Bungee Jumping

Skok z vysoké výšky při přivázání k elastickému lanu patří mezi nejoblíbenější adrenalinové aktivity nejen u nás, ale i po celém světě. Zajímá vás proč?


nejprodávanější

Písek

1 880,-

nejprodávanější
nejprodávanější

Chomutov

1 599,-


Bungee Jumping

Skok z vysoké výšky při přivázání k elastickému lanu patří mezi nejoblíbenější adrenalinové aktivity nejen u nás, ale i po celém světě. Zajímá vás proč?

Ze zkoušky dospělosti oblíbeným adrenalinem

V tichomoří byl bungee jumping již dávno provozovaný, akorát z trochu jiného důvodu než dnes. Místní totiž tento skok brali jako zkoušku odvahy pro dospívajícího jedince. Jsou i místa, kde se pro domorodce ze skoku stal rituál, který měl přinést dobrou úrodu. U nás se pak bungee jumping začal provozovat v devadesátých letech minulého století. Průkopníkem se stal klub K. I. Bungee Jumping, který vedl Karel Malimánek. Úplně první seskoky proběhly z jeřábu na pražské náplavce. Pak se ve velkém začalo skákat hlavně na Zvíkovském mostě. Tam se mimochodem skáče dodnes a díky tomu je v České republice tento most v podstatě bungee jumpingovou legendou.

Jak se vůbec skáče?

Před samotným zážitkem vašeho života se musí vyplnit registrační formulář s vaším souhlasem. Pak si vyberete typ úvazu, se kterým chcete skok podniknout. Na výběr budete mít buď úvaz za nohy nebo celotělový lezecký postroj. Při skoku s postrojem máte volné jak ruce, tak i nohy. Po dohoupání zůstanete viset v sedavé poloze. U tohoto typu seskoku se vám vaše tepová frekvence vyšplhá nejvýš. Při seskoku s úvazem za nohy si opět můžete vybrat, jestli skočíte popředu či pozadu. U obou typů úvazů si ještě můžete zvolit, jestli skočíte popředu nebo pozadu. Po vybrání vámi zvoleného typu seskoku už stačí jen vykročit a vydat se celou svou vahou za pořádnou dávkou adrenalinu.

Nejbezpečnější extrémní sport

I když ani u bungee jumpingu není nebezpečí zcela vyloučeno, jde rozhodně o parádní zážitek, který je velice bezpečný. Každopádně milovníci této adrenalinové aktivity se neustále snaží překonávat a dosahovat nových cílů. V dnešní době se kromě mostů už skáče pomalu ze všeho - z jeřábů, balónů nebo třeba budov. Třeba takový seskok z 233 vysoké věže v čínském Macau patří k nejdelším komerčním seskokům na světě.

Kam se s námi můžete na seskok vydat?

Klasický bungee jumping můžete vyrazit zažít do Chomutova, kde skočíte z nejvyššího mostu v Česku. A co takhle zkusit bungee katapult? Ten zažijete v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě či Plzni. Skáče se ale i z jeřábu v Brně. Nebo se vydejte do Harrachova a skočte si bungee jumping z TV věže.

 Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.