Krmení kočkovitých šelem

Kočkovité šelmy jsou již po staletí zosobněním nespoutanosti.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.12.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Kočkovité šelmy jsou již po staletí zosobněním nespoutanosti. V lidech vyvolávají respekt, obdiv i vášeň. Snad všichni by se rádi s takovou divokou „kočičkou“ seznámili a snad nikdo si nedokáže představit jak. Nemusíte za nimi cestovat tisíce kilometrů, máte je na dosah ruky. V Jihomoravském kraji v lesích CHKO Bobrava Vám nabízíme blízké seznámení s těmito šelmami. Dozvíte se o jejich životě v přírodě i v zajetí, o způsobu krmení, ale také enrichmentu – velmi důležité součásti života divokých zvířat chovaných v zajetí. Vyzkoušejte si být chovatelem šelem a připravte jim krmení.

Co se bude dít?

Vzhledem k tomu, že kočkovité šelmy jsou většinou nejaktivnější ve večerních a nočních hodinách, kdy loví, nabízíme klientům zážitkový program, který končí krmením šelem v této denní době. Jedná se o zcela mimořádný zážitek. Při krmení budete přímo ve výbězích u šelem. Začátek je dle ročního období a končí v podvečer krmením (program může být upraven asi o půl hodiny dle aktuálního počasí - jasno nebo zataženo). Po příchodu proběhne krátké školení o bezpečnosti a chování v přítomnosti šelem, následuje přímý vstup do výběhů kanadských rysů, ocelotů, rysů ostrovidů a karakalů a komentovaná prohlídka, během které se dozvíte vše o životě chovaných druhů v přírodě i v zajetí, o jejich krmení, reprodukci, enrichmentu, ochočení, veterinární péči, jak vybudovat a vybavit bezpečný výběh pro daný druh šelmy. V letních měsících při příznivém počasí můžete vidět přípravu krmení pro šelmy (můžete se i sami na přípravě podílet) a budete přímo ve výbězích při krmení šelem. U krmení je za příznivých okolností možný i kontakt s ocelotem. Po celou dobu je možné filmovat a fotografovat se se šelmami. Fotografie v digitální podobě pro klienty zajistíme i my. Navíc uvidíte lamy alpaky, shetlandské poníky, dravé ptáky (výry velké a sovy pálené) a polární lišky. Délka programu může být ovlivněna počasím a aktuálním stavem a náladou šelem.

Co zážitek obnáší?

Výklad a školení o bezpečnosti a chování v přítomnosti šelem,
vstup do expozic a komentovaná prohlídka,
příprava krmení pro šelmy včetně samotného krmení.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Doprovod

Je možný za poplatek (maximální počet osob na zážitku jsou 4).

Počasí

Má vliv (trvalý déšť nebo i přes den extrémní mráz).

Oblečení

Outdoorové, případně pracovní.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Minimální věk 18 let. Pro rodinu s dětmi lze program po dohodě upravit. Chovatel si vyhrazuje po dohodě s klientem změnu termínu či úpravu programu v případě nepříznivého počasí (trvalý déšť, silný mráz, extrémní vedro apod.) či indispozice některého zvířete. Po dohodě lze zážitek uskutečnit i dopoledne, dle ročního období i v brzkém odpoledni. Červen - září mohou být víkendové termíny obsazeny i několik měsíců předem. Programy lze realizovat od pondělí do neděle.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav.

Hodnocení zážitku

4.9 (11 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Radostice

3 990,-

Radostice

3 990,-

Radostice

od 5 990,-


Podobné zážitky

Náš tip

Praha

2 420,-

Pardubice

4 500,-

Náš tip

Praha

1 399,-

Bečov nad Teplou

od 2 999,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.