Den ve videoherně

Milujete videohry, zajímá Vás jejich historie a chtěli byste si vyzkoušet legendy z celého světa?

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 31.03.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

Na co se budete těšit

Milujete videohry, zajímá Vás jejich historie a chtěli byste si vyzkoušet legendy z celého světa? Pokud jsou Vaše odpovědi „ANO“, pak tenhle zážitek bude něco přesně pro Vás. Den ve videoherně pro dva je dokonalý. ArcadeHry jsou nejdéle otevřenou videohernou a muzeem arkádových automatů v Čechách. Najdete zde 175 plně funkčních kousků z celého světa. Zahrajte si Pong, Donkey Kong, Pac-Man, Galaga, Super Mario Bros, Golden Axe, Mortal Kombat, Street Fighter 2, Scud Race a mnoho desítek dalších.

Co se bude dít?

Ve vybraný veřejný otevírací den kterými jsou všechny soboty, neděle a vybrané státní svátky (vždy aktuálně zobrazeno na webových stránkách) přijdete na pokladnu, prokážete se zážitkovým poukazem a obsluha ověří jeho platnost. Následně Vás označí razítkem na ruce a v ten okamžik to teprve začíná. Vstoupíte do největšího herního muzea ve Střední Evropě! Všechny automaty jsou Vám pak k dispozici zdarma, můžete si zahrát všechny arkádovky jaké jste kdy chtěli.

Co zážitek obnáší?

Celodenní vstupenka pro dva, 4 nápoje dle vlastního výběru, 1 balení pravých "Céček" a 1 originální klíčenka ArcadeHry.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Odvětví Videoher se začalo pořádně rozvíjet až v 70. a 80. letech minulého století a od té doby udělalo obrovský pokrok.

Jak to začalo

Psal se rok 1948, když byla Thomasem Goldsmithem a Estlem Mannem patentována snad vůbec první hra na světě. Samozřejmě šlo o naprosto jednoduché prostředí, katodové trubice dokázaly vykreslit bod a pomocí ovládání šlo měnit jeho dráhu letu, či rychlost. Ovšem další grafické prvky byly nad jejich síly a tak jste si museli vystačit s folií, kde byly tyto prvky zakresleny a s notnou dávkou fantazie.

Následovala šedesátá léta, kdy se o tyto primitivní hry začali zajímat první nadšenci. Většinou si každý programoval vlastní hry pro sebe a o nějakém masovém rozšíření nemohla být řeč. Mimo jiné se v tomto období začaly objevovat první ovladače pro hry s tečkami.

Přelom 70./80. let. Tehdy se začínaly objevovat první herní konzole. Například taková konzole Oddysey. Body na obrazovkách nabíraly už vzdáleně povědomé tvary, ale stále bylo potřeba, aby si hráč většinu prostředí vyfantazíroval.

Ovšem Oddysey nebyla ani zdaleka jedinou konzolí. Na trh se svými hrami přispěchala i známá firma Atari. Asi nejslavnější hrou, z těchto temných dob byla hra Pong. A poté už to šlo ráz na ráz, vznikaly nové a nové hry, stejně tak jako nové žánry, včetně pradávných adventur, rpg…

První opravdu úspěšnou výhradně elektronickou video hrou byl Pong (1971), tenisový simulátor velice podobný hře Tennis for Two. Mladí inženýři Nolan Bushnel, Ted Dabney a Al Acorn umístili počítač s tímto herním softwarem do dřevěné bedny s mincovým automatem. Po první noci v jejich oblíbeném baru byl automat nefunkční z důvodu přeplněného mincového zásobníku. Inženýři založili vlastní společnost Atari a během šesti týdnů vyráběli 100 těchto automatů za den. Vyhledávali nejlepší inženýry, jako např. Paula Cranea a vytvářeli nové hry a herní systémy. Atari dodává na trh jedny z nejúspěšnějších video her dodnes. Hru Pong později použilo mnoho dalších společností jako předlohu pro hry určené pro počítače nebo televizory.

Jak to bylo dál

Videoherní konzole se postupem času začaly šířit i do domácností. Na přelomu osmdesátých let se masivně rozšířily 8 bitové domácí konzole. Rovněž se objevují i legendy, cartridge, tedy jakési historické „disky“ s hrami. Začal zlatý věk konzolí, nové stroje nabízely barevné hry se strhující 8 bitovou grafikou, na tehdejší poměry nevídaný luxus. Pro příklad si můžeme uvést konzole Atari 2600, později Nintendo Entertainment system.

Za doby 8 bitových konzolí vzniklo mnoho her, které jsou dnes považovány za naprosté legendy. Pokrok ale šel ještě dál a v 90. letech se na trh dostaly první 16 bitové konzole. Za zmínku stojí, že se v této době objevovaly první dobře vypadající 3D hry, tehdy ještě pradědové dnešních her.

Další generace konzolí následně podporovala 16 bitů, poté 32 bitů a nakonec jste si mohli koupit až 64 bitové konzole. Někteří výrobci se rozhodli experimentovat s tehdy poměrně novým CD diskem a výsledkem byly CD konzole, z nichž je nejznámější asi Playstation.

Herní současnost

Playstation brzy nahradil jeho nástupce, Microsoft se přidal na trh konzolí se svým Xboxem a tak to šlo dále až do stavu, který známe dnes. Dnes jsou všeobecně oblíbenější hry typu MMORPG (Massive(ly)-Multiplayer Online Role-Playing Game), počítačové hry na hrdiny o více hráčích založené na grafickém enginu. MMORPG hromadná on-line hra dovoluje komunikaci a interakci neomezeného počtu hráčů v jednom virtuálním prostoru. V rámci herního plánu si každý uživatel na začátku vytvoří vlastní postavu procházející herním světem, plní úkoly, bojuje o své území, spolupracuje s ostatními hráči. Známé např. World of Warkraft.

Doprovod

Není možný.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Záleží na vás.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Zážitek můžete čerpat v SO, NE či ve vybrané státní svátky ve veřejných otevíracích dnech (obvykle od 10 do 19 hodin). Před návštěvou videoherny si ověřte otevírací den na www.ArcadeHry.cz.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Příznivý zdravotní stav.

Pro koho

K jaké příležitosti

Hodnocení zážitku

5 (5 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Červený Újezd

od 1 999,-
Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.