Proč darovat dítěti zážitek?
25.05.2023Aktualizace 05.12.2023

Proč darovat dítěti zážitek?

Na hmotné dárky jsou děti od určitého věku zvyklé. Co kdybyste jim, ale pro tentokrát darovali zážitek? Důvodů, proč je obdarovat něčím jiným než elektronikou nebo další zbytečnou hračkou je hned několik.

Vzdělávání a rozvoj dítěte

Děti jsou malý objevitelé, kteří se rádi učí novým věcem. A jaký je lepší způsob, jak tohle podpořit, než je obdarovat zážitkem, který jim rozšíří obzory a naučí novým dovednostem? Když jsou postaveny před nové situace a výzvy, musí se naučit jak je zvládnout. To také povzbuzuje jejich kreativní myšlení a učí je řešit problémy. Zkrátka dovednosti, které jim budou prospěšné po celý život. Skvělou možností, jak tyto dovednosti děti naučit jsou třeba únikovky, kde budou řešit hádanky a logické úkoly.

Výzva v podobě horolezecké stěny je zábavná i pro ty nejmenší. individuální kurz lezení pro děti je zábavnou formou seznámí s lezením po umělé stěně.

vícero lokalit

1 400,-

Zjistit více


Sblíží vás to

Další skvělou věcí na darování zážitků je, že posílí rodinné vztahy. Spoustu zážitků je nejlepší zažít společně s rodinou nebo blízkými přáteli. To znamená, že když dáte dítěti zážitek jako dárek, nejenže mu poskytnete něco na co bude vzpomínat celý život, ale také budete mít příležitost pro kvalitně strávený čas.

deti muzete vzit na raft nebo na kanoe

Vytváření vzpomínek

Je pravda, že hračky mohou dětem poskytnout dočasnou radost, ale zamyslete se, co si z dětství pamatujete vy? Pamatujete si na konkrétní autíčko nebo panenku, kterou jste dostali? Nemyslím si. Vzpomínky jsou mnohem cennější než jakákoli hračka. Na hračku sedne prach a po chvíli se vyhodí, ale zážitek je na celý život.

náš tip

Darujte dětem pocit volného pádu - indoor skydiving v Hurricane Factory v pražských Letňanech. Vše proběhne za dozoru zkušeného instruktora v naprosto bezpečném, větrném tunelu.

Praha

1 550,-

Zjistit více


Tipy na zážitky pro děti

Teď, když už víte, proč darovat dítěti zážitek, tak se podíváme na nějaké tipy, které by malé dobrodruhy mohli potěšit:

  • Indoor skydiving pro děti: Pokud hledáte opravdu jedinečný zážitek, co takhle dát dětem šanci vyzkoušet si, jaké to je letět?

Každý z těchto zážitků nabízí jedinečnou příležitost pro děti rozvíjet své dovednosti, učit se novým věcem a užít si kopu srandy. A co je nejdůležitější, na tyhle dárky jen tak nezapomenou.

Zábava pro děti a rodinu

Podobné články

Tipy na nejlepší vánoční dárky

Tipy na nejlepší vánoční dárky

01.09.2023

Máte dost nakupování parfémů, ponožek či vánočních svetrů se sobem? Zkuste letos pořídit svým známým něco trochu netradičního. Zážitek, kurz vaření nebo třeba poukázku na masáž.

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

Kam na wellness: 10 tipů, kde si užít předvánoční pohodu

07.09.2023

Najděte si čas mezi vánočními nákupy a pečením cukroví a vyrazte do oblíbeného wellness centra. Věřte nebo ne, wellness má pozitivní vliv nejen na vaše tělo, ale také na psychiku, což se před vánočními svátky hodí.

Jak originálně darovat vánoční dárek?

Jak originálně darovat vánoční dárek?

30.10.2023

Chcete udělat z předání dárku zážitek sám o sobě? Inspirujte se 5 tipy na způsoby, jak darovat Vánoční dárek originálně a kreativně. Fantazii se meze nekladou!

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

Dárek na poslední chvíli: 8 tipů na dárky, které zařídíte hned

07.11.2023

Tlačí vás čas, Vánoce za rohem a vy stále nemáte dárek pod stromeček? Inspirujte se tipy na dárky, které vyřešíte za pár minut. Žádné trajdání po obchodech. Žádné předvánoční fronty. Vyberte a nakupte jednoduše z gauče.

22 nejlepších restaurací v ČR

22 nejlepších restaurací v ČR

04.07.2023

Ne vždy musí být cílem vašeho cestování zámek, nebo přírodní památka. Českou republiku můžete poznávat i prostřednictvím těch nejlepších restaurací. Které to jsou?

 

4+1 hra na zahradní párty

4+1 hra na zahradní párty

17.04.2023

Blíží se jaro, počasí se otepluje a lidé stále více času tráví venku. Pořádáte zahradní párty a chcete prolomit ledy? Co by mohlo být lepší než si zahrát nějakou společenskou hru? V dnešním článku se podíváme na 4+1 her, které můžete hrát na zahradní párty.

13 tipů kam na glamping v ČR

13 tipů kam na glamping v ČR

22.09.2025

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V tomto článku se podíváme na několik nejlepších glampingových míst v České republice, kde můžete zažít nezapomenutelné chvíle a uniknout od každodenního stresu. Nejdříve si však musíme ujasnit, co ten glamping vlastně je.

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

Národní parky ČR: nejkrásnější místa a tipy na aktivity

28.04.2023

Víťa
Autor: Vítězslav Langer

V České republice jsou celkem čtyři národní parky. Byla by škoda, nechat si jejich krásy ujít. Proto jsme parkům zasvětili celý jeden článek. Podíváme se na místa, která v parcích musíte navštívit a řekneme vám pár tipů na aktivity, které si při návštěvě užít.Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.