Zážitkový kovářský kurz

Nahlédněte pod pokličku kovářské magie a pronikněte do tajemství tradičního selského stylu středověkého řemesla.

 • Garance ceny
 • Expedujeme ihned
 • Dárkově zabaleno
 • Možnost výměny

Platnost poukazu do 30.06.2025

Uvedená platnost poukazu platí pouze pro nový nákup. Pakliže čerpáte kredit/univerzální poukaz, platnost Vašeho nového poukazu se řídí platností kreditu/univerzálního poukazu.

nejprodávanější

Na co se budete těšit

Nahlédněte pod pokličku kovářské magie a pronikněte do tajemství tradičního selského stylu středověkého řemesla. Užijete si pohodový den a zkusíte si původní technologické postupy kovářství. Naučíte se základní kovářské dovednosti a pod vedením zkušeného mistra si vyrobíte unikátní kovaný produkt. Zážitkový kovářský kurz je tu pro všechny, kteří obdivují původní řemeslo i umělecké kovářství a rádi by si na vlastní kůži zkusili, co všechno obnáší.

Co se bude dít?

Zážitek začíná obvykle v 9:00. Po příchodu na místo konání předáte mistrovi svůj zážitkový poukaz. Začátek probíhá seznámením s prostory kovárny a školením o bezpečnosti práce. Dále si pohovoříte o materiálech a základních kovářských postupech. Vyzkoušíte si rozdělání ohně ve výhni a osvojíte si v praxi práci s kovem. Pustíte se do výroby předepsaných výrobků, pak provedeme zhodnocení a pochvalu ☺ Dále následuje Vaše vlastní tvorba, začneme jednoduchým náčrtem, provedeme konzultaci a pak už bude jen na Vás, jak se s kovem poperete.

Co zážitek obnáší?

Celodenní kovářský kurz pro začátečníky, občerstvení po dobu kurzu, kovářská grilovačka na závěr.

Balíček neobsahuje

Dopravu na místo konání, služby a produkty nad rámec balíčku.

Co dalšího se hodí vědět?

Kovářství patřilo k nejvýznamnějším oborům lidské činnosti. Na základě schopnosti zpracování železné rudy můžeme hodnotit vyspělost starověkých civilizací.
První pokusy lidí zpracovávat železo spadají do 3. tisíciletí př. n. l., nálezy z tohoto období jsou velmi vzácné a pocházejí z oblasti Mezopotámie. V tomto období byl zpracováván náhodně nalezený materiál zpravidla meteoritického původu. Na takto nalezených předmětech je možno pozorovat základní kovářské techniky jako je vytahování, rozštěpování, ostření a probíjení.

Prvotním materiálem používaným ke kování bylo meteorické či zemní železo a už v té době se vědělo, že existují velké rozdíly v kvalitě materiálu. Když se železo začalo těžit systematicky, byl rozdíl znám velmi dobře a projevoval se samozřejmě především v ceně. Během krátké doby byly objeveny slabiny i výhody jednotlivých materiálů, což ovlivnilo jejich další využití.

Větší rozvoj kovářství nastal zhruba ve 12. století př. n. l. v Asii, kde se začínají dělat první kovové předměty určené k denní potřebě. Protože práce s ohněm byla považována za „tajemné řemeslo“, obklopily kovářství mnohé kulty, mýty a pověry.

V dnešní době je kovářství ve vyspělých zemích okrajovým a spíše uměleckým řemeslem. Protože mnoho oborů zaniklo, navazuje kovářství dnešní doby ve velké míře na kovářství vesnické, kde kovář dělal veškerou práci s železem za tepla.

Doprovod

Je možný po dohodě při rezervaci termínu.

Počasí

Nemá vliv.

Oblečení

Pevné kalhoty a svršek s dlouhým rukávem, pevné kožené boty bez otvorů (nejlépe pracovní obuv). Další ochranné pomůcky budou k dispozici na místě.

Na co určitě nezapomenout

Zážitkový poukaz.

Poznámka

Kurz je vždy minimálně pro 3 osoby, v případě nenaplnění kurzu bude navržen nový termín. Při rezervacích je nutné se přizpůsobit dodavatelem vypsaným termínům. Minimální věk účastníků je 13 let, osoby do 18 let musí být s doprovodem zákonného zástupce, v těchto případech je nutné kontakt na zákonného zástupce nahlásit při rezervaci. Na místě není zajištěno zázemí pro děti, které se neúčastní kurzu, to platí i pro domácí mazlíčky. Pro velkou oblibu zážitku doporučujeme rezervovat termín minimálně 3 spíše 4 měsíce předem.

Jak uplatnit benefity?

Kdo si (ne)může zážitek dopřát?

Zdravotní stav

Na místě není zajištěn bezbariérový přístup. Zdravotní stav musí umožňovat náročnou manuální práci v kovárně bez omezení. V případě jakýchkoliv zdravotních potíží je třeba nahlásit je při objednání kurzu. Zážitku se nebude moci zúčastnit osoba pod vlivem alkoholu a jiných návykových či omamných látek.

Pro koho

Hodnocení zážitku

4.9 (343 recenzí)

Detailní hodnocení

 • kvalita informací uvedených v obsahu zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem rezervace termínu
  5
 • profesionalita provozovatele zážitku
  5
 • spokojenost s průběhem samotného zážitku
  5
Zobrazit další komentáře

Místo konání

Koupit zážitek

Další zážitky od stejného dodavatele

Březnice okres Příbram

od 2 499,-


Podobné zážitky

Březnice okres Příbram

od 2 499,-

Ověřeno Darinou Nejprodávanější

Praha/Čestlice

od 1 790,-

Praha/Čestlice

od 3 390,-

vícero lokalit

Psáry, Praha (u vás doma)

1 500,-Kontaktujte nás

Máte dotaz, doporučení nebo sdělení, které bychom si neměli nechat ujít? Pište nebo volejte.

Zavolejte nám +420 222 316 957

Každý pracovní den 9.00–16.30 hod.

Odebírejte newsletter

Odebírejte náš newsletter a získejte s předstihem nabídku novinek a další výhody.

Odesláním vašeho e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.


Naše zážitky jsou dárky na celý život

V Allegrii věříme, že zážitkové dárky jsou tou nejlepší volbou, pokud hledáte originální dárek pro své blízké. Darujte zážitek k narozeninám nebo jiné významné příležitosti a přineste radost do života svých blízkých.

V naší široké nabídce zážitkových dárků naleznete různé kategorie, jako jsou například adrenalinové zážitky, kulturní zážitky, wellness a relax, gastronomické zážitky a mnoho dalších. Věříme, že v naší nabídce najdete ten správný zážitek jako dárek pro vaše blízké, který se jim navždy vryje do paměti.

Nezáleží na tom, zda hledáte zážitek pro muže, ženy, páry nebo rodiny, v naší nabídce najdete něco pro každého. U nás si můžete vybrat například romantický pobyt v lázních, adrenalinový zážitek jako tandemový seskok padákem, nebo třeba kurz vaření s šéfkuchařem. Darováním zážitkových dárků přinášíte nejen radost, ale i zážitky, na které budou vaši blízcí vzpomínat celý život.