdoorové, teplé.

Na co určitě nezapomenout

Platný zážitkový poukaz.

Poznámka

Doporučujeme zážitek realizovat spíše v letních měsících z důvodu lepších teplotních podmínek v cele. V zimě je ve vězení skutečně chladno – pro otužilce doporučujeme :-).

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Doporučujeme dobrý zdravotní stav.

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitky

21% sleva

Dolní Morava

4 990,- od 3 900,-

Dolní Morava

od 5 000,-

Dolní Morava

od 10 000,-

Dolní Morava

od 15 000,-

Heřmanice v Podještědí

8 590,-

Pec pod Sněžkou

od 5 000,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.