OC RACE – ŘÍZENÍ ZÁVODNÍHO SPECIÁLU

Milujete sportovní jízdu a chtěli byste si na vlastní kůži vyzkoušet káru, kterou doma v garáži rozhodně nemáte?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Milujete sportovní jízdu a chtěli byste si na vlastní kůži vyzkoušet káru, kterou doma v garáži rozhodně nemáte? A co takhle projížďka přímo po asfaltu mosteckého závodního okruhu? Čeká na Vás speciál OCR, ale nebude to jízda na sedadle spolujezdce… tuhle záležitost si totiž budete moci pilotovat vy sami! Zažijete tak pocity našich špičkových jezdců Tomáše Pekaře nebo Petra Fulína, kteří se v identickém voze zúčastnili populárního šampionátu Octavia Cup.

Co se bude dít?

Po příchodu na místo předložíte svůj zážitkový poukaz. Jízda se uskuteční na velkém závodním okruhu v době polední přestávky nebo individuálně dle domluvy. Celková doba zážitku (příprava, instrukce, jízda) trvá cca 30 min., jízda samotná (2 kola) cca 10 min.

Co zážitek obnáší?

Řízení vozu (pronájem vozu OCR, a to včetně mechanika, servisní údržby, PHM, pneumatik a běžného opotřebení veškerého materiálu), zapůjčení helmy a kombinézy, pronájem prostor závodní dráhy, krátký briefing o okruhu a základních pravidlech chování, foto zaslané na e-mailovou adresu.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Historie okruhu

Autodrom se budoval se v letech 1978 až 1983, je situován v místě bývalého povrchového hnědouhelného dolu Vrbenský. Důvodem jeho výstavby byla především snaha ukončit dlouholetou praxi pořádání závodů automobilů a motocyklů na provizorních tratích v centru města a přemístit je na bezpečnou, uzavřenou speciální dráhu na jeho okraji. Hned od počátku se přitom počítalo s využitím nového okruhu i pro jiné účely. Autodrom tak brzy ožil také testováním závodních i nově vyvíjených vozů, výcvikem řidičů speciálních vozidel sanitních, hasičských nebo policejních, závodnickými školami či kurzy bezpečné jízdy.

Polygon

Tuto úlohu převzal později polygon, vybudovaný v areálu závodního okruhu v roce 2005. Stále je největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu v České republice, které svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží.

První závody hned po válce

Své první motoristické akce se město Most dočkalo nedlouho po druhé světové válce, když byl 25. května 1947 na trati kolem pivovaru odstartován první rychlostní závod motocyklů. O pět let později se v Mostě uskutečnilo také první klání automobilů.

V dalších letech se místa konání závodů často měnila, jezdilo se ve městě i v jeho těsné blízkosti a mostecké závody automobilů byly zanedlouho zařazeny do mistrovského kalendáře. První mistrovské body se rozdělovaly v roce 1965 na okruhu ve Stalingradské čtvrti. Na začátku sedmdesátých let se začalo bojovat na okruhu, jenž byl vytyčen na komunikaci dálničního typu u nového vlakového nádraží. Trať v délce 3 450 metrů získala velkou popularitu i v zahraničí a v roce 1979 se stala poprvé dějištěm jednoho z podniků prestižního seriálu závodů sportovních vozů a sportovních prototypů Intersérie.

Při stále vyšších nárocích kladených především na bezpečnost ale okruh neměl příliš velkou naději na dlouhou existenci. Proto se začala na opačném okraji města stavět speciální závodní dráha. Její dokončení v roce 1983 definitivně uzavřelo dlouhou historii závodů na improvizovaných silničních tratích. Do startu prvního závodu na novém speciálním okruhu, který si nenechalo ujít na 100 tisíc lidí, hostil Most a jeho blízké okolí od konce druhé světové války 57 motoristických podniků. Automobilových bylo 35, dalších 22 soubojů svedly motocykly.

Zlaté české ručičky

Autodrom dělníci začali stavět na ploše o rozloze 140 hektarů v roce 1978, závodní okruh měl být součástí tzv. branně-sportovního areálu. Studii okruhu vyhotovila o dva roky dříve skupina lidí vedená Václavem Paurem. Návrh trati přitom vznikal bez možnosti důkladnější prohlídky projektu některého ze zahraničních okruhů. Autoři návrhu trati sice navštívili německé okruhy Hockenheim a Nürburgring, při projektování však měli k dispozici pouze předpisy mezinárodních federací FIA a FIM a poznatky získané z odborného motoristického tisku a televizních přenosů. Přesto v projektu neopomenuli žádný detail. Studie porovnala rychlosti různých vozů v jednotlivých zatáčkách, přitom ale musela vycházet z místních podmínek, které z velké části udávaly konečný tvar okruhu.

Do soukromých rukou

V roce 1995 převzala správu závodního okruhu společnost s ručením omezeným Autodrom Most, která se o pět let později transformovala v akciovou společnost. Před vstupem soukromého vlastníka nebyla bohužel péče o autodrom taková, jakou by si první česká speciální závodní dráha zasloužila. Trať i další součásti autodromu začaly být znatelně zanedbávány, okruh chátral a ztratil licenční certifikáty pro pořádání automobilových i motocyklových mistrovských závodů. Prvořadým úkolem nového majitele proto bylo získat obě licence zpět, což se podařilo i díky postupné rozsáhlé a nákladné rekonstrukci areálu.

Další zásadní rozhodnutí o generální rekonstrukci, která zahrnovala například změnu profilu první zatáčky po startu (takzvaného retardéru), doplnění prvků v technickém zázemí, rozšíření některých administrativních prostor či zkvalitnění zázemí pro novináře, přijali akcionáři společnosti v roce 2003.

Nový vlastník

V roce 2014 změnila společnost vlastníka. I pod novým majitelem pořádá akciová společnost AUTODROM MOST tuzemské a mezinárodní závody motocyklů, cestovních vozů, trucků, vytrvalostní závody a nově také rally sprintový závod. Do budoucna chystá vedení firmy další novinky nejen v oblasti motoristického sportu a pokračuje také v modernizaci a rozvoji areálu autodromu. V příštích deseti letech investice dosáhnou 100 až 150 milionů korun. Cílem je otevřít areál autodromu a polygonu široké veřejnosti a vytvořit z něj navštěvované centrum, jež bude součástí sportovního, společenského a kulturního života regionu po celý rok.

Doprovod

Je možné vzít si s sebou doprovod, který se jízdy neúčastní.

Počasí

Má vliv (musí být více než 6°C a na dráze nesmí být souvislá vrstva ledu).

Oblečení

Pohodlné.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Jízdy se může účastnit klient ve věku od 18 let. Upozornění: Žádný z vozů OCR nelze připojistit na případné škody způsobené jeho užíváním! Klient hradí případné škody závodního speciálu způsobené jeho řízením. Termíny vypisuje provozovatel zážitku obvykle 1x měsíčně.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav způsobilý k řízení vozidla.

Hodnocení zážitku

5 (2 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Most

4 900,-


Podobné zážitky

Ověřeno Darinou Náš tip

Praha

od 1 770,-

Velký Masarykův okruh Brno

od 5 149,-

Velký okruh Autodrom Most

od 5 149,-

Velký okruh Autodrom Most

od 9 149,-

Ověřeno Darinou 51% sleva Nejprodávanější

Hradec Králové

5 980,- od 2 899,-

32% sleva Nejprodávanější

Hradec Králové

1 190,- od 799,-

Nejprodávanější

Plzeň

3 330,-

Olomoucký kraj (Hlubočky)

1 790,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.