Hotel Kašperk - gurmánské srdce Šumavy

Obklopeni krásami šumavské přírody si budete dopřávat odpočinek i gurmánské speciality lokální kuchyně.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete tešit

Obklopeni krásami šumavské přírody si budete dopřávat odpočinek i gurmánské speciality lokální kuchyně. S využitím místních čerstvých surovin potěší Vaše chuťové pohárky skutečný Král Šumavy. Najdete ho právě v kuchyni místního malebného hotelu Kašperk. Tak na nic nečekejte a vydejte se s námi za gurmánským srdcem Šumavy.

Co se bude dít?

Po příchodu na recepci předáte svůj zážitkový poukaz a následně vám recepční předá informace týkající se otevírací doby restaurace, možnosti využití hotelového bazénu a další podrobnosti k pobytu. Dále je jen na Vás, jak si svůj čas a aktivity naplánujete. Check – in: 14:00, Check – out: 10:00. Parkování je před hotelem zdarma. Pouze v případě, že hosté chtějí parkovat přímo na uzavřeném parkovišti hotelu, pak uhradí 100,-Kč/noc.

Co zážitek obnáší?

Poukázku v hodnotě 5660,- Kč. Můžete ji využít v Hotelu Kašperk například na tento balíček služeb:
ubytování na 1 noc se snídaní,
1x degustační 5ti chodové menu,
neomezený vsup do Wellness zóny (plavecký bazén 17x6 m s podvodními masážemi a relaxační zónou),
wifi.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec hodnoty poukazu, lázeňské a městské poplatky.

Co dalšího se hodí vědět?

Hotel Kašperk byl původně hornickou osadou a jeho historie sahá až do středověku. Původní konglomerát hornických dvorců dává vzniku katolické osadě s názvem Reichenstein. Jako ve většině středověkých měst na území s největší koncentrací obchodního života vzniká tržní náměstí s dominantní a renesanční radnicí.

Stále se zvyšující pohyb formanů a obchodníků po hradem střežené Zlaté stezce je hlavním impulsem k vybudování hostince. V těsném sousedství radnice, tehdy strategické poloze tak vznikají půdorysy nejstaršího hostince, dnešního Hotelu Kašperk.

Šumavské středověké stavení poskytující útočiště nejen obchodníkům se zlatem je zachováno až do roku 1909, kdy se z hostince stává svébytný hotel. Spolupráce s vídeňskou architektonickou školou značně ovlivňuje vzhled velkorysé stavby a v Kašperských Horách vzniká jedna nejmodernějších staveb svého druhu na Šumavě.

Transformace zemského vlastenectví v nacionalismus a poválečné události silně zasahují i do života hotelu a jeho původní majitelé v roce 1946 opouštějí Kašperské Hory. I v tak silně německy vyprofilovaném městě jako byly tehdejší Kašperské Hory jazyk začíná dělit společnost a objekt tak připadá do majetku města.

Do devadesátých let provozuje Hotel Kašperk společnost Jednota. Hotel slouží stále svému účelu jako zájezdní hotel, ubytovna pro školy v přírodě nebo jako ubytovna komunistického revolučního odborového hnutí (ROH). V té době, jak bylo zvykem, účel světí prostředky a necitlivé zásahy hotel dovedou až k samotné zkáze a jeho uzavření.

Až roce 2005 projíždí městem milovník Šumavy a osvícený současný majitel. Nebyla to tabule s nápisem „na prodej“, která jej zaujala, ale především architektura a kouzlo domu jako takového. S velkým úsilím a obrovskou investicí z vlastních prostředků dostává Hotel Kašperk svou původní secesní podobu. Díky velmi citlivé a rozsáhlé rekonstrukci si tak můžete v jednom z nejkomfortnějších hotelů na celé Šumavě zavzpomínat na doby dávno minulé a svůj šumavský pobyt v Hotelu Kašperk prožít dnes i Vy.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz, OP či jiný doklad totožnosti.

Poznámka

Hotelové pokoje nabízí možnost přistýlky pro 1-2 děti, klient tak může vzít své děti s sebou (max. 2 děti). 0-3 roky zdarma, 3-12 sleva 50%. V případě, že je dítě 3-12 v doprovodu jednoho dospělého, platí plnou cenu. Dodavatel si vyhrazuje právo na změnu výše parkovného na uzavřeném parkovišti.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Hodnocení zážitku

4.5 (13 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Kašperské Hory

od 8 280,-


Podobné zážitky

Dolní Morava

od 5 000,-

Dolní Morava

od 10 000,-

Dolní Morava

od 15 000,-

Heřmanice v Podještědí

8 590,-

Pec pod Sněžkou

od 5 000,-

Pec pod Sněžkou

od 10 000,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.