Mám poukaz |Kurz via ferrat u Vodní brány

Milujete adrenalin, hory, přírodu?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2024

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

nejprodávanější

Na co se budete tešit

Milujete adrenalin, hory, přírodu? Vždycky vás lákalo lezení po horách? A co takhle vyzkoušet jištěnou skalní stezku Via Ferratu nedaleko Semil? Seznámíme vás s vybavení, správnou technikou lezení a užijete si adrenalinový zážitek uprostřed skal, spojeni s přírodou. Pod vedením instruktora zdoláte Vodní bránu, krásné místo na severní hranici Českého ráje. Zážitek z lezení si užijí jak začátečníci již od 7 let, tak mírně pokročilí.

Co se bude dít?

Po příjezdu na místo setkání předložíte svůj zážitkový poukaz. Seznámíme vás s potřebným vybavením a ukážeme jak ho používat. Naučíme vás správnou techniku lezení a pak už se pustíme do zdolání skály.

Co zážitek obnáší?

Kurz Via Ferrat - 4 hodinovou zajištěnou cestu po Vodní bráně.
služby zkušeného instruktora,
zapůjčení ferratového vybavení (helma, lezecký úvazek),
pamětní certifikát o absolvování zajištěné cesty.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Via Ferrata je jištěná stezka těžo přístupným horským terénem. Počátky sahají přibližně do 2. poloviny 19. století.

Cílem těchto jištěných cest bylo a je umožnit široké veřejnosti bezpečně vylézt na skalní útvary bez horolezeckých zkušeností.

Cestou se táhne ocelové lano, na kterém jste jištěni díky karabinám napevno připoutaných k vašemu ferratovému pásu. Díky via ferratě tak můžete prokoumat naše skály jako Vodní bránu u Semil, či skálu v Děčíně a na dalších místech České republiky. Ferraty nabízejí i okolní státy jako Rakousko, Německo, Itálie a další.

Jištěné stezky mají různé obtížnosti díky nimž si můžete podle vlastních dovedností vybrat tu správnou pro vás. V Rakousku rozlišují celkem 6 obtížností, které jsou označeny dle písmen v abecedě a to od A do F.

Zde je přibližné rozdělení obtížnosti. Detailní přehled je možné dohledat na webu.

A – Zajištěné, jednoznačně vedené turistické cesty a velmi lehké zajištěné cesty – ferraty.
B – Mírně strmý skalní terén. Výstup je zajištěn ocelových lan a přidáním kramlí, kolíků a žebříků slouží přímo k postupu vpřed. Některé pasáže již vyžadují sílu.
C – Strmý skalní terén s umělým jištěním jako v obtížnosti B. Jedná se o namáhavou cestu, kde je třeba síly ve větší části celé cesty.
D – Velmi strmý skalní terén, místy až kolmé stěny, případně převisy. Ještění je převážně jen pomocí ocelových lan a příležitostně umělými stupy. Místy značně exponované.
E – Místy extrémně exponované cesty via ferrata, vedené v kolmém skalním terénu s minimem přirozených stupů. Umělé zajištění je realizováno většinou jen pomocí ocelových lan a jen velmi málo umělými stupy (kramle, kolíky). Nejtěžší místa vyžadují použití horolezecké techniky nebo velkou sílu v pažích. Klíčová místa jsou nebezpečná a vyžadují koncentraci. Běžně se vyskytuje lezení II. UIAA bez jištění. Nezkušení musí být zásadně jištěni zkušeným vůdcem nebo instruktorem.
F – Na ferratách v Rakousku i Německu se objevují i úseky o obtížnosti "F". Obvykle se jedná o kratší úsek do 50 metrů, kterému se jde obvykl také vyhnout. Součástí bývá převis jištěný pouze ocelovým lanem.

Česká republika použitáv stejné značení, ale pro své krátké cesty obvykle použijí nižší hodnocení obtížnosti.

V Itálii bylo využíváno barev a to modré, červené a černé, kdy černá odpovídá obtížnosti D, F a je určena výhradn pro zkušené lezce. Značení se postupně v Itálii mění a to na:
F – facile – snadné
MD – media difficoltà – středně obtížné
D – difficile – obtížné
MOD – molto difficile – velmi obtížné
ED – estrema difficoltà – extrémně obtížné

Doprovod

Je možný jako divák.

Počasí

Má vliv (déšť, sychravé počasí….).

Oblečení

Pohodlné, sportovní oblečení, pevná obuv.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Via Ferratu Vodní bránu zvládnou naprostí začátečníci (děti od 7 let), ale užijí si jí i mírně pokročilí lezci. Kurzu se účastní maximálně 6 lezců.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Příznivý zdravotní stav.

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

5 (1 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Jablonec nad Jizerou

2 690,-


Podobné zážitkyKontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.