Mám poukaz |Kynuté pečivo sladké a slané

Kurz pečení v rodinné pekárně

Jestli vás nebaví kupovat rozmrazené pečivo v hypermarketech, které je nafouklé, obarvené a plné chemie… A jestli máte rádi provoněný dům makovými rohlíky a nedáte dopustit na teplé buchty ke kávě… A přitom se s kynutým těstem úplně nekamarádíte, nebo nemáte odvahu zkusit něco nového… Je kurz určený přímo pro vás!

  • Garance ceny
  • Expedujeme ihned
  • Dárkově zabaleno
  • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2023

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Jestli vás nebaví kupovat rozmrazené pečivo v hypermarketech, které je nafouklé, obarvené a plné chemie… A jestli máte rádi provoněný dům makovými rohlíky a nedáte dopustit na teplé buchty ke kávě… A přitom se s kynutým těstem úplně nekamarádíte, nebo nemáte odvahu zkusit něco nového… Je kurz určený přímo pro vás! Mistr pekař vás v malé rodinné pekárně naučí, jak se v domácích podmínkách roluje rohlík. Jak se vyrábí jednoduchý tažený koláč, vázané koláče a jak na nadýchané kynuté buchty. Zkusíme i makový závin a pletýnky přesně takové, jak se pletly za První republiky.

Co se bude dít?

Zážitek se obvykle koná od 8 do 13 hod., nebo od 14 do 19 hod. Po příjezdu dojde k převléknutí a ke krátkému seznámení s programem a pravidly chování ve výrobně. Budeme míchat dvě základní těsta, ze kterých uděláme celou řadu běžných i méně tradičních výrobků. Zároveň si připravíme i domácí náplně a budeme si povídat o správné technologii výroby kynutých těst a nejlepších postupech zpracování. Výrobky budeme průběžně ochutnávat a co nesníme, si odvezete domů. A určitě nám vyjde čas i na tu teplou buchtu s kávou… Program probíhá v obci Sobětuchy u Chrudimi.

Co zážitek obnáší?

5 hodinový kurz pečení kynutého pečiva.
Zapůjčení zástěr a případně pokrývek hlavy.
Společně vytvořené pekařské výrobky.
Receptury a technologické postupy vyráběných výrobků.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Je to jen pár let, co jsme byli odkázaní na konzumaci bílých gumových rohlíků a ražených housek ze stejného těsta. Občas jsme měli štěstí, když jsme narazili na dalamánek, který byl ze smíchaného chlebového a rohlíkového těsta.

Pak přišly malé řemeslné pekárny, kde se dělalo pečivo a chléb tradičními způsoby vycházející z poctivé pekařiny poválečných let. Ale co dnes? Malé pekárny se postupně zavřely a zavírají, protože pekařina je noční dřina a je potřeba u ní přemýšlet, a to rozhodně není pro každého… Opět tu máme velké pekárny a v těch malých, které zůstaly, se většinou používá technologie založená na chemii a postupech, které zjednodušují a zlevňují lidskou práci, méně to ale prospívá výrobkům A co potom fakt, že velké procento pekařských výrobků v hypermarketech je zahraničních a rozmrazených…

Doprovod

Je možný – pouze za doplatek po domluvě při rezervaci termínu.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Pohodlné oblečení světlé barvy. Zajištění vlasů. Pracuje se v teple.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Aby se zážitek konal, musí se zážitku účastnit minimálně 4 osoby. Maximální počet skupiny je 7 osob. Sobota za příplatek 800,- Kč. Částka se hradí po příjezdu na místo konání. Částka se rozpočítá mezi „sobotní“ účastníky.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Bez alergie na mouku.

Pro koho

K jaké příležitosti

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele


Podobné zážitkyKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.